Pomoc WordPress - Taxonomy

Mucim se vec par sati sa ovim problemom, pretrazio sam po google ali nigdje nema rjesenja koje mi odgovara.

Evo sta mi treba. Napravio sam custom taxonomy koja se zove ‘teme’, i svaki post ima svoju temu. E sada zelim da na pocetnoj ispisem koliko postova ima u nekoj temi od ‘teme’ taksonomije.

Znaci imam post “Neko ime posta” koji ima dodljen custom taxonomy “Ljubav” to ide pored kategorija. E sada ja hocu da za tamu “Ljubav” i jos neke stavim na pocetnu koliko ima postova u toj ajmo reci kategoriji.

Iskomplikovao sam ovo ali mozda neko skonta :smiley:

Za default WordPress kategorije sam rijesio ovim kodom:

<?php
//prikazuje broj postova u kategoriji
$categories=get_categories('include=112');
if ($categories) {
foreach($categories as $category) {
echo $category->count;
}
}
?>

Ali sada hocu da iz custom taxonomy ‘teme’ izvuce broj postova od kategorije pod ID npr. 203.

Probaj ovako ovo ide gde zelis vec da prikazujes broj <?php number_postpercat(203); ?>

A ovo u ide function.php

function number_postpercat($idcat) {
	global $wpdb;
	$query = "SELECT count FROM $wpdb->term_taxonomy WHERE term_id = $idcat";
 	$num = $wpdb->get_col($query);
	echo $num[0];
}

Ne razumijem kod nikako, ali radi.

Hvala :slight_smile:

EDIT: Kada sacuvam fajl koji editujem u ovom slucaju home.php WordPress mi izbaci sljedecu gresku:

Warning:  Cannot modify header information - headers already sent
 by (output started at 
/home/izrekeic/public_html/wp-content/themes/responsive/functions.php:47)
 in /home/izrekeic/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 896

Ali sve radi, da li bi ovo trebalo predstavljati problem?

azuriraj svoj wordpress na zadnju verziju i pogledaj functions.php:47 tu liniju sta ti je da li si ispravno kopirao da nisi negde nesto u functions izbrisao jer meni radi normalno i nigde gresku ne prikazuje

i pogledaj da li ti je zatvoren functions na pocetku <?php i na kraju ?> ka i ovaj code vidi jesi li kopirao ovako <?php number_postpercat(203); ?>

nemoj raditi hardcodiranje i citanje iz baze sam kad tome nema potrebe jer postoje funkcije u WP-u koje rade brze nego da radis sam zahtjev prema bazi…

ovo ce ti posluziti za ono sto ti trebas:
http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_terms

EDIT:
http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_term - ovo ce ti bolje ici…