Pomoći onima koji pomažu drugima

Pred jedno mjesec dana bila je inicijativa da se odradi humanitarni start-up od početka do kraja.
Kako sam smatrao da je to osuđeno na propast, nisam se pozitivno izjasnio o tome jer imam iskustva kako to funkcionira.

Tom971 me je današnjom temom o poklanjanju oglasnog prostora za neprofitone udruge i humanitarne akcije potaknuo da iznesem nešto što sam već ranije imao u glavi, a Tom971 je dodao neke svoje zamisli.

Dakle, vrlo teško je biti onaj koji direktno pomaže onom na samom kraju “lanca”, onoj zadnjoj potrebitoj osobi.
Ovo je WM, ljudi koji se bave webovima i nisu baš niti spremni niti voljni tražiti okolo potrebite da bi za njih skupljali novce.

Plan je pomoći onima koji pomažu drugima.
Imamo webove i imamo oglasni prostor te možemo promocijom pomoći onima koji direktno pmažu drugima.
Plan bi bio da se na jednom mjestu može slijedeće:

• udruga/humanitarka ostaviti svoje bannere + sve potrebne kontakt podatke
  • udruga/humanitarka ostaviti svoje PR članke za akcije (ovog sam se maloprije sjetio)
  • webmajstori prijaviti svoje webove raspoložive za oglašavanje + sve potrebne kontakt podatke

Moj je plan bio da si webmajstor skine banner koji mu odgovara i prikazuje ga na stranici za koju on smatra da je prikladna ili jednostavno ima “lufta”.

Tom971 je predložio da udruga/humanitarka kontaktira webmajstora i zamoli da se određeni banner prikazuje na određenoj web stranici - dio angažmana se prebacuje na udruge/humanitarke.

Naravno, sve je na dobrovoljnoj bazi, odluka je na webmajstoru.

[quote=“trnac”]

Moj je plan bio da si webmajstor skine banner koji mu odgovara i prikazuje ga na stranici za koju on smatra da je prikladna ili jednostavno ima “lufta”.

Tom971 je predložio da udruga/humanitarka kontaktira webmajstora i zamoli da se određeni banner prikazuje na određenoj web stranici - dio angažmana se prebacuje na udruge/humanitarke.

Naravno, sve je na dobrovoljnoj bazi, odluka je na webmajstoru.[/quote]

Dobro si to napisao @trnac.

da vidimo šta drugi tu još predlažu.
Ja mislim da bi nas udruga/humanitarka trebala kontaktirati ne samo iz razloga da malo pokažu inicijativu, nego da stavljanjem banera na stranice nikoga ne uvrijedimo (nenamamjerno).
Ja sam mislio da nebi bilo recimo primjereno da udruga dijabetičara koja traži nekakav aparat, svoju reklamu vidi recimo kod mene na strani di pisem o hrani.
Ili da se udruga invalida reklamira na auto forumu, a moguće je da je neki invalid nastradao baš u autu.
zato bi udruge i slični sami trebali birati nas, a na nama bi bilo da odlučimo paše li ili ne.

Kako vi gledate na to?

Nemojmo previše filozofirati - I am in. Zašto ne napraviti jedan “humanitrani ad network” gdje će sve neprofitne inicijative moći objaviti svoj banner preko stranice koje su u toj mreži? Nas kao webmastere to zaista ništa ne košta.

koja je razlika ovako ili na adwords.u ?

Ja na svojim stranicama držim razne reklame bez da san pota vlasnike sajtova. Ne virujen da se ljute jer to im je promocija.

To da MI zelimo nesto plemenito napraviti.

Ja sam i za prvu inicijativu mislio da će se ići u smjeru izrade centralnog weba na kojem bi se prestavljale i promovirale humanitarne akcije. Dakle,reklamni prostor se ne bi ustupa direktno humanitarnim organizacijama već bi šlužio za promociju tog centralnog mjesta na kojem bi se onda predstavljale udruge i akcije koje su trenutno u toku. Humanitarni rad je full time job i ne vjerujem da itko od nas ima vremena za to ali sigurno možemo odvojiti vremena za ono što najbolje radimo:izrada i promocija web stranica.

ne, bas smo mislili ustupiti prostor na nasim stranicama.
Centralni web bi bio samo mjesto di bi udruge predstavljale svoje projekte i uploadale banere i pr-ove.
Od tamo bi mi preuzimali za nase stranice.

[quote=“tom971”]ne, bas smo mislili ustupiti prostor na nasim stranicama.
Centralni web bi bio samo mjesto di bi udruge predstavljale svoje projekte i uploadale banere i pr-ove.
Od tamo bi mi preuzimali za nase stranice.[/quote]

Upravo tako, samo da se ne tovari dodatni posao oko toga. Svatko dođe, pogleda, i uzme ono što mu paše.

plemenitost se pokazuje NOVCIMA, ovako slozena inicjativa
zahtjeva besplatan RAD i ANGAZMAN, stavljanje svoje
REPUTACIJE i IMENA na vjetrometinu i pitanje da li netko
iskreno treba pomoc ili zeli sebi priskrbiti pa ce onda
WEBMAJSTOR na sebe navuci bjes klijenata i dobrotvora
a drugi ce dobit pare. Ukoliko nisi znao ovdje vlada pravni
eldorado i opci raspasoj, slicne inicjative zavrsavaju skandalima
i prevarama

Novcima => ako ja dam besplatno mjesto za baner ili PR nije li to novac?
zahtjeva besplatan RAD i ANGAZMAN, stavljanje svoje=> zato sam ja predlozio da udruge kontaktiraju nas i mi samo odlucimo ocemo li prihvatiti ili ne

REPUTACIJE i IMENA na vjetrometinu i pitanje da li netko
iskreno treba pomoc ili zeli sebi priskrbiti pa ce onda
WEBMAJSTOR na sebe navuci bjes klijenata i dobrotvora
a drugi ce dobit pare. Ukoliko nisi znao ovdje vlada pravni
eldorado i opci raspasoj, slicne inicjative zavrsavaju skandalima
i prevarama => mislim da tu gledas pre negativno. Velim na svakom web majstoru je da odluci oce li stavit baner ili pr na svoju stranu

razmisljajuci iz pozicije ozbiljne udruge koja zastupa ljude
koji zbilja trebaju pomoc ad.words i slicni programi su
savrseni za tako nesto. Pitanje je samo da li su upuceni
u isto ili trebaju pomoc u kampanjama sto je druga stvar

Cuj mi nismo tu da nekome pokazujemo sta da radi, nego jednostavno da pomognemo.
Kao sto sam napisao u jednom drugom postu;
I jedan covijek koji vidi takav oglas je jedan covijek vise koji potencionalno moze pomoci.

[quote=“tom971”]Cuj mi nismo tu da nekome pokazujemo sta da radi, nego
jednostavno da pomognemo. Kao sto sam napisao u jednom drugom postu;
I jedan covijek koji vidi takav oglas je jedan covijek vise koji potencionalno moze pomoci.[/quote]

aha, sad kuzim. Zeli se pomoc neozbiljnim udrugama koji amaterski
pristupaju svom poslu sto ponovno za sobom povlaci rizik da se
stavi svoje bilosto na panj. Sto odma ne kazes :slight_smile:

Evo, za sve Zagrepčane voljne pomoći:

[quote=“ninohr”]aha, sad kuzim. Zeli se pomoc neozbiljnim udrugama koji amaterski
pristupaju svom poslu sto ponovno za sobom povlaci rizik da se
stavi svoje bilosto na panj. Sto odma ne kazes :)[/quote]

Ne kužim koji je tvoj problem…Jedna moja frendica je posvetila život humanitarnom radu i taj svoj rad radi krajnje profesionalno kao i udruga u kojoj radi i sad nju i udrugu proglašavati amaterima zato što nisu upoznati sa prednostima internet promocije je žalosno da ne kažem i uvredljivo. S druge strane,većina tih udruga u pravilu gotovo ništa ne troše na promociju jer sve troše na ono za što su i osnovane:humanitarni rad.

Bravo iggy,
zato jedino sta udruga treba je da ako nadje na toj buducoj stranici nekog web mastra koji je spreman ustupiti prostor, ga kontaktirati.

odgovorio ti je iggy, novci su im potrebni za druge stvari.

zasto to meni pises ?

ako ih se upozna sa promocijom putem interneta, kao sto predlazem, onda
ce razumjeti da se na taj nacin siri krug potencjalnih dobrotvora ili onih
koji su spremni na bio koji nacin pomoci i izdvojiti novac za to. Jel problem
da se objasne prednosti i opravdanost ulaganja ili … ?

aha, objasni im se opravdanost opceprihvacenog nacina
reklamiranja i financiranja istog ali oni i dalje ne zele odvojiti
dio novaca ? Inchrsting :slight_smile:

Zato što je moj ćaća prozvao udruge za amaterski pristup radu.

[quote=“ninohr”]ako ih se upozna sa promocijom putem interneta, kao sto predlazem, onda
ce razumjeti da se na taj nacin siri krug potencjalnih dobrotvora ili onih
koji su spremni na bio koji nacin pomoci i izdvojiti novac za to. Jel problem
da se objasne prednosti i opravdanost ulaganja ili … ?[/quote]

Nije problem niti janmanje ali ne vidim što bi meni bio problem da ustupim dio svog oglasnog prostora humanitarnim udrugama i time i sam dam svoj doprinos.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja