Pomozite mi sa mojim projektom

Pravio bih neku browser igru kao travian ali puno ozbiljnijeg sadržaja. Pošto nisam baš jak u programiranju a ne želim da mi to iko napravi, možetel mi pojasniti pojmove

Isprogramiram izgled početne, tipku za registraciju, login …

Ali kad korisnik upiše podatke ne mogu shvatiti kako da moj server njega zabilježi, ubaci u igru, dodaje mu bodove i ostalo …
Kako povezati korisnike da igraju jedni protiv drugih?
Trebal meni neki administratorski dio da bih mogao ubacivati nove ideje i ostalo ?
Kad pravi aplikaciju, npr želim kao na travianu mapu u kojoj će se nalaziti zgrade i ostalo već ubačenim, ali kako to uraditi da ljudi kursorom mogu obići cijelo područje, da mogu klikniti na zgradu … ?

Hoće li igra biti lokalna ili ide online?

uff, mislim da si malo prevelik zalogaj uzeo, ako kako kažeš nisi jak u programiranju…Možda bi bilo bolje da usavršavaš svoje znanje programiranja na nekim jednostavnijim idejama.

Horki: ide online…

iva.m: ma prevelik, al informacija po informacija i skontat ću, a mislim da bi i ostali ljudima pomogla ova tema jer ovo većinu interesuje a nema direktan tutorijal(ako nađete pošaljite)
:slight_smile:

prvo napravi registraciju koja se neće dati ishakirat :slight_smile:

ok radim na tome, ako još ko šta ima samo nek šalje

http://php.net/manual/en/function.mysql-real-escape-string.php

http://phpsense.com/2006/php-login-script/

Cijele ekipe su trebale da bi napravile ogame/travian… Ako imaš love za plačati ljude da ti to naprave super,ako ne nemoj trošiti vrijeme uopče,jer kasnije kad je sve gotovo moraš nekoga plačati da vidi bugove u igri,provjeri sigurnost itd

Prvo pa muško. Jesi razmišljao da kreneš od htmla?

Uff stvarno, ovo mi ne izgleda kao zajebancija, samo vrlo losa pocjena tezine. nece ti se svidjet sto ljudi govore, ali trebat ce ti godine rada.

Ma instaliraj Wordpress i uzmi par pluginova i to je to. :trollface:

Slažem se s ovim što gore napisano, samo bi još dodao da osmišljavanje ideje i grafički dio posla nisu ništa manji od programerskog. Počet od registracije i logiranja je po meni potpuno krivi početak. Ako misliš što tako radit, prvo razradit ideju do detalja, krenut s nekom grafikom i igru testirat lokalno, dovest je na neki nivo zanimljivosti za igranje.
Što se tiče traviana, za njih se može reći da su uspjeli ko igrica, al strašnu lovu troše na reklamiranje, ima ih svuda po netu, vrte se često po njemačkim televizijama… teško uopće zamislit koliko sve to skupa košta.
Naravno postoji i druga strana medalje pa osim traviana i ogame imaš dosta sličnih igara koje se nikad nisu probile i postale poznate.

Nemam od wordpressa, joomle, drupal i ostalih cms ništa jer oni s više za portale i takve stari, ovdje meni trebaju aplikacije i ostale stvari

Koliko godina imaš,ako nije problem i koliko dugo učiš web,dizajn i programiranje?

Ili skini nulled skriptu od traviana i nju izmjeni za svoje potrebe :slight_smile:

19 godina, radio sam portal u joomli, pa pored toga sam dosta naučio
Najgore je što ne znam te “multiplayer” kodove i pravljenje aplikacije (velika mapa u kojoj ja mogu ubaciti izgled i da se možeš kretati kursorom po njoj , a sa strane kad tražiš neki “dio” da te kordinatama direktno prebaci da ne moraš vazdan ići i čekati dok ne dođe do tog mjesta)

Sorry ali vjerujem da ćeš se razoćarati jer si predaleko otišao s idejom, a premalo s mogućnostima, vježbaj prvo lokalno, kad tu budeš uspio takve stvari odraditi odi online i ako bude sve štimalo ljudi će to prepoznati, dalje ide lako :slight_smile:
Bitno da si uporan :wink:

Iskreno igrica se ne počinje raditi pisanjem koda. Prvo će ti trebati podosta vremena da napraviš dizajn igre (a pod tim ne mislim na grafiku koju ćeš koristiti prilikom igre), razraditi ju toliko da što manje propusta imaš (a uvijek ćeš ih imati), pa tek onda početi konkretno sa radom.

Prevelik ti je zalogaj za početak, a i da uspiješ nekako sumnjam da će to biti izvedeno dovoljno kvalitetno da se nametneš jednom Travianu.

Nhf, samo ti želim pomoći da shvatiš da je bolje da vrijeme utrošiš na nešto drugo što će ti više pomoći u životu nego ovo.

prema mojem dosadasnjem iskustvu, a mogu reci da imam dosta iskustva sa slicnim stvarima koje ti tu trebas…

Odmah ti mogu reći ako se nisi dosad susreo sa izradom ogromnih skripti(nebitno u kojem programskom jeziku) nemoj kretati u taj posao, govorim o skriptama sa preko 20000 linija… radio sam dosad ovakve projekte samo u c++, javi i samo jedan do sada u php-u, a drugi trenutno radim(velike baze korisnika, mysql spremanje podataka i naravno s ogromnim mogucnostima filtriranja, itd… i sve bez frameworkeova)

da izvedes tako nesta moras znati i to jako dobro:
-html, css
-javascript, jquery
-php objektno programiranje
-e sad za graficki dio igre, valjda flash, nisam razvijao takve online igre, kontam si da onda trebas i u necem napravit grafiku za to, recimo dobro znanje ps-a, za ovaj dio me nemoj drzati za rijec
-mysql ili postgresql za spremanje podataka

Res je, zerocoolos.

Pa tudi če bi vse to znal, kar si napisal, je tak projekt preobsežen za samo enega, potreboval bi najmanj ekipo 3 ljudi…

[quote=“mirsooni”]Pravio bih neku browser igru kao travian ali puno ozbiljnijeg sadržaja. Pošto nisam baš jak u programiranju a ne želim da mi to iko napravi, možetel mi pojasniti pojmove

Isprogramiram izgled početne, tipku za registraciju, login …

Ali kad korisnik upiše podatke ne mogu shvatiti kako da moj server njega zabilježi, ubaci u igru, dodaje mu bodove i ostalo …
Kako povezati korisnike da igraju jedni protiv drugih?
Trebal meni neki administratorski dio da bih mogao ubacivati nove ideje i ostalo ?
Kad pravi aplikaciju, npr želim kao na travianu mapu u kojoj će se nalaziti zgrade i ostalo već ubačenim, ali kako to uraditi da ljudi kursorom mogu obići cijelo područje, da mogu klikniti na zgradu … ?[/quote]

Uzmi si fino knjigu PHP-a neku, ili programiranja (osnove itd), imas ih tisuce gore, nauci osnovne pojmove, sto je algoritam, sto je pseudokod, baze, relacije (ovo sve mi je prvo palo napamet, imas pojmovnik negdje). Ako vec znas nesto programirati, u PHP-u, napisi nekakav algoritam kako bi ti napravio aplikaciju za prijavu i registraciju, onda to i kodiraj, pa usporedi sa necijom drugom aplikacijom za isto… Nemoj online, posto nisi jak u programiranju, vjezbaj samo :))

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja