Ponašanje generala u Haagu

Mislim da samo ponašanje generala Markača, Gotovine naspram Šešelja, Karadžića i Mladića govori o kakvim se ljudima/bičima-stvorovima… radi. Eto da i ja malo politiziram na ovom forumu kad je to zadnje vrijeme in.

To nezanima nikog. Već i mala djeca znaju da biti dobar, pošten, ne činiti zlo, ne raditi drugima ono što nebi htio da rade tebi ne drži vodu u ovom današnjem svijetu ne funkcionira.

Pa tako i tamo, to što su naši ljudi pametni, pošteni i vjeruju u pravdu ne znači da će ih korumpirani, kapitalistički nastrojeni europljani osloboditi. Oslobodit će ih jedino ako Hrvatska nekako dade Europi nešto, žalosno ali istinito. Isto tako mogu i ovi naoko vidljivi zločinci koje kao da je sam vrag zaposjeo biti oslobođeni ako srbi dadu nešto ispod stola (“Kosovo”).

A Gotovina je profesionalac i Markač je profesionalac ova druga tri su ljudi koji su se našli u tom vremenu na tom mjestu i to je izvuklo najgore iz njih.
Inače mislim da se radi o političkoj optužnici, očito da je postoje neki dokazi, jesu li oni dobri ili ne nije važno, važno jest da se je moralo nekoga na temlju tih optužnica proisteklih iz dokaza staviti na sud.

[quote=“dadaas”]To nezanima nikog. Već i mala djeca znaju da biti dobar, pošten, ne činiti zlo, ne raditi drugima ono što nebi htio da rade tebi ne drži vodu u ovom današnjem svijetu ne funkcionira.

Pa tako i tamo, to što su naši ljudi pametni, pošteni i vjeruju u pravdu ne znači da će ih korumpirani, kapitalistički nastrojeni europljani osloboditi. Oslobodit će ih jedino ako Hrvatska nekako dade Europi nešto, žalosno ali istinito. Isto tako mogu i ovi naoko vidljivi zločinci koje kao da je sam vrag zaposjeo biti oslobođeni ako srbi dadu nešto ispod stola (“Kosovo”).[/quote]

ako srbi daju kosovo onda daju svoj duh a nakon toga se rasipa
tijelo nacije. Moderni zrinsko-frankopani su zrtve djela hrvatskog
duha da bi se obnovio savez sa srbima ciju materjalnu stranu nisu
stvarali u bijegu od originalnog hrvatskog identiteta

A Šešelj je četnik koji nema bradu, to mu je dovoljna kazna :smiley:

[quote=“gorrc”]ova druga tri su ljudi koji su se našli u tom vremenu na tom mjestu i to je izvuklo najgore iz njih.[/quote]Iz normalnog se čovjeka nema što “izvći”. Ljudi - upravo kada se nađu u najgorim situacijama - pokazuju najbolje u sebi. Čak se pokazala i teza o “paničnoj masi” kao pogrešna - u situaciji kada se veliki broj ljudi nađe na na nekom zatvorenom mjestu, a nastane neko sranje, ljudi ne počnu kao u filmovima bježati glavom bez obzira, već se počnu ponašati obazrivije nego je normalno.

Ovi tipovi su psihopati koji su imali “sreću” da se nađu na mjestu i u vremenu kada su svoju zadovoljštinu mogli dobiti nekažnjeno. Na žalost, nemalo ljudi je takvo (možda 1 % – oko 2 % je sociopata), ali su latentni u uređenom društvu zbog toga što ne žele trpiti posljedice. No, čim zakon i red popuste, odmah se takva bratija složi i počne zlostavljati ostale.

Tko je pokazao tezu o paničnoj masi pogresnom i kako ju je testirao?
Ljudi kada su u panici ce napraviti sve samo da 'prezive, pri tome mislim da ce gaziti, ubiti, pojesti druge ljude samo da prezive. To je dokazano bezbroj puta od guzvi na stadionima gdje su ljudi doslovno gazili jedni po drugima, od pozara u diskoteci gdje nijedna zrtva nije spaljena nego je izgubila zivot tako sto su se ljudi naguravali da sto prije izadju van, od one poznate price o avionu srusenom na aljasci gdje su ljudi jeli jedni druge…

A ovo troje socipata je valjda vidjelo svoje prezivljavanje tako da ubiju sve ostale.

[quote=“dadaas”]Tko je pokazao tezu o paničnoj masi pogresnom i kako ju je testirao?[/quote]Stručnjaci koji se bave istraživanjem dizajna izlaza stadiona, dvorana i sl. mjesta zbog efekta mase. Otkrili su to proučavanjem prošlih događaja. Gledao na Discovery Channelu.

Zapravo, otkrili su da se baš u kriznim situacijama, situacijama neposredne životne opasnosti, masa počinje ponašati koherentnije nego kad tog čimbenika nema, tj. kao da na djelu bude nekakva grupna inteligencija.

[quote=“dadaas”]Ljudi kada su u panici ce napraviti sve samo da 'prezive, pri tome mislim da ce gaziti, ubiti, pojesti druge ljude samo da prezive.[/quote]To je ponašanje ljudi u hollywoodskim filmovima, a postalo je uvriježeno mišljenje jer stvari uzimamo zdravo za gotovo. Kao i hrpa drugih urbanih mitova.

[quote=“dadaas”]To je dokazano bezbroj puta od guzvi na stadionima gdje su ljudi doslovno gazili jedni po drugima, od pozara u diskoteci gdje nijedna zrtva nije spaljena nego je izgubila zivot tako sto su se ljudi naguravali da sto prije izadju van, od one poznate price o avionu srusenom na aljasci gdje su ljudi jeli jedni druge…[/quote]Tako kako si ti opisao si ljudi pokušaju objasniti zaključak da ljudi “paničare”. Zapravo se radi o pogrešci u zaključivanju gdje se prvo donese zaključak, a onda činjenice idu interpretirati u skladu sa zaključkom.

Zapravo, u gužvama na stadionima ljudi bivaju izgađeni zbog dizajna prolaza. Masa ljudi - koja uopće ne paničari već normalno hoda - naiđe na uzak prolaz. Oni iza se tiskaju (nitko se ne tiska jako, svaki pojedinac se naprosto “gužva” kako to činimo u gužvama, ali kumulativno to je ogroman pritisak na one napred), a ovi naprijed nailaze na suženi prolaz. Netko će pasti, netko će biti prignječen, a kako ta plimna sila gura, tako onaj iza ovoga koji je pao ne može stati, ne može skrenuti - nema kamo nego preko ovog. To je trauma i za preživjele. Posljednji primjer gay pride u Njemačkoj.

Kod požara ljudi ne nađu izlaz zbog dima. Posljednji primjer u Srbiji, ugušili se u WC-u.

Primjer s avionom koji se je srušio moraš pažljivije proučiti. Nije nitko nikoga ubio tamo. Jeli su leševe i to nije rjedak slučaj - partizani su jeli travu, ovi nisu imali travu pod metrom snijega, pa su jeli poginule suputnike. Nema u tome ništa niti nemoralnog, a kamoli zločestog.

Pogreška u zaključivanju je što se zaboravlja da se takvi scenariji dešavaju i bez ikakvog posebnog događaja koji bi “inducirao paniku” ili “životinjsko ponašanje”. Zbog toga nije ispravno zaključiti da u slučajevima gdje neki događaj postoji, nužno postoji i korelacija između tog događaja i gaženja. Zapravo, radi se o loše dizajniranim prostorima, odn. planovima evakuacije - o najnormalnijem gibanju mase kada se nepažnjom otvaranjem ili zatvaranjem prolaza masa usmjeri krivo. Ljudi na kraju te gomile niti nisu svjesni da se nešto dešava - samo na kraju shvate koja tragedija se je odvijala naprijed.

Upravo zato je bilo zanimljivo vidjeti zaključak stručnjaka za sigurnost koji su kroz opise očevidaca, odn. sudionika događaja koji bi normalno “izazvali paniku” u masi došli do zaključka da se u kriznim situacijama masa počinje ponašati koordiniranije nego inače.

Napominjem - to je reakcija normalno socijaliziranih ljudi. Psihopati se ponašaju drugačije. Zato i jesu psihopati.

Da slazem se da u grupi, bani, imamo grupnu inteligenciju i grupno djelovanje i nije to samo primjer masa na stadionu ima jos drugih primjera, kao prosvjednici, navijaci, partijaneri… itd. Nisam gledao taj discovery film, ali ima smisla to sto kazes. No ima dosta psihopata na svijetu tak da psihopat ako je na visem nivou (vođa grupe) onda ce oni gaziti ljude pred sobom. Vjerujem da mnogi cetnici i obicni vojnici nisu toliki zlocinci i da su imali pametnijeg vođu a ne psihopata nebi raditi to sto su radili. isto je s navijacima, 90% ih navija normalno, ali ako je uzor/autoritet huligan i ovih 90% normalnih ce se okrenut nasilju i huliganstvu.

Meni je žalosno što ljudi najčešće ne mogu (ili možda ne žele) prepoznati psihopate. Ljudi su naivno voljni tolerirati njihovu zloću očekujući da će ovi pokazati nekakvu “hrabrost” ili možda agresivnost koju normalni ljudi ne bi pokazali. A točno je samo i jedino upravo suprotno. Jedino je normalno socijaliziran pojedinac sposoban voditi, tj. donositi odluke na korist grupe koju predvodi i pojedinaca u toj grupi, pokazati hrabrost, biti agresivan gdje to treba, a miroljubiv kada to treba. Na žalost, ljudi umjesto toga sklope pakt s đavolom. Pa to preskupo plate.

Ja da sam premijer ove naše države, ja bi jednostavno te naše heroje povukao natrag iz tog jebenog i politiziranog Haaga bez obzira na posljedice. Na kraju ispada da smo mi veliki agresori, a srbi žrtve. ■■■■■ takav sud i državu i moral i poštenje i život i ljude i sve ostalo. Na ovu temu sam jako osjetljiv i vrlo lako se zapalim.

Ambiciozni, samouvjereni, odvažni, rođeni vođe, često natprosječno inteligentni…
Psihopati imaju neke vrlo pozitivne osobine. Obično, ako im se ne pruži prilika da pokažu svoje pravo lice, običnim ljudima je teško prepoznati da te vrline ustvari potjeću od psihopatskog poremećaja.

… a oni koji su prikrivali, koristili priliku, zasrali, opustosili, ne suradjivali,
ne davali papire da sebe spase i slicno bi te svesrdno podrzali u tome :slight_smile:

Ovo je bio love parade ako se ne varam koji nema nikakve veze sa seksualnim opredjeljenjem već je nastao i funkcionirao kao festival elektronske glazbe.
Tko je “love” pretvorio u “gay” ostaje upitno.

Mislim da psihopat i sociopat nema veze sa njegovim vanjskim ponašanjem već unutarnjim. Što se na kraju može ali i ne mora pokazati prema van.
Psihopat nema savijest ako se ne varam. On može ubiti i za njega je to u rangu gledanja dnevnika.
Sociopat pak je osoba koja nema empatije.
Barem je to bio konačni rasplet svađanja na jednom forumu.

Direktor koji ne isplati plaću čovjeku koji radi tri mjeseca a ima da plati je sociopat, jer on je vjerovatno svijestan da čovjek tri mjeseca ne može raditi bez primanja ali ga to ne tankira.
Direktor koji otpusti trudnicu je vjeovatno isto sociopat
Itd.
Zašto bi morao on nekog maltretirati na poslu ili imati neko društveno neprihvatljivo ponašanje.

Tako da bi ja u našem društvu bi malo povisio ovaj 1%.

U svakom slučaju je nevjerojatno kako se oni u Haagu nose s cijelom tom situacijom. Da sedam godina (jednu desetinu cijelog života) provedeš u zatvoru na suđenju. To je prestrašno. Pa one presude, pa sada ove žalbe. To bi shrvalo svakoga. Koju volju mora čovjek imati da se nosi s time.

O Haagu svi sve znamo. Ali…

Ne treba zaboraviti da smo mi suosnivači tog suda te da smo mislili da ćemo presudama mahati kao prijetnjom Srbiji, kao izgovorom za tužbu za genocid, kao izgovorom za ratnu odštetu itd. Da smo imali malo drugačija očekivanja, da su ta očekivanja bila nerealna. Da su Srbi također bili svjesni toga. Gdje god politika ima direktno prste, nemoguće je očekivati pravdu, realno je samo politiziranje…

Nadalje, ne treba zaboraviti da Srbi ne gledaju isto Šešelja i Mladića. Kao što mi ne gledamo isto profesionalca legendu možda budućeg RH predsjednika Gotovinu i Kordića.

===============================

Ne mogu se “povući” naši generali. Može se samo izvršiti agresija na stranu zemlju sa ciljem nasilnog oslobođenja. To bi ipak bilo malo previše, zar ne?

Prihvaćanjem sramnog ustavnog zakona o suradnji sa Haagom popišali smo sami sebe, svoj Ustav te svoju neovisnost. Pljunuli smo na osnovne vrednote Ustava. “Zna se” tko je taj zakon inicirao, kao što se zna tko ga je sa sretnom nevjericom podržao, a povijest će im suditi ako već mi nećemo. Međutim, nakon donošenja tog zakona, nitko tko je optužen više nije imao šansu izvući se.

Također, zna se tko je drukao druge da bi izvukao sebe. Kao što se zna tko je dilao stvarne i izmišljene dokaze u Haag.

Usprkos svemu tome te jasnim paralelama sa ulaskom u EU, treba reći da narod nije kaznio političare u svezi sa Haagom te da je narod podržao ulazak u EU. Zaključak je jasan: Hrvati očito žele upravo takvu politiku i političare te Hrvati žele živjeti u EU. Protiv većinske volje naroda se ne može i ne smije.

======================================

Generali Gotovina i Markač (ne treba zaboraviti niti da je mučenik Norac trulio u kazamatima te pokojnog Bobetka) su bili cvijet pobjedničke vojne sile. Nije razumno očekivati da bi se oni mogli izvući bez optužbi jer njihovim stavljanjem na led automatski se izjednačilo vojno stanje u regiji, uvela se “regionalna stabilnost”. Instalacija nekih političara na vlast je dovršila svaki smisleni otpor u regiji, a Hrvatska je postala ono što je bila skoro 900 godina - nečiji vazal.
Dakle, generali nisu imali šansu.

Naravno, apsurd nad apsurdima je što vojni pobjednici (mi) ne pišu povijest, što se sudi pobjedničkim generalima, što se naša braća isporučuju u stranu divljinu, što naš narod to prihvaća i nagrađuje. Mislim da takva šizofrenija nije zabilježena u ljudskoj povijesti. To više govori o nama nego o našim političarima ili čak generalima.

Edit: Kad god razmišljam o tome (a to je često), sjetim se čuvene kletve kralja Zvonimira na samrti. Dakle, nije ova generacija Hrvata izdvojeno usrana, to nam je izgleda obilježje već skoro tisuću godina i to treba prihvatiti kao našu značajku, koliko god bilo bolno.

Što se tiče ponašanja naših generala na suđenju (opet ne treba zaboraviti viteza Norca) te povlačenja paralele sa Šešeljem, Karadžićem i takvima, mislim da to nije umjesno.

Naime, i sudu i “međunarodnoj zajednici”, pa ako hoćete i Srbiji, jasno je da su Šešelj i Karadžić stvarni otrpdci od ljudskog roda, bolesni izrodi koji mogu nastati samo iznimno. Jasno je da se oni ne mogu izvući bez osude. Cijelo njihovo ponašanje na suđenju pokazuje da je to i njima jasno pa su barem odlučili pokazati prkos. Možda u dijelu srpskog naroda uspiju takvim ponašanjem potencirati i kvazmučeništvo (pobogu, oni slave kraljevića Marka, oni veličaju poraze). Uglavnom, to je najviše što mogu očekivati.

S druge strane, naši generali znaju da su male šanse za dugotrajnom presudom, da ih je bilo dovoljno neutralizirati do trenutka preuzimanja kontrole nad Hrvatskom. Njihovo ponašanje pokazuje da su svjesni cijele situacije pa ne žele nekakvim imaginarnim prkosom pokvariti vlastite šanse za nastavkom normalnog života s vlastitim obiteljima.

Dakle, ponašanje i jednih i drugih je potpuno logično i razumno.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja