Ponuđena domena

Imam domenu mojadomena.net, jučer mi je stigao mail od xy da li sam zainteresiran za mojadomena.com, čak i jesam zainteresiran, ali nakon provjere dobijem ovo:
Whois & Quick Stats
Registrar GODADDY.COM, LLC
Registrar Status redemptionPeriod
_Dates Created on 2015-12-02 - Expires on 2016-12-02 - Updated on 2017-01-13 _
_IP Address 184.168.221.50 - 371,954 other sites hosted on this server _
IP Location United States - Arizona - Scottsdale - Godaddy.com Llc
ASN United States AS26496 AS-26496-GO-DADDY-COM-LLC - GoDaddy.com, LLC, US (registered Oct 01, 2002)
Domain Status On-hold (redemption Period)
_Whois History 50 records have been archived since 2007-12-14 _
_IP History 25 changes on 10 unique IP addresses over 10 years _
_Registrar History 2 registrars with 2 drops _
Hosting History 13 changes on 8 unique name servers over 9 years _
Whois Server whois.godaddy.com
_ Website

Website Title None given.

pa me sad zanima šta napraviti, vremena imam, da li se isplati čekati i koji je postupak da kupim tu domenu bez posrednika?
Netko sa iskustvom iz prve ruke …savjet … hvala

Nitko nista…

Nisam nikada kupio domene preko takvih hohštaplera. Imao sam situaciju da sam razvio web na .org domeni. Onda su nudili .com i .net koje sam kupio nakon nekoliko mjeseci kada su bile dostupne. A web mi je i dalje na .org domeni :slight_smile:

Ako se ne bojiš čekaj da izađe iz redemptiona i kupi je normalno.

Tako bi ja. Drugo ne znm što bih ti rekao.

Dakle, pričekaj malo i najvjerojatnije će se ovo dogoditi. :blush:

Hvala na odgovorima, :+1: tako nešto sam si i mislio, ali dobro je dobiti potvrdu iz prve ruke …

Samo sad si se lagano zeznuo jer si ovo javno napisao pa postoji šansa da te netko sa formuna “spali” :stuck_out_tongue:

zašto, nisam ovo razumio?

Pa kad istekne može ju bilo ko uzet, valjda -.-

Pa nisam naveo o kojoj domeni se radi …nije u pitanju mojadomena.com - to je samo primjer …ako si na to mislio, ali ako se negdje vidi o kojoj se radi reci pa ću maknuti …

Aha, još sam si mislio koji K će ti ta domena, jesam tupast O.-

PS
I meni su jednom tako nudili ali za $5.000, reko ne hvala

svi griješimo …:+1:

1 Like

redemptionPeriod traje 30 dana, na nakon toga pendingDelete jos 5 dana, znaci ova tvoja ce biti slobodna za nekih 30-tak dana… Ako hoces da budes siguran da je dobijes, najbolje sto mozes da uradis je “backorder” kod svih vecih kompanija za backorder kao npr. NameJet…

Nikako ne narucuj od tih koji su ti poslali email, jer i oni ce da ganjaju domen preko ovih backorder kompanija, pa da je prodaju tebi za mnogo vece pare…