Porez na AdSense zaradu u Bosni i Hercegovini?

Pozdrav svima.

Treba da dobijem isplatu od AdSensa u vrijednosti od 1000e na svoj bankovni račun. Živim u Bosni i Hercegovini i načuo sam da neki plaćaju porez na zaradu. Da li je potrebno plaćati porez, koliko iznosi porez i kako to sve funkcioniše?

Da li vi plaćate porez?

Ja sam iz BiH isto, isplaćivao sam cifre i veće od 1000e i nikad problema, ti znaš kakav je u nas zakon, kada bude nekakvoga striktnog zakona kojeg poštuju svi koji primaju pare izvana i ja cu plaćati porez, a ovako nisam lud da idem u poreznu objasnjavati im sta je google, sta je internet zarada i namećati se da moje teškim sopstvenim trudom pare šalju lopovima u vrhu a-a nek prvo riješe ove privatne firme sto vrse utaju poreza pa nek se onda s nama pozabave. I druga stvar nije mi drzava dala posao jer sve ide preko tatinih sinova i stranki, ja svoje pare ne dam a ti kako hoćeš, samo znaj da hrpa ljudi istih kao mi ne plaća porez na ovo, a sad kako ćeš ti postupiti do tebe je.

kad budu lupali kazne neće pitati je l’ ti ko šta dao niti će te pitati što nisi babin sin

šalim se

s kim god da sam pričao a da zarađuje preko interneta ne plaća porez, kao ni ja

Znam ja to, ali neće do toga još doći… Nisam lud ići prijaviti se pogotovo sad kako je nastao ovaj problem sa fb reachom, zarada mi opala tako da sam još više ispod radara… Kad se bude radilo o ciframa od 5000-10000e otici cu se sam prijaviti u poreznu :smiley:

1 Like

kad se bude radilo o tim ciframa ici ce na payoneer ili u bitcoine, nece ici na racun sigurno haha

1 Like

Ako sam dobro razumio, novac koji ide na payoneer ne može biti oporezivan i ovi naši ne mogu da saznaju porijeklo novca? Je li to neki tako da kažem “siguran” način za isplatu većih cifri od googla kao što spomijenjete npr 5000e?

Dok su ovi politicari (citaj banditi) na vlasti svako izbjegavanje poreza je dobra stvar.

I da platis taj porez taj novac ce otici na uhljebe koji ne rade nista, koji su nesposobni, na bijesna auta, na privatne letove, vecere i ostale gluposti.

Nedavno je postojala afera kada je, pazi, gradonacelnik Banovica kupio auto od 80k KM, naravno sluzbeno auto koje je drzava platila.Neka mi neko kaze jednu jedinu stvar zasto mu treba tako bijesno auto ?

Jednostavno nisam mogao vise da gledam te gluposti, i da svi sute niko nista ne poduzima, pa sad eto cekam da napustim ovu drzavu, a to bi se trebalo desiti uskoro :slight_smile: Mogao sam ja ostati i u BiH zivjeti fino, ali ne zelim vise da zivim u ovom sranju.

Sorry na off-u, ali jednostavno izbjegavaj da platis - moj osobni savjet :slight_smile:

1 Like

To je jos dobro, ovi nasi u HR su kupili za sve ministre Audi A6 sa full opremom za cca 85k EUR, mada se mogu isto tak udobno voziti u Citroen C5, Peugeot 508, Skoda Superb koji su cca 35k sa nekom boljom opremom.

Vasi su bar nesto uradili, tipa u EU ste pa mozete bez problema otici vani i zivjeti u normalnom okruzenju :smiley:

Ja bih shvatio potrebu za tim autima kad bi se vozile neke dalje relacije, ali ako trebaju do Njemacke npr ne idu autom, nego avionom naravno.

I da, nasi su jos imali inicijativu da auta u kojim se oni voze imaju prednost u saobracaju u odnosu na vozila hitne pomoci i vatrogasce - na svu srecu ta glupost nije usvojena, ali sama pomisao i ideja stvara sliku ko nam vodi drzavu.

Ljudi moji mi smo propali, i ja da živim u Njemačkoj, Austriji i sličnim zemljama naravno bez problema bi platio porez, jer na kraju krajeva ta država ti nešto daje i imaš neke koristi od njih…
A kao što vidite živim u Bosni i Hercegovini pa imam potrebu za pokretanjem teme o porezu,plaćanju i izbjegavanju :wink: :joy::joy:

je l’ posao oko ITa ili ides “naslijepo”?

IT - Developer.