Porezna uprava zove da se javimo

Pricam da je neko ko radi ko frilenser oporezovan na isti nacin kao neko ko radi normalan posao. Tih 500e je bruto kao i onih 500e sto bruto dobijes kod poslodavca… i sto tih 500e onda ne bude 500e nego 300-350e

Frilenser ne moze da se tretira kao oni sto rade u firmama,jer nema ista prava i nema nikakvu zastitu drzave.

6 Likes

Sav ovaj porez ide na ista mjesta gdje ide i od radnika. Ne placas osiguranje za biro… Nemas besplatan godisnji… isto ko sto ga nemaju ni radnici, i oni ga plate u 11 drugih mjeseci inace ne bi radili. S tim da ti imas fleksibilnost koju radnik nema. Cijelo vrijeme imas zdravstveno- ali sistem je tako napravljen, kad primas moras nesto platit, kad ne primas opet imas ili osiguranje ili najjeftiniu mogucu zdravstvenu uslugu (sta bi bilo da ne moras a da imas zdravstvo ko u americi :wink: _

Da, a češljat će i Payoneer, to će banke da odrade dok rijese prvo sa PayPal

to je informacija za srbiju ili?

Ma bit ce za sve, sve je do banki, isto i za PayPal …da banke ne odaju informacije, PU nikad ne bi saznala, ali takav je zakon. Koliko vidim po grupama dosta hvale neku Novu Banku, navodno jos nikome nije dosao poziv od PU, sad da li je istina …nisam sigurna, ako neko ima racun tamo neka pise dojmove.

1 Like

Solidan broj za osnovati stranku. :smiley: Nemaju ni ovi na vlasti toliko aktivnih na internetu. :smiley:

2 Likes

Jel bilo kome ovde stigao poziv iz PU, u Srbiji?
Ja još nisam čuo da je neko pozvan, a znam dosta freelancera.

Ja u poslednje tri godine više ne radim kao freelancer, ponekad nešto sitno, ali to je i mizerno, bukvalno jednom u 5, 6 meseci… Pre toga sam radio, bez plaćanja poreza veći deo.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey