PortalOko.hr

Novi CMS, napravljen od nule.

Tehnologija ASP.NET , MsSql

Molim komentare.

portaloko

[img=http://img688.imageshack.us/img688/6698/uredjivanjeclanka2.th.jpg]
[img=http://img709.imageshack.us/img709/5162/uredjivanjeclanka1.th.jpg]
[img=http://img542.imageshack.us/img542/2931/portal.th.jpg]
[img=http://img541.imageshack.us/img541/7752/moduli.th.jpg]

Fino ovo izgleda…admin je jednostavan (dobre su postojece slike :D)

Sad zavisi koliko ste optimizirali sve :D, da se dosta toga odraditi na asp.net, cak i kod procesa za load stranice.

Ja sam inace veliki fan optimizacije stranice do krajnjih granica

Kad pogledam svoj CP, ovo izgleda kao svemirski brod. :slight_smile:

Nadam se da se neće samo jedan portal vrtiti na njemu

Trebao si prijatelju onda ljudima dat neki test pristup CMS-u da se može isprobat.
Ja isprobao, odlično je posloženo; čak i lokalne kumice dale bi se naučit na to…

Meni je ovo za 5!

evo i jedna tehnicka primjedba:

Zar se ovo nije moglo uraditi bez VIEWSTATE?

Mogli ste ga upaliti sam tamo gdje vam treba.

Nadam se da imgSizerCrop.aspx ima neku vrstu kesiranja, jer ne bi valjalo da stalno generise nove slicice.

[quote=“nike”]evo i jedna tehnicka primjedba:

Zar se ovo nije moglo uraditi bez VIEWSTATE?

Mogli ste ga upaliti sam tamo gdje vam treba.

Nadam se da imgSizerCrop.aspx ima neku vrstu kesiranja, jer ne bi valjalo da stalno generise nove slicice.[/quote]

VIEWSTATE, zašto bez njega? Nije velik?

Nemoguće ga je jednostavno isključiti jer je cijeli portal modularan (sve se može konfigurirati, mjenjati pozicije pojedinih modula, …), odnosno dinamički postavljam user kontrole unutar određenih PlaceHoldera, pa .NET njihov raspored drži u viewstate-u.

Naravno da keširam slike. U izrad je i seo za slike tako da se ta putanja neće vidjeti.

[quote=“ogrossi”]VIEWSTATE, zašto bez njega? Nije velik?
[/quote]

Kod mene ima makar 50 kb teksta :smiley: za VIEWSTATE.

Ma nije to puno ako posmatras jednog korsinika, ali ako sajt sa puno posjeta bude koristio onda ce mozda biti problema.

Naravno, nece biti ako ima dobar server.

[quote=“nike”]Kod mene ima makar 50 kb teksta :smiley: za VIEWSTATE.

Ma nije to puno ako posmatras jednog korsinika, ali ako sajt sa puno posjeta bude koristio onda ce mozda biti problema.

Naravno, nece biti ako ima dobar server.[/quote]

Ima Dedicated server hostan u hrvatskoj tako da ne bi trebalo biti problema. P.S. Napravljen je catching sadržaja što je puno važnije što se tiče brzine. U bazu ide samo ako postoji neka promjena u podatcima.

Hvala ti što se brineš.

Predlažem da provjeriš svoj način keširanja stranice jer su se meni prikazale admin kontrole na naslovnici putem kojih sam mogao mijenjati sadržaj rubrika.

Presitna slova, presitne slike, presitan logo, presitne ikone, sve je nekako presitno, to zamara…

Konačno neka od dobrih recenzija na ovom forumu.
Sretno s portalom. :wink:

E ovo nisam dugo vidio. Svaka čast ekipi/osobi koja je ovo radila. Nadam se da ćete redovito updateat vijesti i sigurno ulazite u bookmarks!!! Good job :))

Što se samog portala, s novinarske strane sam ostao ugodno iznenađen sadržajem kad sam ga otkrio prije nekoliko dana, s obzirom da mi je prvi dojam nije baš obećavao.

Što se dizajna tiče, 3. (Da se razumijemo, mislim da rep.hr ima i malo lošiji dizajn od ovoga)

Moj osobni stav je da ozbiljni news portali moraju imati velike naslove, kao što imaju Jutarnji.hr i 24sata.hr, portaloko to nema. Kod brzog pogleda na naslovnicu, zapravo vidim samo tri vijesti, ostalo mi je neupadljivo. Naravno, tko se navikne na kvalitetu potrudit će se pa će potražiti i ostalo, ali sadržaj bi morao biti uočljviji. Izbor narančasto smeđe za pozadinu isto mi nije najsretniji.

Kad se otvori pojedinačna vijest - preširoka je. (Ponovno usporediti s ozbiljnim portalima pa će sve biti jasno)

Nema FB / TW na naslovnici? Namjerno?

Što se CMS-a tiče, vizualno ok, ali to zapravo nije toliko bitno. Bitna je intuitivnost koja se ne može procijeniti na osnovu screenshota i jednostavnost unošenja - je li copy pasteanje formatiranog teksta dobro riješeno? Četvrti link mi djeluje konfuzno, ali moguće da se varam, teško je išta reći o CMS-u bez korištenja.

Još vam fali neka senzacija kako bi se probili na scenu. Kao što je index imao severinu, tako bi nešto trebali i vi :slight_smile:

Fali mi jedan fini 100% širok footer, a pozadinske slike i boje su klaustrofobične pa mi je teško čitati sadržaj. Organizacijski mi je više-manje u redu, ali treba malo navikavanja kao na svaki novi dizajn.

Inače, pohvale!

[quote=“webjumfer”]Još vam fali neka senzacija kako bi se probili na scenu. Kao što je index imao severinu, tako bi nešto trebali i vi :)[/quote]Ovisi na koju publiku ciljaju, ako postanu slični Indexu ja ih prestajem čitat :slight_smile:

Nije loše neda mi se proučavati jer ima puno sadržaja a ja nevolim takve str.
Možda malo footer drugačije riješiti ili ne neznam.

jedino mi je ovaj logo upao za oko. ovaj kao “odsjaj” to se ne radi tako. i izgleda loše.

ostalo cool

Hvala na pohvalama.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja