Portfolio

Prije svega želim vam svima puno sreće i zdravlja u novoj godini te da vam se ostvare svi do sada ne ostvareni snovi!
Radim na svom portfoliu, trenutno je još u razvoju pa me zanimaju vaša mišljenja.
Nedostaci, kritike i tako to.
Kako vam se čini?

piXel

Lijepo, lijepo…

Samo ne prolazi u potpunosti grammar nazi test.

Tutroijali? (desno)
Designe? (gore)
CSM? (na Portfolio stranici, dvaput)

Font je odličan, ali jebiga, nema slova s kvačicama.

[quote=“gambo”]Lijepo, lijepo…

Samo ne prolazi u potpunosti grammar nazi test.

Tutroijali? (desno)
Designe? (gore)
CSM? (na Portfolio stranici, dvaput)

Font je odličan, ali jebiga, nema slova s kvačicama.[/quote]

Hvala, evo na brzinu sam ispravio greške, dugo sam tražio font koji bi donekle pristajao samom izgledu stranice a da je opet dovoljno čitak. Dali možda znaš koji sličan font ali da podržava slova s kvačicama?

Meni iskreno takav dizajn ne leži baš. Podsjeća me na nešto što je bilo popularno prije nekoliko godina, ali dobro, de gustibus non est disputandum, ajmo rađe konkretno:

Moj prijedlog je da elemente poput blokića nacrtaš ručno*. Kontakt je zanimljiva ideja, ali su ruke toliko mutne da sam se prepao. Slider na naslovnici je ok, al možda umjesto kružića koji označavaju trenutni slajd stavit neke kao napisane iksiće i te fore.

Al sve je to nevažno, ono kaj bi ja iskreno napravio je:

Riješio se fonta. Naslovi mogu proći, ali sve tekstove (a pogotovo tutorijale) forsirati u nekom takvom fontu nema smisla. Nije čitko, pogotovo kad je font mali, brzo umara oči, a uz to disleksične osobe će imati iznimno velikih problema da opće prepoznaju kaj piše, jednostavno, ja bih se tog na tvom mjestu riješio.

Spajalica i nalivpero su također osrednje izrezani. Možda koristiti feather umjesto anti-aliasa? Ne znam, isprobavaj.

NHF, ali trenutno mi nije baš reprezentativan primjerak za portfolio jednog dizajnera. Za određene stvari je potrebno jako puno iskustva, ali već samo držeći se nekih kvalitetnih smjernica, možeš podići cijelu kvalitetu stranice za jedan do dva Internetboda.

• blokići su ful jednostavne stvari, igra sjena i tekstura i imaš ga gotovog za 20ak minuta, npr. evo mog

Nisam dizajner i meni je dizajn simpatičan.
Malo bi više truda uložio u tekst jer teksta ima malo i mora se kvalitetno napisati.
Ne zaboravi da prodaješ “sebe”. Možda konzultacija sa copywriterom?

super dizajn svaka cast nekako si mi orginalan :slight_smile: samo naprijed.

[quote=“nitko”]Meni iskreno takav dizajn ne leži baš. Podsjeća me na nešto što je bilo popularno prije nekoliko godina, ali dobro, de gustibus non est disputandum, ajmo rađe konkretno:

Moj prijedlog je da elemente poput blokića nacrtaš ručno*. Kontakt je zanimljiva ideja, ali su ruke toliko mutne da sam se prepao. Slider na naslovnici je ok, al možda umjesto kružića koji označavaju trenutni slajd stavit neke kao napisane iksiće i te fore.

Al sve je to nevažno, ono kaj bi ja iskreno napravio je:

Riješio se fonta. Naslovi mogu proći, ali sve tekstove (a pogotovo tutorijale) forsirati u nekom takvom fontu nema smisla. Nije čitko, pogotovo kad je font mali, brzo umara oči, a uz to disleksične osobe će imati iznimno velikih problema da opće prepoznaju kaj piše, jednostavno, ja bih se tog na tvom mjestu riješio.

Spajalica i nalivpero su također osrednje izrezani. Možda koristiti feather umjesto anti-aliasa? Ne znam, isprobavaj.

NHF, ali trenutno mi nije baš reprezentativan primjerak za portfolio jednog dizajnera. Za određene stvari je potrebno jako puno iskustva, ali već samo držeći se nekih kvalitetnih smjernica, možeš podići cijelu kvalitetu stranice za jedan do dva Internetboda.

• blokići su ful jednostavne stvari, igra sjena i tekstura i imaš ga gotovog za 20ak minuta, npr. evo mog[/quote]

Hvala svima a posebno tebi nitko na konstruktivnim kritikama. Na stranici sam sve sam crtao osim nalivpera, spajalice, poklopca te ruku na dnu. Pokušao sam ih izrezati što preciznije ali problem je u svjetlosti jer se okoliš u kojem su se nalazili ti predmeti razlikuje od ovoga gdje su sada, pa ću se poigrat malo sa tim elementima i detaljima na samom blokiću. Za tutorijale sam također i ja razmišljao da stavim neki više web alike font kao Arial / Helvetica, a za slider je bilo u planu da stavim neke kružiće crtane rukom ili nešto slično i ova tvoja ideja sa križićima mi nije loša.

menu desno se raspada na hover (Chrome)
fora složeno,
probaj sa malo poliranijom 'parket podlogom’
ili je to stol ipak :wink:

Također koristim Chrome, sve je u redu.

[quote=“rvd”]menu desno se raspada na hover (Chrome)
fora složeno,
probaj sa malo poliranijom 'parket podlogom’
ili je to stol ipak ;)[/quote]

probao sam sa svim novijim verzijama preglednika (chrome, firefox, safari, opera i ie) sve je ok jedino animacija u exploreru nije najbolja.
Trebao bi biti stol :smiley:

U suštini dobar sajt :smiley:

Radno okruženje web dizajnera, radni stol, skice, razbacani papiri, olovke, bijice, spajalice itd… često su inspiracija mnogim dizajnerima u izradi vlastitog portfolia, evo kako to rade vrhunski majstori:

http://www.simpleart.com.ua/en

http://ftdesigner.net/

[quote=“broz_x”]Radno okruženje web dizajnera, radni stol, skice, razbacani papiri, olovke, bijice, spajalice itd… često su inspiracija mnogim dizajnerima u izradi vlastitog portfolia, evo kako to rade vrhunski majstori:

http://ftdesigner.net/

[/quote]

Moram priznati da mi se sviđaju stranice na prva dva linka. Ali ove druge dvije mi i nisu nešto posebno. Kako kažu o ukusima se ne raspravlja previše. :smiley:

Au namrtvo mi se svidja

i

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja