Posjeta sa nepoznate web stranice

Pogledajte sliku
Sve vise mi dolazi posjeta sa tog sajta. Sajt /h/2061622.html kod mene uopce ne potoji.

Sad vidim da sve vise dolaze te posjete, a sve vise u istom trenutku se pojavljuju sa razlicitih destinacija, istovremeno dolaze i iz Brazila, Francuske, Italije itd…

Vec dugo koristim AdWordse i u zadnjih 10ak dana, sve je manja posjeta od AdWordsa. Podigao sam dnevni proracun ali posjete su pale abnormalno.
Cak i organske pojete su naglo pale.

Ovo sa slike su organske posjete (ne trose proracun)

Zna li neko sta je to?

Pozdrav

Pregledaj u fajlovima ima li taj fajl…mozda ti je neki virus

  • nema nigdje taj file
  • ni u webmaster tools nema nikakvog upozorenja
  • ni hosting nista ne detektira

Mislim da to nema veze sa adwords i sa organic posjetom. Provjeri pozicije za kw koje konkuriras. Neznam koja ti je nisa, osobno se bavim godinama prodajom i za vrijeme korizme slabo posla… ove divlje posjete gledam ko neke botove…pricekaj pa vidi, pusti vrijeme…

znam da nema veze sa AdWordsima…

ali cudno sto isti taj sajt dolazi istovremeno iz razlicitih drzava i gleda isti file koji ne postoji

Bouce Rate mi premasio 80%

dobijam puno mailova koji tvrde da je sajt uzasno spor i da oni to mogu rijesiti - mozda pokusavaju povecati Bounce Rate kratkotrajnim posjetama pa kao ja vidim veliki procenat, navuku me da njih angazujem

1 Like

Imao sam takve posjete, najviše iz Francuske. Obični neki boot-ovi, koje možeš zanemariti, ili eventualno u analytics filtrirati taj promet

Fakat bi moglo biti to…navlakusa da ih unajmiš.