Poskupljenja domena i hostinga

Ja sam samo koristio web shared hosting.
Imao sam prvo kod HostGatora jedan paket, presao sam na HawkHost zbog cijene. Pisao sam o tome.
Nemam neku veliku posjetu na sajtovima, imao sam problema sa protokom ali to sam rijesio koristeci CloudFlare tako da sam sve fercera veoma lijepo.

Sto se tice cijena…
1

Ovaj od 32$ je kupljen za vrijeme Crnog petka. Kupicu jos jedan ove godine, pa cu sve sa prvog hosting migrirati na njega.

Migraciju uradim za nekoliko dana lagano.

E sad, ono sto mene zanima je kako prebaciti domen sa GoDaddy na NameSilo? Koliko kosta transfer?
Bas sad gledam koliko sam potrosio kod Godaddy ove godine - 270$ i to je jos dobro posto sam imao onaj Godaddy club popust.

Ja sam radio transfer domene sa GoDaddy-ja na NameSilo vise puta, za razlicite ekstenzije domena, i svaki put je islo brzo i lako, tj samo pratis tamo uputstvo, mislim da je i dadaas imao neki tutorial kao, ali pise tamo na sajtu sve.
Otkljuca se domen, trazi dozvola neka kao za transfer od GoDaddyja, oni ti posalju mejlom sifru, ti nju ukucas na NameSilo, platis i vrlo brzo je imas tamo prebacenu.
Meni bar je tako sve sljakalo, neke tupave domene doduse, ali ne verujem da ce Daddy zezati i ako imas nesto vredno, nije im u interesu, bukvalno ne moze brze od onoga kako rade, mejl za mejlom ide i prebacuje se domena.
E sad sto se placanja tice, jebiga, moras na NameSilo otici pa pod Transfer stranom pronaci koju domenu, ekstenziju, imas, ove klasicne su oko $10 uglavnom, tako da se isplati prebaciti ako mislis domenu razvijati.
Tj, pisali su ljudi i ranije, kad su popusti na domene prvo pazaris kod Daddyja, Cheapa,…, pa posle transfer na Silo, uglavnom taj rad.
Jer Silo drzi cene konstantno ok i nema onih fora prva godina $5 a sledece $20, besplatan WHOIS privacy daju, i samo se domenama bave pa su konkurentni.

Mene isto ceka migracija hostinga sa jednog na drugu kompaniju, cak i na istu samo drugi server, a mrzi me zesce i zaboravio sam proceduru, moram pogledati onaj clanak, skoro je Anja pisao o tome.

Sve je kako kaže Kixxxstarter, ovo su cijene https://www.namesilo.com/transfer.php s tim da kad prebaciš domenu dobivaš 1 godinu produžetka domene free, tako da te ispadne ukupno bez extra troškova. :blush: :o: