Poslovanje na hercegovački način

Dobijem ponudu da radim stranicu za državnu ustanovu (ne bitno koja je) ne želim izdavati.
Pozove me šef da se “dogovorimo” šef glup nema pojma šta je internet a kamoli web stranica ,uz duži razgovor o svemu i svačemu pošto se ajmo reć poznajemo, došli smo do cijene bilo mi je malo neugodno jer nisam razmišljao o cijeni uznimo u obzir da neradim stranicu za neki klub ili slično to je ipak ozbiljna ustanova, bubnem ja cifru 5000km na što on nije ni trepnuo jedino što je upitao kada će to bit napravljeno.
Bila su 2 problema jedan treba natječaj izdati a drugi treba mi firma ??
No natječaj smo sredili tako da ga nije ni bilo zapravo ja sam se javio jedini na natječaj koji i nepostoji Da Da nikada nije izašao u novinama.
Rodijak mi drži firmu građevisku ziđa kuće tako da sam preko njegove firme išao računi i ostalo.
Stranicu sam napravio za desetak dana bila ne stvarno famozna no neki su se u bunili pa sam radio izmjene sljedeći mjesec dana što sam i očekivao morao sam cijeli memnu promjeniti pozadinu boju dugmadi pošto su bili zeleni sve je moralo biti “crven bijel plav” samo kako HDZ zna na kraju je stranica izgledala kao da je rađena 95-te.
Račun koji je izdao nije bio 5000km nego 10 000km , 5 meni 5 njemu hm

Da li je on stvarno glup i ne zna šta je internet ?
Građeviska firma pravi Web stranicu ?
Natječaj koji nitko nije ni vidio ?

Tako se posluje na balkanu ,tako posluju državne firme i tome nema kraja.

Prvo rođak ti nije glup, ne mora on znati sta je internet al zna da postoje te javne nabavke koje se moraju preko konkursa objaviti, al ja znam da su se za pojedina mjesta u jednoj srednjoj skoli iz Bihaca, objavio konkurs u Brčanskim novinama, a čak sam čuo da je bilo slučajeva da konkurs izadje u Slavonskom Brodu :smiley:

U biti rodjak zna proceduru kako uzimati keš, ti si mu samo bio sredstvo, a web site je samo stavka na dugačkoj listi.

P.S. kako si mogao zeleno na HDZ site xD

Za boga miloga to je samo dugme bilo nisam htio hahaha

Vjerojatno mu je u nekoj birtiji neko nabacio “kakov si ti gazda ustanova nema web stranice”

NE NE direktor ustanove mi nije rođak
Aj pogodi od čijega dijela je se odbio porez ■■■■■ posrano

[quote=“kromaser”]Za boga miloga to je samo dugme bilo nisam htio hahaha

NE NE direktor ustanove mi nije rođak
Aj pogodi od čijega dijela je se odbio porez ■■■■■ posrano[/quote]

Svakog građana Hercegovačko- Neretvanskog Kantona/ Županije :smiley:

[quote=“kromaser”]Dobijem ponudu da radim stranicu za državnu ustanovu (ne bitno koja je) ne želim izdavati.
Pozove me šef da se “dogovorimo” šef glup nema pojma šta je internet a kamoli web stranica ,uz duži razgovor o svemu i svačemu pošto se ajmo reć poznajemo, došli smo do cijene bilo mi je malo neugodno jer nisam razmišljao o cijeni uznimo u obzir da neradim stranicu za neki klub ili slično to je ipak ozbiljna ustanova, bubnem ja cifru 5000km na što on nije ni trepnuo jedino što je upitao kada će to bit napravljeno.
Bila su 2 problema jedan treba natječaj izdati a drugi treba mi firma ??
No natječaj smo sredili tako da ga nije ni bilo zapravo ja sam se javio jedini na natječaj koji i nepostoji Da Da nikada nije izašao u novinama.
Rodijak mi drži firmu građevisku ziđa kuće tako da sam preko njegove firme išao računi i ostalo.
Stranicu sam napravio za desetak dana bila ne stvarno famozna no neki su se u bunili pa sam radio izmjene sljedeći mjesec dana što sam i očekivao morao sam cijeli memnu promjeniti pozadinu boju dugmadi pošto su bili zeleni sve je moralo biti “crven bijel plav” samo kako HDZ zna na kraju je stranica izgledala kao da je rađena 95-te.
Račun koji je izdao nije bio 5000km nego 10 000km , 5 meni 5 njemu hm

Da li je on stvarno glup i ne zna šta je internet ?
Građeviska firma pravi Web stranicu ?
Natječaj koji nitko nije ni vidio ?

Tako se posluje na balkanu ,tako posluju državne firme i tome nema kraja.[/quote]

a cuj, sve dok se tako radi, nikad na ovim prostorima nece biti napretka, ali s druge strane - pojedinci odlicno mogu zaraditi (u ovom slucaju ti, tak da… uzivaj, kaj drugo)

jbt meni uopce nebi palo na pamet bubnuti takvu cifru, to bi mi bilo ono totalno nerealno. Ocigledno nisam “stvoren” za takve “poslove” jbg

Ja bi se okladio u simbolicnu cifru da ce Kromaser iz ove, na oko, profitabilne kombinacije - izaći u minusu.

Da nisam ja bio bi netko drugi ,ovako svi posluju i hdz,sdp,hsp neznam ko već svi su isti.

Ova je cifra išla do 10 000 nemogu ni zamisliti kolko bi bilo da recimo stvarno trebaju izradu nečega potrebnoga 50 000 ,100 000

Pošto te državne ustanove nemaju informatičare kao ni stručne osobe za održavanje stranica nakon nekoga vremena svate to onda se dogovoriš da održavaš stranicu i to lijepo naplaćuješ mjesečno 100, 200 možda 500 km tko zna možeš kako oćeš,ukolko znaš moraš se prilagoditi državi i zakonima jer jedino tako moreš uspjet .

Upravo si pojasnio što je uzrok te bijede na Balkanu. Što su ljudi bijedni. Ti opisuješ ovaj događaj - znaš da to nije moralno valjano i priželjkuješ da to nije tako, ali smatraš da je to nešto posve normalno, nešto što možeš javno iznijeti bez stida i bez da budeš osuđen i odbačen od svoje okoline, jer “to svi rade”, “ti nisi kriv”, “netko je propisao da to tako bude”.

Zapravo, jako je mali broj ljudi koji iniciraju takvo ponašanje - svega je nekolicina onih u javnoj upravi koji se domisle da ponude takvo sklapanje poslova. Ali, kome god da ih ponude, svi pristanu. Kada ovi ispričaju to, svi zaključe da je “država takva” i da “se tako mora” i da “tako svi rade”. Tog momenta stvar se krene eksponencijalno širiti.

Uzrok? Nikome, baš nikome zapravo nije na osobnoj razini (kada se pogledaju u ogledalo) sablažnjivo steći imetak bez rada. A svi kojima to jest sablažnjivo ipak dopuštaju da ih se pomalo “nagriza” (npr. kada im majstor ponudi “bez računa” i sl.) dok savjest ne “istreniraju” i na veće grijehe.

Na zapadu se takva korumpiranost (iskvarenost) osobe smatra sramotnom zbog kalvinističkog (puritanskog) nasljeđa.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja