Poslovna etičnost - DnevnoHR.com & Dnevno.hr

Gledajući reklame na TV-i zamijetio sam da se reklamira novi portal dnevno.hr.
Isprve sam mislio da se to reklamira skoro istoimeni portal dnevnohr.com koji postoji već neko vrijeme ali ne dnevno.hr je novi portal ekipa sa bivšeg portala Javno.

Dnevno.hr ima istu tematiku i 90% sličan logo kao i dnevnohr.com.
Na google tražilicama kada upišete dnevnohr još uvijek je dnevnohr.com na prvom mjestu međutim dnevno.hr ima sponzorirani oglas sa riječima dnevnohr

Pitanje je koliko je ovo etično? Da li po tome ja mogu sada otvoriti recimo indexhr.com portal bez da snosim ikakvu odgovornost.

Možeš slobodno.
Vidi npr. one s domenama poput gugle.com, facebok.com, tviter.com

Edit: Ne možeš jer je domena indexhr.com već registrirana.

na netu nema etike previse… Milju i osamsto informativnih portala sa dnvenim novostima pluta okolo…

sto onda hrt ne tuzi novu za dnevnik? od kad znam za sebe “dnevnik” je HRTov a vidi novu…napravili svoj brend:ljuger:

Google je znao tužiti ljude za slične domene, sad sam pokušavao naći link ali ne mogu. Čak su nekad izvukli deblji kraj i u slučajevima kada nisu trebali.

nemres protiv gugla,nikad

Prije 4 godine jedan britanac je otvorio aukciju sa imenom ebuy.com
Iskeširao je gadnu lovu nakon tužbe koju mu je proslijedio eBay (kao koriste slično ime)

imas kakav link na tu vijest?

kolko ja znam nije bilo nikakvih problema s ebuy.com…REIT drzi tu domenu…i vrti masne pare :ljuger:

[quote=“The Ja”]imas kakav link na tu vijest?

kolko ja znam nije bilo nikakvih problema s ebuy.com…REIT drzi tu domenu…i vrti masne pare :ljuger:[/quote]

Moram malo potražiti. Možda su kasnije sudski vratili žalbu. Nemam ojma šta je bilo na kraju.

Jesi li ti zakonom zaštitio ime dnevnohr? Nisi, nemaš nikakvih prava!
Ovi veliki jesu i mogu tužit sve koji se na osnovu njh žele okoristiti.

Uostalom, našao se tko će govoriti o etičnosti. Vi ste dugo koristili logo od javno.hr-a (i sad ga koristite u faviconu) kao i njihove članke. A da ne pričam o vašim načinima promocije…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja