Postavljanje željene domene GoogleWebmaster

Početnik sam, molim da mi netko objasni u Google Webmaster Tools sam prijavio domenu, no pojavljuju mi se dvije (sa i bez www). U postavkama imam mogućnost odabira između:

iz onog što sam tražio po webu koliko razumijem ako se ne definira jedna od varijanti (sa ili bez www) onda on web stranicu shvaća dvostruko, što negativno utječe na položaj na tražilicama. Da li da odaberem jednu, il ida ostavim ovako kako je? kako to rješavaju oni koji nemaju GWTools? da li negdje on-line mogu provjeriti da li mi je sadržaj udupliran? i otkud uopće ta fora (zar može bez www bit jedan sadržaj a s www drugi na istoj domeni?

Izaberi jedno.

Koriste .htaccess.
Najbolje odrediti jednu opciju i u .htaccessu i u GWT. Naravno, istu opciju.

Vjerojatno. Npr. na google.com

Naravno da može biti različit sadržaj. Kao što je npr. na mail.google.com i images.google.com različit sadržaj.

puno hvala!

ja sam pročitao ovdje : WordPress SEO Tutorial • The Definitive Guide • Yoast

da je bolje odabrati domenu bez www na google webmastersu ?

dali je to točno ?

hvala !

Svejedno ti je, odabereš kako ti više odgovara. Bitno je kao što je i gambo naveo da se te odabrane opcije držiš stalno, od .htaccessa, GWT-a pa do backlinkova.

hvala na odgovoru. meni je sve podešeno od samog wordpresa do google webmastera na www.

Izaberi jednu opciju i drži je se dok si živ, uvijek i svuda.
Koju ćeš izabrati nije previše važno, važno je da dobro razmisliš kako ne bi kasnije mijenjao mišljenje.

[quote=“gambo”]Izaberi jednu opciju i drži je se dok si živ, uvijek i svuda.
Koju ćeš izabrati nije previše važno, važno je da dobro razmisliš kako ne bi kasnije mijenjao mišljenje.[/quote]

da od samog početka koristim www. i to nisam mjenjao.

hvala !

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja