Postojanje Isusa

https://youtube.com/watch?v=-Q3M8hp2q9M

onda ne postoji slobodna volja

1 Like

Pa ovo je malo zabrinjavajuće s obzirom da lik ima početne korake identično skoro sve kao ja…

No s obzirom na razvoj njegove situacije, može li se zaključiti: “Čudni su putevi Božji?” … jer ipak ga je to dovelo u konačnici još bliže Bogu. (Mada nije opisao na koji način mu je suživot s Bogom ispunjeniji od onog sa lažnim Anđelima svjetlosti… no očito je sretan tu gdje je.)

Ja ako bi morao birati između tame, tj. ne znanja za duhovni svijet … i ovog puta gdje kroz lažne Anđele spoznaješ duhovni svijet… pa biram i dalje nekako ovo drugo. Ne vidim baš da lik kojeg si linkao ima nešto loše od svog “dramatičnog” iskustva. Nije li u konačnici dobio upravo ono što je tražio kada je na početku svog puta htio spoznati Boga?

Loše je u tome, što su to demoni, a na kraju završavaš loše.

Ne odgovara baš na pitanje.
Smatraš li da bi život ovom gore bio ispunjeniji da nije probuđen i da nije spoznao ništa od toga što je ovako spoznao?
Jel loše za njega što je na kraju stigao do Boga? (Kojim god putem da je išao)

Lose bi bilo da nije spoznao Boga.
A i u startu je lose sto je isao tim putem.

Mogao je odma kod Boga.

U zivotu imas dva puta. Posteno i neposteno.
I kazes ja cu ovim drugim putem, i kazes da je svejedno kojim bi putem isao.

Tako i ti. Ides u tamu, a Bog je svijetlost.
Pitaj anđele da li su demoni ili anđeli, pa ces vidjeti efekta, ako su demoni.

Ako te napadnu okreni se Bogu i Isusu.

Sve se može…samo treba otkriti način.
Meni se nekako čini da putem kojim je on išao … da je daleko bliže bio spoznaji Boga nego evo mnogi u ovoj temi koji nisu pali u zasjedu demona…ali im je zato duhovni svijet bajka na kvadrat, pa tako i Bog… i stoga su još dalje u koracima od spoznaje.

Hoćem ti reći da put kojim je on išao…meni ne djeluje uopće loš. Dapače, bit će dobra avantura…ako je to to. :slight_smile:

Njihov odgovor:

Na željeno odredište možeš stići biciklom, prosječnim autom i super brzim autom. Biciklom ćeš se najviše napatiti, ali i pogrešku na tom putovanju ćeš platiti lakšim padom, eventualno slomljenom rukom ili slično.
Super brzim autom ćeš najbrže stići na destinaciju, ali pogrešku ćeš vrlo vjerovatno platiti i životom. Najoptimalnije je nekako ići prosječno brzim autom.
Ti si odabrao za svoje putovanje super brzi auto.

Momak iz videa je tako pokleknuo pod teretom koji je nosio, no ništa strašno što dobre sile nisu uspjele iskoregirati. :wink:

Ako ides zaobilazno, mozes poginuti na svakom koraku.

Ja sam teleportiran.:innocent::innocent::innocent:

Volio bi imati prepetum mobile doma, da ne moram placati racune.

Struja, voda, plin…

Jer se to kosi sa zakonom termodinamike o ocuvanju energije.

Ako je prepetim mobile moguc, onda cijela fizika pada u vodu.

A to znaci i druge znanosti vezane uz fiziku: fizika, kemija, elektrotehnika, strojarstvo, gradjevina…

Od svakog načina, uvijek postoji bolji način. To je ok.

To je bilo u starom zavjetu, odnosno savezu.
Mi smo u novom savezu.

U starom savezu su postojali zakoni koji su bili okrutni, ali pravedni.

Christopher Hitchens - Mother Teresa: Hell’s Angel [1994]

i ovo smeće od osobe su predstavljali kao sveticu

To što neka Crkva nekog proglasi svetim,to ništa ne znaci.

Nedostaje ti znanja da bi uopće mogao raspravljati o takvim stvarima što i zašto.