Postoji li kakav iPhone ili iPad simulator?

Jedan klijent mi se zali da mu se background slika ne priakzuje na iPhone i iPad uredjajima. Ne mogu naci nigdje iPhone simulator, a nemam poznanika koji ima neki od Apple uredjaja da provjerim u cemu je i rijesim problem, kako vi rijesavate, i da li znate neki simulator?

Preporuka: https://www.browserstack.com

1 Like

http://www.electricplum.com/studio.aspx
Možda negdje nađeš i neku stariju desktop verziju dok je još bilo besplatno.

Najbolje rješenje je otići do najbližeg T-Com centra i isprobati na izloženom iPhoneu i iPadu. To je ipak prava stvar. Ja tako radim…

1 Like

Hvala na sugestijama, pomoci ce i jedno i drugo rjesenje :smiley:

Vrlo sličan problem (sa slikama na stranici) imao sam i ja (iPhone je pogrešno prikazivao neke slike). Kupih iPhone 3GS za 150 kuna samo za testiranje stranica, da bih, evo danas, vidio na Safariju da radi identične greške (Chrome, Mozilla, IE - sve ispravno). Kada sam ispravio da se na Safariju prikazuje ispravno - i na iPhoneu se prikazalo ispravno.
Eto ti još jedne preporuke - instaliraj si Safari za windowse i imati ćeš odmah uvid jel sve ok za iPhone prikaz.

2 Likeova

U pravu si i na Safariju pokazuje te greske, tj. ne prikazuje slike. Problem je u tome sto Safari ne prepoznaje background-attachment: svojstvo pa ne prikaze sliku.

Ja bih dodao još jednu preporuku:
Opčenito zaboravi sve simulatore svih preglednika.
Ne postoji niti jedan koji se 100% jednako ponaša kao orgilalni preglednik.

BrowserStack da, ne sa svim emulatorima ali posebno su oznaceni oni koji koriste prave uredjaje.

2 Likeova

Safari nije simulator preglednika, nego preglednik (pa znaš to valjda). Očito koristi isti algoritam kao i za iOS, pa zbog toga renderira HTML/CSS kao i iPhone.

Za simulatore se generalno slažem.

Pa tko je rekao da je Safari emulator?
Citirao sam tvoju preporuku, greškom, pa dodao još jednu preporuku…opčenito.
Greška u citiranju :slight_smile:

1 Like

Ok, sorry, mislil sam da ide meni :smiley: