Poticanje lažnih klikova na "ozbiljnoj" hrvatskoj web stranici

Slučajno sam naletio na jedno neukusno kršenje Adsense pravilnika, gdje urednici web stranice zaklade “Ana Rukavina” potiču posjetitelje da klikću na Adsense oglase, pa sam odlučio podjeliti ovo s vama.

Iznenađen sam što tako nešto mogu vidjeti na jednoj stranici ovakvog tipa :rocjena:

http://www.zaklada-ana-rukavina.hr/content/hr/news/detail.aspx?newsID=539

Evo slike članka web stranice, ako su slučajno maknuli do sada:

Kako si neka ovakva stranica uopće može dozvoliti ovo. :mda:

[quote=“Junije”]Slučajno sam naletio na jedno neukusno kršenje Adsense pravilnika, gdje urednici web stranice zaklade “Ana Rukavina” potiču posjetitelje da klikću na Adsense oglase, pa sam odlučio podjeliti ovo s vama.

Iznenađen sam što tako nešto mogu vidjeti na jednoj stranici ovakvog tipa :rocjena:

http://www.zaklada-ana-rukavina.hr/content/hr/news/detail.aspx?newsID=539

Evo slike članka web stranice, ako su slučajno maknuli do sada:

Kako si neka ovakva stranica uopće može dozvoliti ovo. :mda:[/quote]

Svi im doniraju pa zašto bi AdWords oglašivači bili iznimka?

Sramota definitivno. Zanima me na čiju inicijativu je to stavljeno i tko je publisher jer mi miriši da netko extra bere pinku.

Ziher se nasla neka pametna glavica i predlozila to uz objasnjenje “pa sav iznos ide u dobrotvorne svrhe, pa nismo mi prevaranti, pa sve ce mo mi to uplatit za dobrotvorne svrhe”

Svaka cast Ani, al ovo je smijurija sta rade od weba s njenim imenom…

To je kršenje pravila, ako hoce donaciju onda ide preko PayPala i to je to ili opća uplatnica i sl. Po meni ovo treba prijavit Google-u, jer ako ne onda znaci da si možemo tako napisat, ovo je za … …

i da trnac je dobro rekao, garant to netko sebi sa strane ubire lovu.

EDIT: evo sa facebooka mislim da ovo sve govori :wink:

Sramota definitivno, ovo je još ozbiljana udruga a ne djeca. Prijavio sam ih

Sramota. Slažem se sa drazenom, zaista se osjeti da neko se neko grebe…

Već vidim HRT-ov prilog, Vlahov najavljuje, babe se zgražaju: “Google zabranio zakladi Ani Rukavini da pomaže ljudima!” i onda hrpa ljudi koji nemaju pojma pljuju po googleu i viču gdje je ovaj svijet otišao…

S jedne strane postoji zakon koji kaže da je to kršenje, al’ s druge strane kad umre mlada i ispravna osoba, gdje je tu zakon?
Predpostavljam da vlasnici sajta nisu tako jadni da se okorištavaju o ispravnu ideju zaklade.

Ovime su dokazali da su dovoljno jadni (ili barem netko među njima) da ljudima uzimaju novac bez da ih pitaju.
A kako se zove kad netko uzima tuđi novac bez pitanja i bez dozvole?

[quote=“gambo”]Ovime su dokazali da su dovoljno jadni (ili barem netko među njima) da ljudima uzimaju novac bez da ih pitaju.
A kako se zove kad netko uzima tuđi novac bez pitanja i bez dozvole?[/quote]

Država. :slight_smile:

rep+ :smiley:

:smije:

Moja prva asocijacija je bila hrvatska vlada, zato sam prvobitno napisao “(a nije hrvatska vlada)” i kasnije taj dio izbrisao.
Nažalost, ovaj smješko :frowning: je prikladniji od ovog :zub:

Ako ste ih prijavili kako ih Google još nije banovao, baš me čudi :hmmmmmm: jer ovako uzimaju bezveze lovu od oglašivača, koji plaćaju za “pravog” posjetioca koji će nešto kod kod njih i kupiti.

Sramota i bruka cijele udruge radi gladnog i neukusnog pojedinca :ludjak:

Obično potraje dok veliki G odreagira…

Mislim je mozda bolje bilo pokusati srediti to interno, poslati mejl vlasniku sajta, i rijesiti se te budale kojoj je pala na pamet ta ideja. Nije mi bas zgodno da cijela zaklada ostane bez adsensea, koji ipak moze pomoci koliko-toliko i bez ovog zloupotrebljavanja.

A što će zakladi adsense?

kao izvor prihoda?

Moze biti kao izvor prihoda ako imaju puno posjeta, jer domace ovo je ipak domaca stranica…
A ni pozicija reklama nije neka…

Naravno da im treba prijaviti, jer kad neki klinac vidi da ovo radi neka ozbiljna organizacija onda ce i on isto uraditi. Ovo ce udaljiti oglasivace, pa cemo na taj nacin mi posteni vlasnici stranica, imati sve manju i manju zaradu.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja