Potražnja za kvalitetnim prijenosnikom (pomoć)

Naime, moj problem je to što nikako se odluciti.
Pošto namjena mog prijenosnika bi bila usmjerena na prvenstveno izradu web stranica (te pokoja montaža videa) odlucio sam takoder i ovdje postaviti pitanje jer ciljana publika koja koristi prijenosnike za isto takvu namjenu, nalazi se ovdje te želim cuti, kvalitetna razmišljanja, preporuke i prijedloge.
Poslao sam upite s takvim pitanja na najmanje 25 trgovinau Hrvatskoj koji trže prijenosna racunala, odgovori su bili svakojaki… normalno kad takvi “svakojaki” ljudi i rade ondje (jedni vele Tosiba, drugi HP, treci Lenovo itd…)
Zakljucih, HP nudi pouzdanost izmjedu omjera kvalitete i cijene, svidaju mi se ove serije ProBook 4710s koji imaju dosta dobru kvalitetu baterije trajanja skoro ko i na MAC, cak i do 5h, osvisno o opterecenju.
Za Lenovo mnogi kažu najkvalitetniji prijenosnik, e sad koji i koja konfig.?
Toshibu dosta njih preporuca, no nacuo sam da se znaju zagrijati…
Acerovi prijenosnici su dosta nabrijani konfiguracijom troše mnogo energije, tijek trajanja baterije jako mali isto tako ako je jaka konfiguracija previše se zagrijavaju.
Za Asusove neznam mnogo no dojam imam da nisu baš nešto, pošto ne nadoh pretežito nešto informacija o njima.

Dakle, moja prvenstvena potraga kod upita u trgovinama bila za prijenosnikom koji ima Full HD monitor (znaci rezolucije 1920x1080) i Blu-Ray pržilicu na tome, za detaljnu konfiguraciju sam molio da mi pokažu ukoliko ona zadovoljava prvo ova dva uvijeta, ma da bilo koja konfiguracija da je bila vjerujem da bi dobro služila izradi weba.
Vecina mi je predložila Toshibu F16 cijena kojih 10 000kn, kasnije procitah da se znaju nakon nekog vremena zagrijavati i opet sam se razocarao.
A novac nije bitan, bitno je da to funkcionira kak treba, da se ne grije, jer nekad davno prije 4 god. kad sam bio mlad i neiskusan kupio sam glupi Forcebook za 12 000kn koji nakon 2 godine se poceo pregrijavati i gasiti.

Koje firme prijenosnika preporucate/perferirate i koja konfiguracija je dovoljna za takvu vrstu namjene? Imate za predložiti koji model?
Te zapravo koliko je dovoljno novca izdvojiti za takvu vrstu namjene prijenosnika?
Na kakvim strojevima radite?

Najviše što me iritira jest zagrijavanje/pregrijavanje, te nakon nekoliko mjeseci na neki prijenosnici pocinju stvarati buku i kratkotrajnost baterije.

Eto nadam se da cu razjasniti si neke stvari da donesem pametnu odluku u raspravi s Vašim razmišljanjima te ocekujem kvalitetne odgovore.
Unaprijed Hvala.

Vlasnik sam HP ProBook 4710s (VC436EA) i pokazao se kao odličan laptop. Ne mogu ga usporediti sa drugima jer ne znam kakvi su drugi ali što se njega tiče nemam nikakve zamjerke. Čuo sam i od frenda koji radi u servisu da taj model jako rijetko dolazi na popravak. Tako da mislim da sa njime ne možeš fulat, a i cijena mu je odlična.

Jedino rekao si da tražiš HD ekran, ovaj model nema toliku rezoluciju, 1600x900 je max, i nema BlueRay.

Kratkotrajnost baterije mozes srediti lagano tako sto ces spojiti dvije baterije ali to te dodatno kosta a sto se tice buke samo ga otvoris i ocistis.

[quote=“Borg”].
Za Asusove neznam mnogo no dojam imam da nisu baš nešto, pošto ne nadoh pretežito nešto informacija o njima.
[/quote]

Asus ima jako losu bateriju, te se nakon nekog perioda pocnu jako grijati, te proizvoditi veliku buku zbog toga.

Savjetujem da u sirokom luku zaobidjes Asus, ovo ti govorim iz licnog iskustva.

[quote=“nike”]Asus ima jako losu bateriju, te se nakon nekog perioda pocnu jako grijati, te proizvoditi veliku buku zbog toga.

Savjetujem da u sirokom luku zaobidjes Asus, ovo ti govorim iz licnog iskustva.[/quote]

Odnosi li se to i na njihovu EEE liniju?

Inače, imam jedan HP nx6325 već nekih 4-5 godina i još uvijek radi solidno. Štošta bi se moglo reći o plastičnom kućištu ali što se ostalog tiče, mogu reći da sam zadovoljan.

Potpisujem komentar na račun Forcebook-a - jako su teški i zagrijavaju se. Model koji sam ja kupio u HGSpotu (i kasnije vratio) je imamo nekoliko mrtvih piksela i često se gasio.

[quote=“voajer”]Odnosi li se to i na njihovu EEE liniju?
[/quote]

Nisam puno koristio tu vrstu prijenosnika, tako da ne mogu dati vise informacija. Moje iskustvo se vezuje sa klasicnim Asus prijenosnicima.

Pored svog racunara imam i laptop DELL je u pitanju baterija traje nekih 2-3 sata koristim ga vec nekoliko godina i jos uvijek dobro radi. Pa eto mozes njega probati

Iskreno nadao sam se širim komentarima u ovu raspravu, a navodno dio ekipe možda ne prati ovaj dio teme…

Zanima me što smatrate o ovim modelima:
dell studio xps 16
toshiba satellite p500 16f
acer aspire 8942g
hp pavilion dv8 1050ep
hp hdx x16 1150ef
hp-hdx-x16-1330eb

?

& DELL Studio 1555

Sve ovo su zvijeri i ja osobno nikada ne bi išao na takav lap.

Meni se najbolja solucija pokazala dobar komp u uredu i po potrebi spajanje na taj komp. I uvijek sam nosio extra tipkovnicu i poštenog miša ako sam imao plan raditi dulje od sat-dva u komadu.

Za ove laptopove trebaš i posebnog nosača ili otkaži termin u teretani.

Imam HP Elitebook 8530p i stvarno sam zadovoljan.
Cijena nije bas popularna, ali ima zasto. Sad je aktualan 8540p…

Kao prijenosnik imam MacBook Pro unibody 15" i meni je odličan, nebi se sada upuštao sa ljudima u rasprave “kako je gej” i “pederski” te kako Apple taži previše. Ono što mogu reći je da je meni odličan, nikakvih problema nisam do sada imao :slight_smile:

A sad, kako tko voli.

Ja sam nedavno uzeo ASUS N71JQ, bez OS-a dođe nekih 8.400kn, a mislim da ima najbolju konfiguraciju od svih laptopa do 10.000kn.

• Procesor: Intel Core i7 720QM 1,60GHz / 2.8GHz Turbo (6MB cache)
• Zaslon: 17.3" HD+ TFT 1600 x 900
• Grafički sustav: ATI Radeon HD5730 1GB
• Radna memorija: 2x 2GB DDR3 1066MHz (proširivo do 8GB)
• Tvrdi disk: 500GB SATA

Naime moj je dosao s 2 x 500GB HD-a, ne razumijem zasto i ovaj nema posto su isti modeli.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja