Potreban CMS sa odredenim mogucnostima

Imam jedan problemcic, a to je da trebam CMS ili opcenito engine (nije bitno u kojem jeziku je pisan), a da ima sljedece mogucnosti (ili barem plugine/module koji to mogu omoguciti);

-registraciju korisnika
-da korisnici imaju svoj profil

e sad da pojasnim o cemu se radi :), tj koja je sljedeca mogucnost koja mi treba;

Korisnici bi na tom sajtu koji namjeravam dici trebali sherati/nuditi nesto, te kad se on registrira (korisnik) moze dodati sto on NUDI (znaci ispuni neku formu kada klikne “Add nesto” - ta forma bi bila za sve ista. Upisao bi naslov, opis, koliko i sto nudi, itd…

E sad to sto je on ispunio trebalo bi bito vidljivo drugim korisnicima te bi oni morali biti u mogucnosti naci to i vidjeti to na homepage-u. Znaci drugi korisnici koji surfaju na homepague vide te “ponude” drugih korisnika te mogu kliknuti i vidjeti o cemu se tocno radi, mogu kliknuti na autora sto bi vodilo na autorov profil (gdje su sve njegove ponude) itd itd…Takoder tu istu ponudu bi bilo moguce naci i preko search-a itd.

Razmisljao sam o WP-u ali trebalo bi previse izmjena, pluginova i tko zna cega sve ne, a i nije wp raden za tako nesto. Sa Joomlom i Drupalom nisam nesto previse radio i nisam siguran koje su njihove mogucnosti.

Uglavnom ako nije jasno sto tocno trebam zamislite da je to kao sajt gdje mozete prodati nekretninu… “add real-estate” upisete odredene podatke, vasa ponuda se vidi na glavnoj stranici pod odredenim uvjetima (zavisi tko sta trazi) te drugi korisnik moze kliknuti na vasu ponudu gumb “zainteresiran sam” < ovo je samo primjer :).

Bio bih zahvalan ako tko ima ideju za neki gotov proizvod u bilo kojem jeziku.

Pronasao sam u biti 2 primjera na sta ciljam :slight_smile:

http://tenbux.com/

http://www.fiverr.com/

Drupal

Po meni bi sve to mogao napravit, uz neke preinake, s Joomlom. Nisam siguran, nisam previše tražio po dodanim pluginovima i modulima za takvo što, ali vjerujem da ima nešto ovako.

Ostale CMS sustave nisam ni koristio (osim par put WP), tako da ti ne mogu reć.

Moze vise informacija :slight_smile: ?

Problem je sto ne znam sto “tocno” treba traziti. tj kako da to nazovem :zub: ova 2 linka su najbolji primjeri koje sam stavio.

Mislim da ti je najbolje za takvo što pitati nekoga da ti napravi. Vrlo vjerojatno postoje pluginovi, ali oni vjerojatno nude ili više ili manje tako da to onda predstavlja problem.

To što ti trebaš se može s joomlom bez problema. Joomla će se s tim igrati.

Trenutno testiram wp i drupal, sad ide joomla up pa da i to vidim :)…
Odmah da te pitam za preporuke koji modul/plugin za joomlu posto si ju preporucao ? :wink:

crojoomla.org tu ces naci vecinu

Drupal
core modul profil

• moduli cck i views
    s ovime mozes kreirati novi tip sadrzaja i prikazati ga kako zelis.

[quote=“Nikola Cvrtnjak”]Trenutno testiram wp i drupal, sad ide joomla up pa da i to vidim :)…
Odmah da te pitam za preporuke koji modul/plugin za joomlu posto si ju preporucao ? ;)[/quote]

Neki dan sam privatno ponudio custom rješenje tog problema jednom članu ovog foruma i kasnije se nije javio:cool:
Freelanceri osvajaju hrvatsko tržište?
Ne možeš samo podići joomlu i procjeniti može li ona to ili ne. Postoji tu na tisuće ekstenzija koje se na ovaj ili onaj način mogu prilagoditi tvojim zahtjevima tipa posting projects/bidding ili radim IT posliće po 40 kuna.

A @zyex, ako čovjeku želiš pomoći onda mu pomozi a ne odmaži. Službena stranica za hr joomlu je crojoomla.com…I pitam se jel samo mene živciraš ili i druge ali su fini pa ti to ne kažu?

Zahvaljujem se na odgovorima.

Najvjerojatnije cu se odluciti za Wordpress sa BuddyPress pluginom i eventualno cu ga preraditi malo. Ovo sto nece biti moguce dodati/rijesiti za BuddyPressom cu naci jos neki plugin, al sve u svemu to bi trebalo biti to.

N.C.

da li bi ti odgovarao ovaj cms:

http://www.bhnekretnine.ba

Hvala, ali vec sam pronasao rjesenje ;).

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja