Potreban neko da napravi site

:slight_smile:

3 Likeova

Slobodno ti nastavi, ja sam domace trziste davno prepustio takvim poput tebe.

Ne bavim se instalacijom tema i ubacivanjem contenta za WordPress, vec izradujem te iste teme od 0 tako da stvarno nemam pojma, ali siguran sam da to nece biti 100kn.

Izadji na ulicu i anketiraj 500 ljudi, pitaj ih koliko bi ih znalo postaviti WordPress stranicu, dodati kategorije i ubaciti slike na istu, a koliko bi ih znalo iskopati kanal, pa ces shvatiti onda kako neke stvari funkcionisu i zasto treba cijeniti svoj posao.

3 Likeova

Ovo je meni prilično dobar prikaz toga šta se može dobiti za 50e:

https://kompjuteras.com/izrada-sajta-za-50-evra/

aaaaaa21 ti verovatno nikada nisi radio sa klijentima, pa zato tako pričaš. Mene ne zanima šta radim, ako neko hoće da mu podesim onsite SEO ili radim offsite SEO, ako neko hoće da mu instaliram WP temu ili da mu prodajem perece u pekari, satnica bi mi bila ista jer je moje vreme ograničeno.

7 Likeova

Ti misliš da je to posao, posao je praviti teme od 0 kao što ih ti praviš, ali kako taj posao možeš uspoređivati s instalacijom wordpressa -.- Znaći npr ja bi nekome platio 1000kn da mi netko to napravi u 30min, a za tih 1000kn bi mogao platiti nekome da napravi wp temu s hrpom opcija i to će raditi danima.

Zasto nijedan od ovih ne zeli napisati koliko je ljudima instalirao wordpressa za ispod 100 kuna, eto samo to me zanima.

Kao sto je netko vec i napisao, za domace trziste je za ovakve susjedove male koji ce raditi za keks. I ne, ne rusite vi nikome cijenu, vi rusite (trosite) samo svoje vrijeme.

Ja sma napravio jako dovru usporedbu: pijanac s 3 razreda osnovne skole vozi traktor 30 minuta i racuna to 300 kuna, pa zasto onda ja koji imam zavrsen fakultet, van toga jos x znanja i iskustva nebi za 3 sata posla izracunao 1000 kuna. Samo da kazem da je ovo 1000 kuna minimalno sto bi racunao, jer s obzirom da osoba je htjela da radim pageve (znam tebi raditi pageve je ubaciti tekst i sliku), no meni to znaci za svaki taj page napraviti custom page. Tak da bi cijena bila jos i veca.

Dali sma se javio osobi?
Nisam, jer nemam vremena niti za te novce to raditi, a kamoli da se idem zajebavat s tim kao sto netko je napisao za 20 kuna ili 100 kuna. To samo govore ljudi koji nikada nikom nisu nista napravili.

Evo izazivam vas, napisite lijepo kome ste nesto napravili bilo badava ili za te kekse koje trazite.

1 Like

Prilično se jasno vidi tko tu zna, a tko ne zna…
@aaaaaa21 - da li imaš neki site koji si radio u wordpessu za pokazati da vidimo :slight_smile: Iskreno se nadam da ne misliš da je to samo instalacija wordpressa i postavljanje kategorija i instalacija tema i kojekakvih pluginova trećih strana, te bez postavljanja ikakvih nazovimo ‘custom’ mjera sigurnosti Wordpressa jer će biti zaražen za par dana…

U biti sad mi je sinula ideja, pa ja bi mogao vas zaposliti.

Placam 100 kuna, za instalaciju wordpresa, teme, i ubacivanje clanaka, imam cirka 5 clanaka koje bi trebalo ubaciti. Eto pa da vidimo oce li se tko javiti. Prednost ima osoba koja je rekla da ce to uraditi za 20 kuna. Pa da kad ne uradi da joj odmah napisem litaniju za loseg trgovca pa da svi znadu tko je muljator.

Isto tako 50 kuna dajem da mi ubaci netko vec na instalirani website 5 clanaka.

Placam na kraju kad posao bude obavljen kak treba i clanci lijepo uneseni. Nakraju placam zato jer je cijena toliko mala da mislim da cete me smuljat.

Ne znam zasto se mučiš i nerviraš zbog par ljudi koji su jučer naučili instalirati wordpress dodati’ Hueman temu na sajt i udaraju se u prsa govore da su webmasteri i programeri, a na filezilu se ne znaju konektovati…Neka samo kazu iskreno koliko imaju godina i sve ce ti biti jasno :slight_smile:

2 Likeova

Ma ne nerviram se ja. Vidis mozda cu cak sklopiti i neki biznis s njima ako se jave.

Ja kad sebi radim site meni treba cijeli dan i jos vise od toga. Jer sam zahtjevan i zelim da site izgleda kak treba. Pa sam mislio lijepo to dat njima nek mi to naprave za 100kuna. Velika je sansa da to nece znati napraviti, al opet, pitaj boga, mozda postoje ljudi koji bi radili vise sati za 100 kuna.

Ak su oni sretni aj jos sretniji. Ali cisto sumnjam da ce mi se javiti jer ocito nisu na istoj valnoj duzini, kao sto kazes vidjeli su ikonu u cpanelu install wordpress pa misle da je to to.

1 Like

Ili su mozda kupili wordpress hosting kod godaddy-a upisali domenu zakupljenu i odmah dobili standardnu temu Twenty Sixteen i kontaju sajt je gotov AHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHA!

Ja uopste nisam poredio izradu teme od 0 sa basic instalacijom WordPress-a.

Procitaj post opet, i molim te odradi anketu ukoliko razumijes sta sam rekao.

Ja bi za ovo trazio 4000-5000kn, hosting posebno naplacen. I trazim. Osobno stvarno ne volim ovakve poslice, ali tu i tamo nalete, pa ajd.
Nije to po sebi posao za 4-5k kuna danas, ali je za 3 mjeseca i 3 godine. Za te novce garantiram sve i jos nisan ima nezadovoljnu musteriju. Inace, prije bi naplatio to cca 1500kn, ali nakon nekoliko prepirki oko toga sta kad nakon 6 miseci neodrzavani site treba promjene/zastite/backupe/koruptirane baze/ovo-ono, vise nista ne diram ispod minimuma cijene. Sama kolicina vremena koju izgubis na dopisivanje/pricanje o zeljama/idejama kosta.

Ekipi koja to radi za sitne novce… good luck. Nismo si uopce konkurencija. Naivno je mislit da je dizanje sajta == klikanje po wordpressu 10 minuta.

Usputno budi receno, ako posao stvarno ocijenim za ispod 1000kn, napravim ga besplatno. Onda ne dugujes nikome nista, ne moras se javljat na telefon. Dapace, upravo obrnuto - oni duguju tebi.

1 Like

Ja ne kontam sta je drugo instalacija wordpresa no klik na ikonicu u cpanelu? Nisam programer, nit se puno razumijem pa pitam.

Ne moze se poredit prevoz sjena traktorom i instalacija wordpressa. Nema svako traktor, traktor je skup. Bez obzira koliko je vozac pametan i obrazovan.

Neko ko ne zaradjuje a zna posao odradit 100 kuna mu moze bit prihvatljivo, a takvih ima. Glupo je da se u ovom poslu pronalaze ljudi koji su ozbiljniji, koji znaju mnogo vise i koji za potrebno vrijeme za posao mogu zaradit vise para.

Meni fakultetski obrazovani ljudi pisu clanke za pola evra jer je situacija takva da im je to ok. Naravni da to,nije realna cijena i da takvi ljudi zasluzuju vece novce, al ne mogu do njih.

Nisam siguran kako neko moze lose odraditi trazeni posao, vidim da se od ovog posla pravi naucni rad. Ovo i jeste posao za susjedovog malog.

Moja zena je zavrsila potezak fakultet pa je radila za 150e sa samo nedeljom slobodnom. Jer je situacija takva, a situacija je takva i sa ovim poslom. Dva takva posla dnevno i to je solidna platica za vecinu stanovnistva. A nije bas posao koji se ne da lako naucit.

1 Like

Opet je krenula rasprava u očekivanom smjeru :smile:

Imao sam i ja sličnu temu: Jednostavni responsive web - koliko košta izrada?

@igortomic je postao dobar primjer. 50 EUR je realna cijena za navedeno, odnosno za osnove osnova.
I tih 50 EUR je zapravo previše za tako jednostavan posao, ali ipak nije teška pljačka pa je prihvatljivo.

Netko je dao primjer sa kopanjem kanala i izradom weba. Ja sam u svojoj temi dao primjer sa taksistima. Siguran sam da u Hrvatskoj ima više onih koji znaju instalirati WP temu nego što ima taksista, pa taksisti (koji su relativno skupi i koji imaju realne troškove uz utrošak vremena) ne naplaćuju kilometar 100 kn.

Danas sam kupio TF karticu od 32 GB za $7. Na većini drugih shopova je bila $15+, negdje i $25+. Ista kartica. Znači može i za $7, a ovi što naplaćuju $15+ pretjeruju s cijenom.

Ja smatram poštenim kad netko kaže da mu se ne instalira WP za manje od 1000 kn, ali je glupost reći da to zaista i vrijedi 1000 kn. I da, to je stvarno posao za “susjedovog malog”. Ja to nisam nikad radio, ali sam prilično siguran da bih na netu našao upute i da bih u roku maksimalno par sati naučito kako se to radi i svaki idući put bih to odradio za manje od sat vremena.

Stvarno pretjerujete sa tim nabijanjem cijene na ovakvim glupostima od posla. Velim, potpuno razumijem da neki ovdje to ne žele raditi za manje od 1000 kn i to je ok, ali nikako ne razumijem pisanje da to realno toliko vrijedi.

Normalno da igorutomicu i susjedovom malom satnica (cujena) nije ista za isti posao.

Točno, i to je ok. Nije ista cijena ako tražiš Prodanovića da ti napiše žalbu za prometni prekršaj (moguće da će reće da to niti ne radi) ili mene, a ja ti to neću napisati ništa loše od Prodanovića jer sam ih već hrpu napisao i puno puta u “nemogućim” situacijama bio oslobođen. Poanta je koliko realno vrijedi posao, a svatko ima pravo odabrati da li će to raditi za realnu cijenu ili će nabiti cijenu. Sve je to ok, ali nije ok pljuvati po istini.

“Istina” :smiley:
Jedina istina je cijena sata * broj sati potrebnih da se odradi posao.
Cijena sata ovisi od osobe do osobe, a broj sati je ovde izgleda jako podcijenjen. Ja upravo radim wp site, onako usput pokupio poslic, na koji ce ic kupljena tema, a sve materijale priprema kupac. Potrosio sam vec preko 20 sati na razgovore i prikupljanje zelja i ideja, a jos nisam ni dosao do toga da domenu registriram. Ako je satnica 100kn (a moja je veca, recimo tako radi lakseg racuna), 20*100 je vec 2000kn, a da jos nemam niti jedan “klik”.
Jel vrijeme koje izgubis na sve ono sto dođe prije samog klikanja besplatno? Moje nije. Garantiram jos barem toliko sati nakon sta je sve nazovi “gotovo”. Ljudi koji imaju vremena (nemaju posla) ne primjecuju taj “visak”. Ili ga smatraju pod nuzno, nenaplativo, zlo. Takvi nikad nece ni napredovat, jer ce gubit vrijeme na besplatan rad, kojeg onda ne mogu ni nazvat besplatnim, jer su uzeli crkavicu za to.

5 Likeova

Ok, mada mi to što ti spominješ djeluje ipak kao više posla od ubacivanja slika i teksta na gotovu temu bez drugih izmjena. Mislim da je to autor teme tražio, a znam da sam ja to tražio u svojoj temi. Moji komentari o pretjerivanju se odnose upravo na to što sam napisao, a jasno mi je da su veće izmjene skuplje.

S druge strane, ti si taj koji određuje cijenu svog sata, i sve ostalo, ali mi je malo pretjerano da računaš doslovno sve. To je kao da nazovem majstora za kuhinje i da mi on upit naplati 100 kn. Ima na to pravo, ali je to bezobrazno i sigurno mu se više ne bih javio.

Već sam dao ovaj primjer u svojoj temi, ali ću ponoviti. http://demo1.huge.wpengine.com/color-3/
To je tema koja košta $59. Recimo da je klijent sam kupi onda onaj tko radi nema troška oko toga. I sad klijent pošalje svoj tekst koji treba ubaciti tu gdje je “lorem ipsum…” i tu i tamo ubaciti koju sliku umjesto postojeće. To kod nekih možda košta 1000+ kn, ali to realno ne vrijedi niti blizu 1000 kn. O tome ja pričam. Neki veći radovi, kontantno dodavanje novih zahtjeva itd je nešto drugo.

1 Like

Ako je tako jednostavno, pa za boga miloga gdje su ti idioti koji to rade? Zasto aj nebi bio kupac, pa kada ti meni to napravis ja ti kazem da ocem lijepsi tekst, da bude citljiviji, da ubacis paragraphe, da mi lijepo slova koja su bitna podebljas, ubacis citate, da sad zelim sliku lijevo, sad desno. Da zelim dok kliknes sliku ide na link, pa onda zelim da ide na sliku.

Pa onda nadjem neki tamo plugin za koji zelim da mi ti to lijepo ga slozis. Opet ti poklikces to kako si si zamislio, ali ja kazem da nezelim tako nego zelim ni sam neznam kako, ali zelim da ti to napravis.

Onda vidim da nemam logo, onda ocu logo. Ocu logo sad seno, sad lijevo, sad dole sad gore.

Onda mi tamo neki tekst strsi van, zelim taj tekst da ide tamo negdje ni sma neznam gdje ali zelim da ide…

Eto, malo sam sad docarao, naravno ovi majstori koji naplacuju to za 100kuna, naravno to ni ne naplacuju jer nemaju, nisu imali niti ce imati bilo kakvog klijenta. Jer da imaju onda bi znali kako to funkcionira.

P.S. On bi meni copy/paste tekst zamjenio ilorem ipsus a temu bi kupio tamo negdje, pa neka onda mu i oni tamo instaliraju temu, znas kako ce mu je instalirat, tako da bude vidio sve zvijezde. Da instalirat ce mu za jos x2 novce nego ta tema kosta. ZASTO? Jer ljudi su nezadovoljni, ljudi ce uvijek htjeti nesto extra. Ali ako netko stvarno zeli da mus e isntalira site i ubaci tekst onak bezveze pa kako ispadne, pa to mogu ja napraviti robot. Evo, napisite kakva je potraznja, pa cu ja lijepo naapraviti bot koji ce to napraviti s jednim klikom. I opet cu taj bot prodavat za 500 kuna. Opet vise nego vi tu neki…

Hahaha, jadan narod, treba ga tuc.

EDIT:
P.S. Jos mi se nijedan od ovih 20Kn ili 100kn majstora nije javio. Neznam sta su se uplasili? Samo morate instalirat wordpress i ubaciti tekst.

Mislim da bi trebala za svakog usera postojat stavka, koliko iam godina. Pa da se odprilike znade kako tko razmislja.

Po ovom tvom pisanju predpostavljam da si mlad. Da jos neznas kako stvari funkcioniraju. I zato evo odgovaram. Ali ako ste kojim slucajem stariji gospodin onda zanemarite ovo jer vam nece pomoc, a i nazalost za vas je kasno.

Upit za kuhinju. Znas koliko dodje kuhinja? 20 000 kuna i to neka jeftinija. Sta mislis koliko on zaradi na jednoj kuhinji? Mislim neznam zasto se uopce trudim kad ljudi mogu ovakve budalestine pisat. Pa ja da prodajem kuhinje ja bi svakog tog koji dodje na upit pocastio picem. Eto toliko bi zaradio na prodaji jedne kuhinje. Jedna kuhinja bi mi pokrila 1000 upita i placenih kava.

tak da je usporedba ne katastrofalna, nego smijesna. Ako zelis jos trazit primjera, samo daj. Ja cu rado tipkat u topicu. Nije bezveze, mladici ce nauciti kako stvari stoje…

3 Likeova