Potrebna pomoc oko Adsense naloga iz 2012

Mucim se vec par sati i na granici sam da otvorim nov Adsense racun, a zasto. Ovaj adsense racun imam iz 2012 dok sam se zezao malo sa YT, i sad on je povezan sa tim YT nalogom i koliko god pokusavao ne mogu da apliciram moj sajt. Kao sto vidite na slici pise Hosted Acc, e sad sta mu to znaci ? Najlakse bih resio muke ako bih otvorio nov Adsense racun i lepo dodao moj sajt i sve kako ide ali me zao da bacim racun star 5 godina jer ne mogu da se snadjem ili je on mozda sad samo za YT i ne moze se dodati sajt ? Na slici broj 2 mozete da vidite da pise da sam dodao sajt ali kad napravim reklamu ona nestane posle par dana i nema je u My ads. Zaradu nigde mi ne ocitava kao ni analitiku sto znaci da nisam dodao sajt. Ali ocitava zaradu od tog YouTube kanala, i ako se ne bavim YT vise opet neki $ se poveca sa vremena na vreme od starih klipova iz 2012. Ima li neko da mi kaze sta da radim u vezi ovoga ili da otvorim nov racun. :confused:

Slika 1
Screenshot_1

Slika 2

Ko je voljan neka se javi da resim vise ovo, sve odugovlacim od danas do sutra jer primarno zaradjujem od FB IA ali sto da gubim neki $ i ovako preko Adsense. Hvala :slight_smile:

Čini mi se da moraš na My Ads, pa zatim na Other products i tu namjestiš link od sajta, a zatim ide na review …

Ili si već ovo odradio?

1 Like

Druze to sam vec odradio ali nije otisao sajt na nikakav review vec tu mogu da dodam koliko hoces sajtova i oni se odmah dodaju i pisu da su verifikovani. Jako cudna stvar. Normalno treba da ide na pregled, zar ne ?

Naravno, zato mi je čudno to…jedino ako nisu nešto mjenjali, jer ja sam spojio sajt onako kako sam ti napisao, par dana ide na review i ako je sve ok, odobre ti…

1 Like

Evo slike gde se dodaju sajtovi. Nisam pametan sta da radim. Dodao sam 3 moja sajta, ali dzabe pise da su verifikovani kad ni analitike ni zarade nema od ni jednog sajta. U My ads kad napravim neku reklamu ona posle par dana samo nestane…

Ma ne ide to tako, evo ti link pa pročitaj https://support.google.com/adsense/answer/2534771?hl=hr

1 Like

Hvala @MuamerWP na pomoci, resio sam problem. :smiley:

Super, drago mi je ako sam pomogao, sretno dalje…pozz

EDIT: Zaboravio sam ti napomenuti druže da bi bilo dobro dok je sajt na pregledu, da imaš kakav-takav traffic na sajtu, jer ćeš se načekati ako ne bude nikakve aktivnosti na sajtu…govorim iz iskustva…

1 Like

Pa imam trafic sa fejsa sto vucem, videcemo kako ce proci. Svakako hvala ti na pomoci. :slight_smile:

Edit: Dok si vec tu, sta znaci sto mi je nalog Hostovani Account ? Valjda je svima tako ???

1 Like

Tu ti je problem sto ti je AS account bio “mrtav” duze vremena, pa dodavanje sajtova i verifikacija ide presporo.

Kod mene na accountu npr salju mi svako malo email s info da mogu dodati sajt ili vise njih kada god hocu i bez bilo kakve verifikacije s njihove strane i da ce sve raditi isti tren!

Tu je malo problem… strpljenja… ovo sto ti kaze za traffic bilo bi dobro da imas, da ne izgleda da “supljiras” sta

1 Like

Hostovani accounti su oni koji su odobreni preko Youtubea ili Blogspota, a oni koji nisu hostovani su accounti koji su odobreni preko tvog sopstvenog sajta, tj. preko tvoje domene koju si zakupio. Na hostovanim accountima primaran je blog ili youtube kanal koji je povezan s njim, ti možeš jedino dodati još neku web lokaciju ako je odobre, dok naprimjer na nehostovanom accountu ti dodaješ lokacije koje ti hoćeš a također ih ukidaš, nije dakle ništa primarno vezano za taj account…

2 Likeova

Hvala puno na lepom odgovoru. Sad mi je sve jasno. Ziv bio :smiley: