Potrebna preporuka za shared hosting

@kemosabe je bojim se u pravu. Gledam dosta da ekipa kupuje po svakakvim hosting gatorima, go daddyu … i ti cheap hostinzima gdje je po 1000 accounta na 1 serveru i onda kad im zalockaju site. . nema backupa i sl. onda ekipa place i platili bi extra samo da se to nije dogodilo. Za igru, testiranje i sl. to je OK, no za ozbiljan posao nije. Server kao i infrastruktura i usluga podrske, to kosta, ali se dobije zato i premium usluga. Nikada u zivotu nisam kupio hosting od 1-2$ mjesecno … buduci da je tu kvaliteta, pouzdanost i podrska jako upitna.

Kakve veze ima to šta ja radim preko foruma s tim što kupujem hosting preko kupona? Misliš li da je u redu nekome napisat da se cigani jer se snalazi i kupuje jeftinije? Plaćam svojim novcima i to ono šta ja hoću, a ne ono šta neko misli da je u redu.

Znači imati web ili webove na wordpress platformi, vršiti promociju i SEO po internetu i po facebooku, te na kraju krajeva zarađivati od toga svega, to nije posao?

Što se interneta tiče posao je samo ako radiš u hosting kompaniji i održavaš servere, ako sam dobro razumio

1 Like

Krivo si razumio.To sigurno nije posao ranga jednog ozbiljnijeg developera i tezina njegove izjave je sigurno veca od nekog tko se igra s wordpressom :smile: Odrzavanje servera u hosting kompanijama nije “samo to” posao. Nije IT samo izrada webova koji idu na hosting, niti je hosting u usporedbi sa ozbiljnijim enterprise sustavima nesto spektakularno zahtjevno, pogotovo ne nekom iskusnom sistemcu. Ali u konacnici sve te aplikacije,ne samo web, negdje moraju zavrsit na nekoj platformi koju netko u konacnici odrzava i razvija…

1 Like

Ja sam preporučio Hawkhost iz tri (meni) najbitnija razloga:
1.) Litespeed server (ako probaš više se nikada nečeš vratiti na Apache)
2.) Tvrtka ima dobar image, dobre ocjene od strane korisnika iz cijelog svijeta
3.) Povoljna cijena

Imaš Arvixe.
Svaki slijedeći donosi ti popust. Tako da ako planiraš ih naslagati tamo ispadne sića.

Ja sam dugi niz godina u Shopcentru. Smatram da su po svakom kriteriju definitvno najbolji. Podrška, “strojevi”, brzina rada, pomoć, pomognu ti i oko onih stvari za koje nisu plaćeni…konkretno nešto sam zeznuo na webu, čovjek mi poslao mail da li mi treba pomoć da se to i to riješi…spasio mi je 10 godina života.
Da, cijena i kvaliteta koštaju, ali je jeftinije od 10 god života (ako netko zna cijenu za tu staku neka mi javi)

@vladimir znači plačaš 3 puta skuplje od ostalih i onda možeš hostirati samo jednu domenu?

Ne. prvo ne plaćam 3 puta skuplje.
Drugo imam rapidno veći broje domena od jedne gore spomenute.
Ako bilo kakvu informaciju trebaš, topla prepruka je da se kontaktira Shopcentar koji su super brzi s odgovorima i profesionalni u svakom smislu. Bio sam i kod drugih pružatelja “istih” usluga, ali Shopcentar je definitivno #1 po svakom pitanju.
Jasno, tko voli neka izvoli ići kod pružatelja usluge gdje za 1 Kunu imaš .hr domenu, 1 GB prostora i 1 TB Bandwitha…i naravno 24/7 support

nisam koristio pa ne znam kakva je kvaliteta ali cijenu se lagano može usporediti
shopcentar HOST M 1gb cijena 420 kuna **Broj domena za koji je mogući hosting 1
malo proguglaj ostale pa ces vidjeti cijene