Potrebni saveti za .eu domen

pozdrav svima, razmisljam da uzmem jednu eu domenu, nije da mi se nesto dopada ili slicno, nego je tesko naci slobodnu .com ili .net domenu kada se radi o onome sto mene interesuje.

e sada zanima me nesto vise o toj domeni, da li se ona mozda losije rangira na google-u (da, cuo sam takve price), da li imam neke posebne obaveze sa tom domenom (cuo sam da moram imati firmu registrovanu u eu, mada mi vlasnik hostinga kod koga inace narucujem kaze da ne moram imati firmu…)…i tako dalje.

potrebna su mi vasa misljenja o ovoj domeni…predlozi, saveti i slicno.

Svima koji pomognu, unapred se zahvaljujem!

kkoliko ja znam nemoras imati firmu idt… moras biti drzavljanin EU e sada prolazi nekad i bez toga to ti je kao kod hr domena … za ovo ostalo ti nebi znao reci …

LP.

za .eu ne moraš imati firmu i možeš je registrirati i iz neke druge zemlje(barem sam ja uspijevao kod godaddyja)…što se tiče rangiranja kao i sve lokalne domene…na području eu je ok…ali normalno da je u ostalim djelovima svijeta lošije rangirana…uzimao sam prije dosta tih eu domena ali zadnje vrijeme je radje izbjegavam

Ja imam dosta .eu domena…u ovo s Google-om se slabije razumijem, ali za registraciju .eu domene mogu reći da ju možeš bez problema registrirati na Dynadot.com…samo pod EU registrant ponovno upišeš svoje ime i to je to

Za registraciju .eu domena moraš imati ili firmu sa sjedištem u EU ili prebivalište. No ako to nemaš možeš (legalno) koristiti fiducijarni servis (trustee service/Treuhandservice). Ja po mom zvanju mogu na primjer takav servis ponuditi.

Pretpostavljam da je i kod vas poznato da je danas u 11 sati počela registracija domena s dijakritičkim (hrvatskim, srpskim, bosanskim i …) slovima.

Uspio sam registrirati

njemačka.eu
šibenik.eu
omiš.eu
portorož.eu

što smatram jako kvalitetnim domenama. Ako ima netko interes može se javiti ili na PN ili na email interdoc@web.de.

Lijep pozdrav iz Muenchena

Reku

[quote=“Reku”]Za registraciju .eu domena moraš imati ili firmu sa sjedištem u EU ili prebivalište. No ako to nemaš možeš (legalno) koristiti fiducijarni servis (trustee service/Treuhandservice). Ja po mom zvanju mogu na primjer takav servis ponuditi.

Pretpostavljam da je i kod vas poznato da je danas u 11 sati počela registracija domena s dijakritičkim (hrvatskim, srpskim, bosanskim i …) slovima.

Uspio sam registrirati

njemačka.eu
šibenik.eu
omiš.eu
portorož.eu

što smatram jako kvalitetnim domenama. Ako ima netko interes može se javiti ili na PN ili na email interdoc@web.de.

Reku[/quote]

Ja samželio 3, dobio samo jednu, ali VRIJEDNU :smiley:

Htio sam Božić.eu, računovodstvo.eu, ali ih nisam dobio, ali sam dobio onu koju sam najviše htio:D

[quote=“mitok”]Ja samželio 3, dobio samo jednu, ali VRIJEDNU :smiley:

Htio sam Božić.eu, računovodstvo.eu, ali ih nisam dobio, ali sam dobio onu koju sam najviše htio:D[/quote]

Što ti fali kad si dobio jednu vrijednu (ženu)? :smije:

Što ja nisam dobio: šport.eu, čaj.eu, čakovec, brač i razne njemačke “Umlaut” domene.

Pozdrav

Reku

[quote=“Reku”]Što ti fali kad si dobio jednu vrijednu (ženu)? :smije:

Što ja nisam dobio: šport.eu, čaj.eu, čakovec, brač i razne njemačke “Umlaut” domene.

Pozdrav

Reku[/quote]

Nisam nezadovoljan…ta riječ na engleskom i u .com extenziji vrijedi sigurno milion $, prema Estibotu čak i 1,8 miliona $ :slight_smile:

Poznavajući naše tržište, čaj.eu bi mogao imati veći uspjeh tek za 5-10 godina…npr tea.eu je savršena domena!!! Ali vani se domene takvog tipa i cijene, dok kod nas još uvijek ne.

Šport.eu je super, ali je kod nje problem što se ne zna da li je pravilnije sport ili šport…ili možda ja još uvijek to ne znam:roflmao:

Imena gradova su definitivno dobra, ali ćeš najbolju cijenu postić kada Hrvatska uđe u EU, a tada bi već moglo biti i normalno upisivati i IDN domene. Sada je počelo i sa IDN extenzijama, tako da će kroz koju godinu i IDN domene doći na svoje

[quote=“Reku”]Za registraciju .eu domena moraš imati ili firmu sa sjedištem u EU ili prebivalište. No ako to nemaš možeš (legalno) koristiti fiducijarni servis (trustee service/Treuhandservice). Ja po mom zvanju mogu na primjer takav servis ponuditi.

Uspio sam registrirati

njemačka.eu
šibenik.eu
omiš.eu
portorož.eu

Reku[/quote]

Gdje si to uspio registrirati? Ja gdje god pokušam ne prihvaća mi šđčćž znakove :mda:

[quote=“mitok”]Poznavajući naše tržište, čaj.eu bi mogao imati veći uspjeh tek za 5-10 godina…npr tea.eu je savršena domena!!! Ali vani se domene takvog tipa i cijene, dok kod nas još uvijek ne.

Šport.eu je super, ali je kod nje problem što se ne zna da li je pravilnije sport ili šport…ili možda ja još uvijek to ne znam:roflmao:

Imena gradova su definitivno dobra, ali ćeš najbolju cijenu postić kada Hrvatska uđe u EU, a tada bi već moglo biti i normalno upisivati i IDN domene. Sada je počelo i sa IDN extenzijama, tako da će kroz koju godinu i IDN domene doći na svoje[/quote]

Što se tiče športa - zna se. Sport je istočna varijanta - to znam čak i ja kao Nijemac. I još je i slovački i mislim i slovenski.

Gradove sam uzeo uglavnom turistička mjesta koja ne moraju čekati pristup EU. Mogu zadržati domene par godina ali ne planiram vlastite projekte jer to nije moja “domena”. Stavit ću ih malo na “Contentparking” da bi ušle u Google indeks. Ako snose svoje troškove u redu, ako ne idu u prodaju.

Pozdrav

Reku

Ne znam ni jednog providera u Njemačkoj koji ne registrira IDN domene (.eu). Moje su uglavnom kod OVH-a jer ima povoljne cijene.

Pozdrav

Reku

Pozdrav,

odlucio sam se da konacno registriram taj domen, ali ga zelim hostovati na svom hostingu.

Nadam se da mi mozete preporuciti nekog hrvatskog hostera koji nudi EU domene, jer su mi ovi moji isuvise neozbiljni, a za strane hostere mi je vec komplikacija…

Unapred hvala!

Ne razumijem baš zašto bi hrvatski hosteri nudili .eu domene kad zato moraš imati prebivalište ili sjedište firme u EU. Ako trebaš pomoć za Njemačku javi mi se.

Pozdrav

Reku

[quote=“Dzoni-GS”]Pozdrav,

odlucio sam se da konacno registriram taj domen, ali ga zelim hostovati na svom hostingu.

Nadam se da mi mozete preporuciti nekog hrvatskog hostera koji nudi EU domene, jer su mi ovi moji isuvise neozbiljni, a za strane hostere mi je vec komplikacija…

Unapred hvala![/quote]

hvala ti sto si se javio, ali saznao sam da su sve .eu domene koje su me interesovale zauzete…a to da li su zauzete sam proveravao na uniwebhosting.com gde su sve prikazivali kao slobodne :S

Odlucio sam se ipak za .us domen i vec sam se dogovorio sa jednim clanom da preko njega uzmem, samo trenutno nemam komp i u nekoj sam guzvi, pa to nisam stigao da odradim.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja