Povezivanje pc sa tv-om?

Ovako hocu da saljem sliku sa racunara na smart tv a da nisu povezani kablom nego dovoljno je da su spojeni na istu wifi mrezu… Uglavnom nasao sam neke programe ali nista nije bas pomoglo…
Pa ako netko ima neko rjesenje bio bi mu zahvalan…

Ako je samsung onda imas njihov program all share ili ovaj noviji nesto se zove samsung link ili slicno tome

Nije LG je :confused:

Imas programe za PC preko kojih streamas na TV. No to je glupost…
Koliko sam ja skuzio treba ti neki box u koji ubacujes te fileove pa onda runas prek tvea.

Ja imam Philipsov i ima neki media share koji nikako nisam uspio podesiti, pa sad koristim usb. Kupio veliki USB pa ubacim fileove na USB i vrtim ih na tveu. Radi puno bolej engo ti streamovi i sve to sto se neda podesiti.

EDIT: taj media box kosta nekig apra crika 100 dollara ako me sjecanje ne vara.

Mozes kupiti Chromecast.

Cek, cek , polako nije to bas tako jednostavno, trebas ispuniti neke uslove za to…

Da bi koristio bezicni prenos slike i zvuka potrebno ti je sledece:

1.Potrebno je da tvoj LG tv podrzava Widi…
2. Potrebno je da tvoj laptop podrzava Widi tehnologiju, to su ti mahom svi intel procesori generacije od i3, i5, i7. Veci deo spiska procesora mozes pogledati ovde. http://supportkb.intel.com/wireless/wireless-display/templates/selfservice/intelwidi/#portal/1026/article/2511
3. Potrebno je instaliras odgovarajuci Widi sofware koji dolazi uz drajvere za tvoj laptop, pomocu njega pretrazis tv na koji zelis da salje bezicni audio video signal i uneses kod televizora.

Ako jedan od ovih gore uslova nije ispunjen neces moci da koristis Widi opciju. Ako tvoj tv nema Widi funkciju mozes kupiti dodatni Widi box, zatim je procedura ista.

Video uputstvo za LG, mozes videti ovde: https://www.youtube.com/watch?v=tGlntyeHaGM

Pozdrav i srecno …:wink:

WIFI kao standard i implementacija je los jer se hrpa signala gubi. Tesko da ces moci streamat s kompa na telku preko rutera koristeci samo wifi, bar ne s ovim 54Mbits ruterima od ISP-a (osim ako nemas neki kvalitetniji ruter ala Dark knight, ali i to onda moras probati jer ovisi koliko ti je dobar link izmedju rutera i tekle te rutera i kompa). Ako mislis gledat full hd, prosjecni full HD video bitrate je oko 12-15Mbit/s + audio oko 1.5Mbit/s ili vise btw, da znas izracunati jer ti je brzina wifia dovoljna…

Imas opcije:

  1. dlna server na kompu, vjerujem da ti LG podrzava dlna i to je ti je dovoljno
  2. usb disk,stick na kojem ces drzati filmove, ako ti lg do dopusta
  3. kupis raspberry pi 2 i stavis gore npr. openelec (ja korisim arch linux), imas kodi(bivsi xbmc player) s tom distrom i playa sve zivo ukljucujuci i 1080p s DTS-om, spojis ga na hdmi i bilo bi dobro ga spojit s kabelom na ruter
    4)umjesto rpi 2 kupis androd stick za 40 dolara koji takodjer nudi Kodi s kojim mozes gledati filmove…

Nero mediaHome 4 je resenje za tvoje probleme :slight_smile: imam lg i tako funkcionisem, osim sto su vezani lanom ne wifi-em ali sam povezivao kod prijatelja i radi im, ne zale se :smile: probaj ma napisi svoje utiske.

Ok hvala vam punoo na odgovorima