Povracaj novca na PayPal-u

Pozdrav narode,

ako sam nekom poslao novac na PayPal-u, i to kao prijatelj i familija (opcija zato sto je lik trazio zbog fee), da li mogu da ga povratim ako me je taj prevario?

Mislim da ne.

PayPal can’t cover personal payments so it is up to the seller to get that money back to you. However,
if the payment was made through a debit or credit card you could get in
touch with the bank/card issuer and have them issue a chargeback on the
transaction stating that it was a scam. If it qualifies then the bank
will be able to contact paypal and have those funds pulled back. If not, try getting in touch with Action Fraud or Trading Standards and they might be able to help you out further.

1 Like

Da li si siguran?

Vidis da postoji opcija

E sad sta odabrati?

Nije mala kinta da bi me lik zavlacio i kupovao vreme, zato mi i treba savet od nekog ko je to prosao…

Nisam siguran, nisam imao takav slučaj, i čisto sumnjam da neko jeste, ali ukucaj na eng u google pa ćeš vidjeti da svi pišu da ne može. Pazi se, ako već šalješ toliki novac, šta je problem dodati još koji euro da se zaštitiš?

Evo samo jedan od primjera:

znam, ali opet nude opciju kao sto vidis za povracaj…Strpicu se jos jedan dan da vidim dal se lik da mi odgovori…

Javi nam u svakom slučaju ishod. Bilo bi mi pravo žao da te prevari za tolike pare. Odakle je, šta ti je prodao?

1 Like

Prodao mi je uslugu setup servera sa panelom za straming… vidim ima i sajt ozbiljan i google plus, i vidim da je iz Holndije i ima neki servis telefona… Ako je prevario eto mene kod njega u prodavnicu da mu opalim samarcinu :smile: hahahaha

2 Likeova

Mozes naravno i prijavi slucaj na paypal oni automatski bi trebali dati vrate novac…

Nece automatski vratiti novac nego ce ga lockati (novac) sa njegovog racuna na svoj escrow i dati priliku obojici da se izjasne.

Prvi pokusaj ce im biti srediti sve bez disputea (da ti on odmah vrati novac), ali ako ne ide, dobiti cete ‘sudca’ koji ce reviewati tvoje razloge za dispute i njegovo objasnjenje. To moze potrajati neko vrijeme ali ces u konacnici dobiti svoj novac a on flag na svoj paypal account sto moze dovesti do banane.

de mi malo pojasni… ne snalazim se…

Primio sam uplatu na paypal, ništa značajno, ali evo već mi 15 dana stoji under review. Malo mi čudno, koristim paypal dugo vremena, uplate mogu primati tek od nedavno i samo sam ih par primio. Može li mi netko objasniti toliko vrijeme provjere.
Pitao sam na paypal ali oni pošalju onaj automatski email response koji meni ništa ne znači…

1 Like

Možda je problem u pošiljaocu.

1 Like

Da. Pošiljalac je trebao dati još jedan potvrdni klik.