Povratak harda

Zna li netko kako vratiti hard?
Naime elektra sa svojim paljenjem i gašenjem struje zbog nekakvih radova u trafostanici prozročila mi pregaranje harda, na kojem su mi bili svi podaci sa servera zajedno sa backupom.
Kako vratiti podatke s harda a da nije preskupo? :neznam:

Zamjena elektronike je nekad znala davati rezultate ako uspiješ naći odgovarajuću elektroniku.

Međutim, kažeš da se radi o iznimno važnim podacima i ja se na tvojem mjestu ne bi kockao.
Znam da dvije firme u ZG rade data recovery, Help disc


i Info lab
http://www.inet.hr/~infolab

Probaj s njima vidjeti.

Zahvaljujem trnac !
Podaci su mi vrlo važni. Konfiguracija samog servera nije bitna jer to sam vratio bez problema podizajući novi server na novom hardu, nego su bitni podaci s članovima, karaokama i matricama. U svakom slučaju još jednput ti hvala probat ću stupiti u kontakt s tvojim prijedlozima.

nađi isti hard i prebaci elektroniku i to je to,bar mislim,kao što je trnac rekao…to sam vidio dok sam bio na praksi u jednom servisu

U InfoLab, koji ti je gore dao trnac, sam ja jednom nosio jedan hard-disk. Ispadne poprilično skupo (par soma kuna), ali… puno ljudi tako uđe u svijet redovitog backupa. Ako im možeš definirati točno koji direktorij ili što ti je bitno, možda bude manje.

Vidio sam da je prilično skupo pa sam naručio isti hard. Problem je što nije otišla samo elektronika, nego je i framer riknuo. Izvadio sam disk iz starog pa pa ću probati prebaciti u ovaj što sam naručio.

Javi rezultate!

Da je samo elktronika otišla nego je i framer riknuo uhh. A nemogu naći isti hard pošto je star sve žive oglase i dućane sam pronjuškao. To je Hitachi Deskstar model HDS722580VLAT20 82,3 gb.
U servisu su mi rekli da nađem takav isti i samo se promjeni disk i da će onda funkcionirati.

Pozdrav,

ako nisi već riješio problem provjeri DataSector
Definitivno najprofesionalniji a ujedno i najjeftiniji u Hrvatskoj…
Imaju i online podršku :klanjamse

sretno

To je obicno prva greska, ali sretno.