Pozdrav! Kako povezati sajt sa bazom?

Molim za pomoc, ovako, davno sam kod dizajnera napravio svoj veb sajt. Bio je nesto kratko na domen ispovesti.org, proslo je neko vreme od isteka domene i sad bih ponovo iskoristio temu za drugi domen…
Ja sam sajt dodao na bazu, ali nesto nije u redu sa povezivanjem… U pitanju je domen: http://znanje.club/ “Neuspelo povezivanje sa bazom: Access denied for user ‘root’@‘localhost’ (using password: NO)”

ova pogreška se javlja u slučaju kad mysql korisničko ime i lozinka nisu točni i zato se ne mogu povezati.

Prvo što trebaš u raditi je stvoriti administratora beze podataka, a zatim kreirati samu bazu podataka. U svome cpanelu imaš opciju mysql datebases, tu stvoriš novu bazu podataka i dodaš korisnika…

$ con = mysql_connect (“localhost”, “your_username”, “your_password”);

Reci mi druže, kad otvorim bazu podataka, kako da povežem bazu sa domenom?

pa u nekom .php fajlu su podaci za povezivanje sa bazom … promijeniš te podatke … ako si to uradio onda si pogrešno uradio …

Nadi php fajl od settings, configa sto god hoces instalirati u file directory, ftp blabla (u toj svojoj domeni), otvori i prelistaj dole i nadi:

database/db name
user db name/user database name…
database password…

Otidi na cpanel, klikni mysql, napravi bazu, napravi korisnika, povezi bazu sa korisnikom (select all),ok, upisi te podatke u taj php fajl i gotovo. Ovo je glupost, vec si to mogao naci na netu tipa “how to connect database with cms”. Ovo ti sve uzme 1 minuta nabrzinu.

Šta je u pitanju? WordPress, Drupal, Typo3…

“Znanje” club…

Nije smiješno, žalosno.