Pozdravi, Cestitke Microsoftu i Bill Gatesu

Evo buduci je ovo birtija pa onda i malo onako birtijski naslov.

Malo da rantam kako mi je Microsoft preko noci unistio dan, kostao novaca, a ponajvise zivaca. Steta se jos zbraja, a striceku gatesu puca kita.

Sto se desilo:
U kucistu je VEGA 56, koja malo rudari preko noci (a i preko dana), ne stedim je, mora da radi. Ona radi fenomenalno, da bi Microsoft preko noci napravio updejt i ubio mi external USB HDD. Sad jos pokusavam neke fileove bitne izvuci, ali kako stvari stoje lose mi se pise, govorimo o disku koji je tu od pamtivjeka, ni sam neznam koliko bitne stvari imam na njemu. Zamisli Windows Update koji ubije HDD. A lijepo sam tiskao another time, another time windows update jer tko treba ta sranja. A razmisljao sam onako u sebi da bi bilo dobro dok ova VEGA rudari iskljuciti te updejte da se ne dogode prek noci dok ja spavam. Ali ne, stricek Gates odnio sve.

Imam i wallet na njemu, Monero,cca kakvih 100$ u Moneru mozda se nece recoverat jer budala nisam zapisao na papir backup. Zapisao sam ga u file koji je isto izgleda corupted, lol

Eto, pa ako je Gates jos koga desetkovao mozete ovdje napisat, isto tako ako moderatori dozvoljavaju mogli bi ga malo i opsovat, onak javno.

Žao mi je što to čujem, ali to potvrđuje ono što smo znali; da neki rizik i te vrste postoji. :frowning:

Lako za moderatore, oni što psuju znaju da će biti opozvani (spriječeni) softwareski. :smile: Ipak, naravno, sve u stilu Billa Gatesa. :o:

Zamisli sad ovo s Cryptovalutama i Walletima. To je napravljeno fenomenalno, a interesantno je da trebas to zapisat na papir i u sef. I odna si siguran. Ja nisam zapisao na papir, ali sam uspio nakon pola sata otvaranja otvoriti txt file s rijecima, tak da cu barem to povratiti.

Ali sve botove koje sam napravio, sve codove, sve je oslo kvragu. Sad to nesto presnimavam a ide sporo, treba mu sat vremena da napravi discovery a onda jos duze da to prebaci an drugi hard.

Joj Gates, mislim si da je to namjerno napravio, vidio da imam Monero wallet pa me lijepo srusio… (znate da je protiv Crypto valuta). Neznam jel ga vrijeme zgazilo ili je malcice zakasnio sa kupovinom pa sad ceka da padnu cijene na neku njemu zanimljivu cjenu, ipak, netreba njemu 100 000$, njemu treba 100 000 000 000 000 (neznam ni procitat). VAMPIR

EDIT:
Imam rar file s slikama, znam da sam ga ja kreirao i da je imao slike unutra. A sad mi je unutra neke totalno druge stvari isto koje sam ja kreirao ali to nije to, pa mi je sad vec nejasno kako je moguce da je disk toliko zblesiran da u jednomr ar fileu pokazuje drugi.

backup na više mjesta, nikad neznaš šta se može desiti.

Ne kužim kako će update fizički uništiti HDD? Ako je neka Software greška, ili uradi restore systema ili podigni Live (neku linux distribuciju po želji) CD

Davno se maknuo sa ms tehnologija.

Da i meni je tesko vjerovati da update moze unistiti HDD. Mozda je on prdnuo i poklopio se sa update. Daj ga u Zel-Cos, znam da su nekome vratili stvari sa hdd, znaju decki…

Hahaha, moji HDDi imaju sensibilne materjale, nisu za javnost. Ali eto iskopavam podatke, jedan bitni folder, nema ni 200mb 5 sati recovery.

Stavio sam da mi recovera cjeli disk, pisalo mjesec dana rada. Sad idem folder po fodler (naravno vega 56 ne rudari)…

I tako gates ubio mojeg radnika. Poslao ga na godisnji od minimalno mjesec dana, ma i necu sve recover, samo ovo bitno, ali izgleda da je disk dobio po tamburi grdo, ima dosta bad sectora. Inace dajem kitu da je s diskom sve u redu, odnosno da kad ga formatiram radit ce ko urica, da je to gad Gates “namjerno” napravio softverski. Eto pa kad formatiram javim kako je disk.

E vis, imam jedan laptop na Kinuxu mogao bi spojiti disk na njega, ipak Linuxa boli K za windowsove postavke. Pa skinem backup puno brze.

Hvala, ovo je dobra ideja.
A disk je external, USB, pa oni znaju dobiti po tamburi kad se gase ili ako ih istekas nasilu bez eject, a pitaj boga sta je uradio Windows update…

Googlao sam i puno ljudi se zali da im external disk ne radi kak treba nakon nekog od updejta.

Ja na primjer nikada nisam povezao neki update sa crkavanjem HDD-a, a u zadnjih pola godine barem 4-5 eksternih mi je riknuli i to nedugo nakon puštanja u rad. Nekada elektronika, nekada bad sektori

Edit: da nadopišem, na primjer ADATA HV-100 3 riknula 4-5 dana nakon otpakiranja i korištenja. A imam jednu ladicu iz Kine u koju ih stavim i radi ladica već godinama. Noname ladica od par $ na eBay kupljena

1 Like

Kako se meni ovo nikad nije desilo, a svaki update odradim

Ovo prvi put cujem^^

Nema to veze sa update jednostavno je bio los hdd, racunar se azurirao restartovao i kad je podiza sistem i palio sve on je odradio svoje jer je preko usb najranjiviji uopsteno. Pukla particija ili sta vec i to je sva carolija, desilo se meni to vise puta i najvise na fleske kad izvadim i ubodem :slight_smile: Samo si ti istripovao da je zbog update.

Pa prije rudarenja vidi sto sve trebas uraditi to su osnove101, iskljuci update skroz, a ne pritiskat svako malo another time :stuck_out_tongue:

Windows 10 to ne dopušta. Može se prolongirati, pa da se kasnije svi update-i urade odjednom

Iskreno nisam 100% siguran da je gates kriv. Ali kako je napravljen updejt preko noci, a disk je radio do tada normalno sam to povezao, jos kad sam zgooglao da se i drugima to desilo i to ne jednom ili dva, nego masu ljudi sam donio zakljucak.

Nije ovo mining rig, ovo je radni comp gdje koristim integriranu grafu za rad, a ova Vega je unutra samo da kopa usput… Tak da u biti ja i zelim windows update, pogotovo ako je neka zakrpa nekog securitya.

Externi disk je sluzen kao storage, nije OS na njemu. A sve cemo znat kad formatiram, ako ce disk radit kak treba, koga drugog da krivimo nego Gatesa koji je preko noci sprzio (softwerski) disk.

Nema to nikakve veze sa updateom, osim ako to nije bio Intelov SSD ali taj bug je Microsoft vec ispravio.

Ja sam jako siguran da ima. A moze se softwerski disk zblesirat, pgootovo Windows updejtom ako se mjenja registry. Isto takos e cijeli Windowsi mogu zblesirat ako u toku updejtanja ugasis komp. Zato ponekad i pise nemojte gasiti komp dok se to ne updejta kak treba.

mene je updejt pogodio u noci i pitaj boga sta se odigralo… No evo znat cemo uskoro, imam jos par foldera za recovery odna ide disk u linux da vidimo sto ce Linux reci, a nakon tgoa format i ponovna upotreba. 99.9% sam siguran da ce disk raditi kao da se nista nije dogodilo.

@dadaas ono što ti trebaš (ako već koristiš MS Win) je Windows 10 LTSB.
Ovakve p**darije se s LTSB verzijom ne dešavaju.

Imam Enterprise verziju. kako uopce doc dow idnows 10? koliko kostaju? nesto se pricalod a su bespaltni, ja sam besplatno updejtao na windows 10.