Pozicija .com i .rs istog klijenta u drugim zemljama

Dakle imam klijenta koji ima par zakupljenih domena i par stranica na svakoj .rs, .com, .si

.com je kao za hrvatsku, jer prvo tko je radio prvu verziju weba, nije bio upoznat da ima besplatnu .hr domenu, i uzelo je to sve zamaha, plakati, posjetnice, klijenti, i ostalo je tako.

Ista firma isti proizvodi, no sada kako je proširio ponudu, otvorio poslovnicu u Srbiji, na pretrazi pokazuju mu se na prvoj strani po ključnim prodizvodima prvo .com pa onda .rs.

Ok treba vremena, ali ima netko neku pametnu kako se to inače radi?

Preoručio sam jedan sajt, ali nije isti sadržaj, i htio je da bude odvojeno jer firma je u biti ista krovna, ali firme kćeri, posebno je u HR, posebno u Srbiji itd.

Nisam sada pametan, naime stranica stoji dobro po glavnoj ključnoj riječi praktički popuni cijelu prvu stranicu, izgurali smo što se dalo izgurati.
Ostali su veći likovi, kao Jeftinij, Conrad, itd, a to nas ni ne zanima.

Kako inače to pravilno razdjeliti? .com se pokazuje praktički u sve 3 zemlje odmah prva.

Mozda posjetioce iz .srbije sa com redirektati na .rs domenu

Kako ih reirektam, putem IP adrese? Nisam redirektao iz neke zemlje nikada pa me znaima kako?

TO mi je palo na pamet, makar nisam znao kako to složiti, ali sam odmah pomislio da možda googlu se neće svijdeti, jer .com sada zaista po toj tematici super stoji, da ne narušim nešto rekirekcijama.