Pozicioniranje fiksnog DIV-a i problem sa skrolanjem

Imam dva problema na ovoj stranici:

http://public.carnet.hr/~ahorvate/pitanje/tooltips/problemi.htm

1. Pokušala sam centrirati onaj DIV zaglavlje (koji je inače fiksno pozicioniran), pa da on lijepo sjedne unutar onog svijetlo žutog dijela, ali ne znam kako. Ode mi malo ulijevo.
    Gdje griješim?
    To je vjerojatno trivijalno, ali…

2. Drugo, kad zaskrolamo na toj stranici, onda se gore iznad zaglavlja počnu pojavljivati ti skrolani dijelovi, a to naravno, ne želim.
    Kako to izbjeći?
    Dakle, želim da mi iznad zaglavlja i dalje ostane taj uski dio na kojem je “hrapava podloga”, dakle ne da izbacimo taj dio. Isto tako, želim da se iznad zaglavlja i dalje (kad skrolamo) vidi onaj uski smeđi rub (koji se vidi samo prije skrolanja, a za vrijeme skrolanja pobjegne).
    Može li se taj moj drugi zahtjev realizirati?

Unaprijed hvala!

Nešto sam izmagijala i sama,

http://public.carnet.hr/~ahorvate/pitanje/tooltips/vidljivost-skrol-3.htm
.

Onaj pomak u pozicioniranju je nestao kad sam izbacila padding-left iz donjeg DIV-a.
(Nisam imala pojma da padding proširi DIV…)
Naravno, onda sam morala napraviti poddiv za sami tekst, kojeg sam onda malo pomaknula udesno…

A ovo sa skrolanjem sam riješila tako da sam u zaglavlje stavila dva fiksna DIV-a:

1. prvi je prazan ali u backgroundu ima sliku - onu “hrapavu pozadinu” , dakle on gore uz vrh stranice glumi dio backgrounda cijele stranice,
  2. drugi je onaj zelenkasti sa naslovom.

Jedina mala mana ovdje je što skrolanjem skrola cijela ona “hrapava pozadina” koja je lijevo i desno, ali gornji dio (onaj uski “hrapavi dio”) je fiksan. Doduše, to će malo tko primijetiti, pa i nije neka silna mana.

Ako ima pametniji način, napišite…

Možda se može cijela slika iz backgrounda stranice nekako učiniti fiksnom (da ne skrola), pa da cijeli background bude u istom stilu?

Uspjela sam zaustaviti i pozadinu da ne skrola. Stavila sam i nju u background jednog DIV-a kojeg sam sa z-indexom bacila iza, a širina i visina su mu 100%.
Hvala na pomoći!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja