Pozicioniranje pomoću DIV

Lijepi pozdrav!

Imam jednu veeeeliku molbu, ako bi mi je netko htio ispuniti.

Radi se o ovoj stranici:

http://public.carnet.hr/~ahorvate/video/5-1-prirodni-brojevi.htm

Bi li netko imao vremena izmijeniti mi tu stranicu tako da:

1. umjesto tablica, za pozicioniranje koristi DIV, ali da nakon toga stranica izgleda potpuno jednako kao i sad (širina glavne tablice je 950px itd.)

2. da za pozicioniranje iframe-a u kojem je filmić, koristi FIXNO pozicioniranje, pa kad ću dodati još puno linkova uz lijevi rub ekrana, da se skrolanjem pomiče dolje sve, osim tog okvira za film.

Ja sam dosta vremena potrošila na pročavanje DIV-ova, ali nikako da skužim neke stvari, pa ako mi možete ovako konkretno pomoći, a ja ću onda na ostalim stranicama pokušati slično.

Ovdje je zazipana ta stranica, ako je tako lakše,

http://public.carnet.hr/~ahorvate/pitanje/za-izmjenu.zip
.

Unaprijed puuuno hvala!

Evo
http://dl.dropbox.com/u/20590482/za-izmjenu.zip

napomene:

Kasno je, nisam uspio riješiti autoresize kod dodavanja više linkova, tako da ćeš u css kodu morati mijenjati height div-ova ukoliko budeš imala više linkova sa strane (video desno je fiksan).
Također sam pobojao div-ove u različite boje da lakše uočiš kako sam raspodijelio iste.
Samo promjeni boju u ovu koju ti treba (stil sam radio u .css datoteci, ne u html-u).

Valjda će valjati :slight_smile:

Puuuno ti hvala, baš si me razveselio!!! :slight_smile:

Isprintala sam si CSS i HTML, i idem na proučavanje.

Možeš li mi još reći:

1. mogu li sve to centrirati (vjerujem da ima neka jednostavna naredba za to).
    Naime, na mom ekranu to izgleda ovako

,
dakle sve je lijevo, a ne u centru.

1. Kako da razdvojim te sve DIV-ove da nisu preklopljeni?

(Ja to gledam u IE 8.)

Uff glupi IE 8 -.-

U ostalim preglednicima izgleda superm nisam se uopće njega sjetio (probaj pogledati u Firefoxu/Chrome-u).

Idem to popravit pa ti javim.

Evo ga, uspio sam srediti :slight_smile: POPRAVLJENO

Samo je trebalo dodati

[HTML][/HTML]

iznad taga :slight_smile:

Da, sad super izgleda!!!
Jedino ipak nisi nariktao da onaj iframe bude FIXED. No, to sam bez problema promijenila, tamo u CSS-u se u #tijelo-desno stavi position:FIXED…

Za ovo sam ti dužna bombonijeru, javi mi na privatnu poruku adresu za slanje… :slight_smile:
Strašnu si mi uslugu ovime učinio…:srce:

A imat ću sigurno i pitanja, ali red je da se prvo sad malo i sama pomučim…

[quote=“ahorvatek”]Da, sad super izgleda!!!
Jedino ipak nisi nariktao da onaj iframe bude FIXED. No, to sam bez problema promijenila, tamo u CSS-u se u #tijelo-desno stavi position:FIXED…

Za ovo sam ti dužna bombonijeru, javi mi na privatnu poruku adresu za slanje… :slight_smile:
Strašnu si mi uslugu ovime učinio…:srce:

A imat ću sigurno i pitanja, ali red je da se prvo sad malo i sama pomučim…[/quote]

Da vidiš, super da si uspjela srediti :slight_smile:

Novac bih odbio, ali slatkiše nikada :bljesak: Šaljem adresu na privatnu.

Slobodno pitaj šta nije jasno, prokomentirat ću html/css pa ti pošaljem.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja