Poziv poreznim obveznicima FBiH

Google placa na svoj dio a vi morate u drzavi prebivalista svoj dio platiti.

1 Like

Edise na koji ces nacin ti sada placati ? Posto si vec placao prije nego sto je PUFBIH pocela ovu akciju.

Koji obrazac ?

Nisam jos nista platio za ovu godinu a planirao vec da platim za prvih 6 mjeseci kad sam doboio uplatu za juni ali sam se predomislio i cekam da vidim sta ce biti za onih 20% rashoda koje nisu naveli na AMS obrascu a na koje imamo pravo a prethodne godine platio preko AUG-a.

Ako imate bilo kakav dokument za plaćen porez u inozemstvu, trebao bi biti priznat u BiH. Jedino će možda tražiti prevod dokumenta, gdje vjerovatno treba sudski vještak.

Jel netko već uplaćivao po ovom obrascu AMS - 1035? Zanima me kako izgledaju polja sa uplatnice (proračunsko-budžetska, vrsta prihoda, žiroračun…)?

Drzava je ■■■■■ tesko. Meni je apsurdno da banke daju izvjestaje o racunima, pa sto ne daju uvid o racunima politicara. To jos nisam vidio…

Meni jos nema koverte, Sarajevo…tako da ne zurite, mozda se neko i provuce :joy:

Do poziva ništa, jer vidiš da svaki dan spominju neke izmjene, te priznavanje troškova. Možda ukinu i onih 4% mada čisto sumnjam :D. Kad vidim koliko se u Hrvatskoj plaća mi smo dobri :D.

1 Like

Sto neko gore napisa i kada dodje poziv, gledati za zalbe…da prodju izbori. Neka traze 2018 godinu i odmah cemo svi platiti :joy:

Kolega je bio u poreznoj u Cazinu, evo šta mi je napisao, mda kaže kad dođe do mene ima još toga za pričati pa ću vas blagovremeno obavijestiti o tome ovdje…meni je jako bitno ovo za rate, jer cifra koju im moram dati nije baš mala i nemam te pare odjednom da im dam…

Ja cu vrlo rado pristati na 20% rashoda i na novu osnovicu da se plati iskljucivo 10% poreza, ali sumnjam da ce tako biti, jer zele da natovare 4% za zdravstveno.

Ako tako urade, i budem prinudjen da tako platim - to cu i uraditi.Ali od mene vise nece vidjeti nista :slight_smile: Payoneer i cao, isto cu im u poreznoj reci, kad budem opet isao.

1 Like

Ljudi nemojte nista placati evo i on nece nista da im dade, javno reko:

On mi je bas relevantan :sweat_smile:

1 Like

Hajdemo i mi, jer hej, i oni to rade?

Platiće i on kad dođe na red :wink:

1 Like

Evo ja neću :smiley:
I kad dodjem na red jedva cekam :slight_smile:
Kakvo cu sranje da napravim nisu svjesni :smiley:
Sta mi mogu ?
Zatvoriti me ?
Bravo jedva cekam :smiley:

Fino priča lik:

Jebeš mi sve ako ovaj ne prati WMFORUM :joy::joy::joy::joy::joy::joy:

1 Like

Svi smo mi opasni na fb-u, forumima, ali kada dođe plava koverta pitat ću te ja :D. Neće ti ništa u početku, pa kad ti zatezne kamate roknu, pa te pozovu na sud, pa ti oduzmu imanje bit će veselo :D. Ti si samo jedan u moru, misliš da će se oni brinuti što ti nećeš? Sve zemlje oporezuju, čak i više nego u BiH, tako da ja nemam prigovora, sreća neće od 2009. otkako postoji zakon oporezovati.

1 Like

Zdenga je gol ko miš. Ništa na sebi nema. Mogu ga samo povuć za onu stvar. :joy::grin:

1 Like

Nemam ništa na sebi nema mi šta oduzeti tog novca nemam tako neka i ne pomišljaju na retroaktivno naplacivanje. Ukoliko zele mogu 2018 godinu dobiti nisu svjesni sta ce ih zadesiti a onaj peder u mom gradu sto radi u poreznoj ce nogu dobiti to je definitivno a i ovi sto su u inspekciji :smiley:
Zivi bili pa vidjeli. Oni nisu svjesni kojom publikom mi “manipulišemo” svako od nas (u drustvu) ima portal ili poznaje nekoga ko ima portal i da ce za njega objaviti clanak… Dokaz o tome su protesti u TZ Aldin kada je organizovao :smiley: Inače član je foruma sa par stranica sto je uspio cijeli TK dici na noge :smiley: