Poziv poreznim obveznicima FBiH

Doci ce indijci, filipinci…:innocent::innocent::innocent::innocent:

1 Like

@flex & @korisnik9758789

Mislim da će političari u BiH shvatiti da im nedostaje radne snage kada to već bude prekasno.

Već sada jako mali broj ljudi u proizvodnji održava enormno veliki broj ljudi koji praktično svi zavise od njih.

Kada pođe odlaziti veći broj ljudi koji rade na budžetu, ne što im je loše ili imaju malu platu, nego što npr. imaju malu djecu i ne vide ovdje nikakvu perspektivu, tada će tek političari početi da se brinu za te svoje vjerne glasače, sada ih za ove sve ostale kategorije nije puno niti briga.

Jer, očito je da nacionalne stranke vladaju iz izborne baze koja je uvijek ista - budžetska i ona se puno niti ne dira, npr. Željeznice i još par državnih firmi koje imaju stotine miliona poreznog duga.

Ali kada treba udariti po onima koji nisu njihovi glasači, evo tipa freelanceri koji i jesu Tema ovog thearda, e onda odjednom “pravna država radi”.

Ma hajte molim vas, neigrajte se vlasti… kao za akcize koje su na kraju ispale samo kao pokriće za kredite EU.

Koje smo mi “ovce za EU šišanje”

Ma baš njih briga za to, nikad neće doći do toga… Ovakav narod je za poželjeti. Za vladati naravno :slight_smile:

Proći će još duuugo vremena, zapravo mislim da ovdje nikad neće biti normalno uređena država jer i sam narod nije normalan…

Da, baš to sam zaboravio napisati, za nas je najbolja vlast ona stranaca…

A mogli bi po onoj “narodnoj” da “proglasimo rat Njemačkoj, oni dođu i okupiraju nas i svi sretni” :slight_smile:

jedino što može biti dobro je da će privatnici povećavati plate radnicima koji ostanu ovdje jer neće moći da nađu radnike koji će raditi za male pare

Neće stipsa povećati platu, prije će propasti…

Rafinerija u Brodu, ljudi napuštaju pogotovo sad nakon eksplozije što je bila prošle godine. Pitaju direktora šta će zbog toga što je toliko ljudi napustilo i što mnogi govore o napuštanju (odoše svi vani) kaže direktor ne zanima ga ima na birou kol’ko hoćeš ljudi. Skine sa biroa, uzme podsticaj od države pa nek napuštaju…

Jedna veca firma u gradu… prije par godine, vecina radnika na minimalcu… Sad kad se uzme za prevoz (a prevoz djelis sa jos dvojicom-trojicom kolega, znaci potrosis cetvrtinu toga sto dobijes) dobijes ~800KM…

Naporan poso, a nema ljudi ko prije koji bi htjeli radit… i eto plata veca za 30% :smiley:

Jesu i napredovali u pm. skoro pa prosječna plata :smiley:

moj drug isto radi u jednoj vecoj firmi i cim dođe njihovih 5 minuta traže da im povećaju platu i uvijek kada zatraže dobiju veću platu

ne može gazda da nađe radnike

Ja radim u većoj firmi, ljudi tražili veće plate, on im rekao sretno vam bilo, a nema ljudi na birou. Jednostavno, oni su sebe obezbjedili dok su živi, uložili u nekretnine, ovo će još crpiti dok može, kad ne mogne, zatvorit.

Samo što dolaze mladi, koji će otvoriti firme i uzeti dio kolača.

evo upravo me zvali iz sparkasse banke da im donesem paypal izvode iz druge polovine 2017. godine i 2018. cijelu i da ispunim neki upitnik i da ga potpišem … kaže ona neki klijenti su ovo donijeli neki nisu, nije ništa strašno samo naša služba traži to preventivno zbog finansiranja terorizma ha hu … kaže i prije su neki klijenti ovo popunjavali samo je sada novo to što sada traže i papire iz poreske uprave o plaćenom porezu

dakle spremite se ko nije dobio poziv haha

bih (entitet rs)

Kakve veze ima ova Selma P.-T. iz ove FB grupe s istom obavjescu tamo kao i ti ovdje :slight_smile:

Mene su zvali iz RF ali nisam ništa morao potpisivati, samo joj napisao imena firmi iz inozemstva koje me plaćaju i to je to. Ništa nisu tražili više od toga, za 2 minute sve bilo gotovo.

nemam pojma za selmu … izgleda da redom zovu

ista situacija i kod mene

trazila mi papir od poreske … rekao sam da ne placam porez … placa li ko ovdje porez kao fizicko lice na prihode iz inostranstva … zvao sam poresku kazu da se mora platiti 10% na sve sto stigne iz inostranstva

Jel ovo zbog PayPal uplata pozivnica?

Trebalo bi da moze.

Medjutim najbolje je opet da pitas direktno u poreznoj, jer ocito je da su ogromne razlike na nivou kantona :smiley:

Da zbog PP i sve što dolazi iz inostranstva :grinning:. Uglavnom ko ne dobije poziv, ništa nek ne dira, tako kažu ovi sa grupe Freelanceri iz Bosne i Hercegovine.

Korisnik sam Sparkasse vec 10-ak godina, meni najbolja banka… doduse ne koristim PayPal jos od samog starta za isplate, zato pitam u cemu je fol.