Poziv poreznim obveznicima FBiH

pa svakako, ako napraviš neki belaj da znaju gdje te mogu naći :smiley:

Jasno, hvala :slight_smile: to sam vec radio u Intesa banci, potpiso sam samo taj formular, ali mi nisu trazili izvode i historiju sa paypal. Hvala puno :+1:

1 Like

zavisi i do banke… imaju oni zakone koje bi morali postavati ali zakoni se neki ne sprovode… eto npr moja banka od mene trazi fakturu za svaki inostrani priliv (24 sata posla primanja po zakonu, al u banci kazu nije problem ni par dana kasnije), a imam par kolega koje imaju sve kao ja, a u drugoj banci, i njima nikad nista nisu trazili

Ovo su i meni poceli traziti. Po novom zakonu ne smiju odobriti inostranu uplatu bez fakture.

Druga je stvar, sto neke banke rade na svoju ruku pa to odobre, a kasnije te ganjaju za fakturu :smiley:

ako si privatno lice, odakle ti faktura ?

Je li meni pitanje upuceno ili opcenito kako priloziti fakturu, ako radis kao fizicko lice?

Općenito, faktura je kolko mene ekonomija i leksikon služe riječ za račun iliti R1

U hr, ako nemas firmu, kao fizicka osoba mozes raditi na autorski ugovor.

Ako se radi sa strancem, dovoljno je napisati ugovor i poslat ga njemu i da vrati na email da se slaze.

Kad dođe lova, u roku od x dana se treba otici u poreznu popuniti prijava, prilozit ugovor.
Ukupna davanja su 25% od ukupnog iznosa. To sami uplacujete. Ako se posluje sa firmom iz hr, onda ide obostrani potpis, od dogovorenog iznosa firma placa tih 25% i samo se radi prijava u poreznoj.

Da li neko plaća porez u Federaciji i kako to izgleda?
Ja dobijem pare na raćun i da li moram odma na to platiti porez ili mogu čekati kraj mjeseca?

Prema njihovom moras platiti odmah cim primis uplatu…
Evo ti upute
https://drive.google.com/file/d/19MmcGRd1fro1TgThHUuM6C_lPKuQvNRr/view

1 Like

Ne uplacuj nikakve pare, bit ce ti isti ■■■■■ uplatio neuplatio, ovdje nema zakona i pravde, shvatite to vec jednom!

1 Like

Ja ih jedva čekam, samo nikako da pokucaju. Prođoše godine, a njih nigdje.

1 Like

Hoće hoće, ja vjerujem da hoće.

1 Like

Sta reci osim da je taj tica seljačina…

Ova cura mu na klipu isto prica ko ona Kisla mi je gloova :D. Onu su zezali ovu ne zezaju.

1 Like

Ovaj sharea sve klipove gdje se Bog ismijava, ako obratite pažnju na svako ismijavanje Boga od strane ovog “majstora” čiji klip sharea, on se odvali smijati.

Suština videa je - BiH naplaćuje porez sram ih bilo, bježite u Njemačku jer se tamo ne plaća?

1 Like

Kako si došao do tog zaključka? Čovjek je negdje na početku rekao da je platio 4000KM poreza, i da mu je onda došla neka kamata na plaćen porez :joy:

Čovjek rekao ono što svi mislimo, ali šutimo. Njegov riječnik se neće svakome svidjeti, to stoji, ali sličan riječnik koriste i oni koji vode državu, ali se ne bunimo, barem ne javno i za vrijeme izbora :slight_smile:

1 Like

a što bi ikoga trebalo zezat? ona ima manje kvaliteta kao osoba zbog toga što tako priča?

misliš da irac ismijava irskog seljaka koji priča tako da ga jedva razumiju? smiješan mu je, ali se ne sprda s njim i ne ismijava ga

zanimljivo kako brzo ispliva balkanska površnost i primitivnost

Nisam te prepoznao moralna velicino.

Mislim da treba ismijavati sve javne licnosti koje su nepismene, ne pricaju pravilno ili su krkani. Mozda se povuku ili edukuju.

4 Likeova