Pr = google adsense

povećanjem pr-a povećala mi je se cijena klika na adsense.
ili je ipak to slučajnost

prije bi maksimalno imao 1,2,3 $ po kliku a sada recimo danas na 5 klikova 0.63$

Cijena klika je onilika koliko ponudi oglašivač.
Baš sam danas za jednu firmu uplatio etarget oglašavanje i oni imaju opciju da za pojedine portale kao što su npr. Index.hr podigneš cijenu klika kako bi se pojavio na njihovoj stranici. Rekli su mi da dignem klik na 5kn, al nisam vidio da se tamo vrti njihova reklama, sad vidiš kolko oni beru para :kuc:
Sumnjam da PR ima veze sa cijenom klika, ne vjerujem u to.

[quote=“kromaser”]povećanjem pr-a povećala mi je se cijena klika na adsense.
ili je ipak to slučajnost

prije bi maksimalno imao 1,2,3 $ po kliku a sada recimo danas na 5 klikova 0.63$[/quote]

kako si napisao izgleda ti se smanjila cijena klika :smiley:
1$ je vece od 0.63…vjerovatno si mislio na cente.

Nema to veze sa PR, ovo je slucajnost.

ma kakav pr, kakvi bakraci

svi sajtovi su mi PR0 pa na jednom klik zna biti 1 euro, a na drugom klik bude 1 cent

sve je do oglasa na koji je osoba kliknula, do njene zainteresiranosti za uslugu/proizvod koji se tamo nudi i do toga da li tvoj sajt salje ciljane zainteresirane kupce koji donose profit oglasivacu

zato sajt s funny slikama dobija klikove od 1 cent, a specijaliziran sajt o recimo bolovima u kicmi moze donijeti klikove od po 1-2 eura, ako nije domaci

[quote=“Ace_”]

zato sajt s funny slikama dobija klikove od 1 cent, a specijaliziran sajt o recimo bolovima u kicmi moze donijeti klikove od po 1-2 eura, ako nije domaci[/quote]

Zašto? Predpostavljam da slikovnih oglasa ima manje i oglašivači nude manje cijene :neznam: Tekstualnih oglasa ima više, konkurencija je veća za bolju poziciju daju veću cijenu klika.

Hmm, fundamentalni biznis, u biti.

Ako promoviram svoju komunu koja ce bit 90% teenagera u sastavu i radim to zato sto hocu ih masu nakupit pa kasnije stavljat adsense, ili radim brand promotion ili nesto tipa di primarno nije nuzno zaradit nego strateski nesto, onda mi je cilj da platim STO JE MANJE moguce tog visitora. Taj mi nece bas zaradu neku donijet, a kako i nisu bas neki lojalni visitori to, trebao bih 4 slike gole cece na dan da postanem hit, inace oni odu dalje klikat :slight_smile:
Tako cu bidat za ove facebook dripce 0.01 cent ili manje da mi dođu i lajkaju nesto.
Znaci vrlo untargeted, entertaiment nisa je golema.

Ako pak prodajem kozmodisk neke vrste za kicmu ljudima koji to trebaju (probajte imat bolove u kicmi par sati kamoli par dana pa ne pocet razmisljat o bilocemu, sam da to prestane), koji je mozda dobar, mozda smece ne ulazimo sad u to, ali kosta 200 USD, onda ocekujem prodat nesto. Konkurencija je dobra ali i google zna da je tu PRODAJA u igri i tako onda ofkors moram i platit al - aj nije mi bed potrosit 50 USD na 50 klikova ako od toga jedan ili dvoje to kupi.

$$$

PR veze nema s tim. Nikakve. Ni traffic. Bar kad se radi o adsensu, etarget ne znam nis.
Pise inace “contextual ad network” za adsense, ne? Hmm, sto znaci contextual…

da mislio sam na cente

sada mi je malo proradio mozak i da siguno nema veze s pr

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja