Pravilna prehrana!

Pravilna prehrana je web stranica na kojoj možete pronaći savjete vezano uz prehranu i načine na koje možete izgubiti ili dobiti kile ovisno o vašim potrebama. Na stranici pravilna prehrana naći ćete najbolje informacije vezano uz mršavljenje i dijete ili savjete za prehranu ljudima koji se bave nekom vrstom sporta. Pravilna prehrana od presudne je važnosti u životu, jer osim što izgledate lijepo, vaše tijelo će biti zdravo i napokon odahnuti od prekomjernih unosa nepotrebnih namirnica!

Posjetite na linku: www.PravilnaPrehrana.com :slight_smile:

Sajt nije loš, ali ima tu još stvari koje trebaš popraviti… :smile:

Svidja mi se, dizajn je totalno uobicajen kao i 90% portala te niche, tekst mi je ceo nekako boldovan i nema red (paragrafi) sto mi se ne svidja a i gramatika nije na nekom nivou…

Evo odlomak tvog teksta:

“U zadnje vrijeme proteini u prahu (Whey proteini) sve su poznatiji i koriste ih i oni koji se ne bave profesionalno sportom, već samo rekreativno idu u teretanu ili treniraju neki sport. Iako su proteini sve više poznati, ljudi o njima nisu dovoljno educirani, te većina ljudi nezna što su oni zapravo, čemu služe i jesu li zdravi. Odgovore na ova i mnoga druga pitanja možete pročitati u ovom članku u kojemu ćemo nastojati ljudima objasniti kako proteini nastaju, od čega se tvore, čemu oni služe, te tko bi ih trebao koristiti…”

Nije da hejtam, ali mi je ovo upalo u oko:

Proteini, tj. bjelančevine, najvažniji su za pravilno funkcioniranje
organizma. Rast i razvoj mišića, pravilno funkcioniranje mozga i ostalih
organa, nije moguće bez proteina, te su proteini ujedno i osnova života
na Zemlji

Proteini su ti bitni za mozak koliko je i bager bitan u mikrobiologiji.Inace masti odnosno ugljeni hidrati su bitni za mozak i njegov rad.Zato kada puno radimo neki umni posao(ucimo, programiramo) potrebno je pojesti neku cokoladu ili nesto slicno.

Eto to mi je odmah upalo u oko.

Pozdrav.

Pazi sad ćemo realno ovako, danas svako drugi pokrene sajt o ishrani, zdravom životu, treningu i to sve posle 3-4 pročitana članka o tome… Kapiram, ima para u toj niši ali da li je pošteno i lepo da neko ko se ne razume u to piše o tome? Naprimer da si nutricionista i da to učiš na fakultetu ovo bi ti bio kao neki hobi koji bi ti se svakako isplatio na duže staze pa bi sve to bilo super… ali ovako neko pisanje teksta bez konkretnih informacija ti neće doneti ništa…

Ne hejtujem te, kunem ti se, nikada nikog nisam hejtovao niti nekome želim zlo. Ali ukoliko želiš ovim da se baviš, plati 2.000 din za 2-3 dobra i kvalitetna članka i malo po malo radi :slight_smile:

Ne možeš na članak “Hrana bogata proteinima” staviti sliku šparoga i jabuka :smile:

@Dimi3je Da, tekst je boldovan. Moja predpostavka je da vlasnik koristi neki od SEO plugina za wp a ako imas neka od zaglavnja (header-a) u tekstu SEO je automatski bolji jer je naslov koji se oznacava sa h1 vazna stvar. Cesto ljudi oznace cijeli tekst da bude H1, H2 ili H3 pa na taj nacin pokusavaju poboljstati SEO.

Poravnaj tekst. Izgleda neozbiljno kada je ovako kusavo.

Ova WP tema je bas dobra(hvala @anja1 ). Hueman! Responsive, lijepo izgleda, dosta opcija za podesavanje. Moj prijedlog je da ubacis reklamu u header i poslije naslova posta. Dimenzije su 728x90 mislim. Ubaci footer. Tu opisi o sajtu, ubaci neke linkove ili neku sliku.

Za bolju posjeta, naravno odmah FB page. Svaki clanak odma’ tamo ubacuj. I ubaci onaj FB counter koliko je ljudi lajkoval i FB popup. Evo cisto da vidis kako sam ja to uradio http://lavieblog.com/

Mozda da imas kategorije tipa ugljikohidrati, zasicene maste, nezasicene masti, proteini(ok, to vec imas), bjelancevine, mitovi, dijete. Stavi kategorije ispod headera a ne u sidebar.

@d1namic jel ti ovo prvi sajt iz ove niše?

Sretno!

Evo da se i ja obratim na sve komentare :smiley:

@SahMat - naravno da ima stvari za popraviti, napravljeno je u dva dana i ovo mi je prvi sajt na wordpressu, biti će to bolje! :slight_smile:

@dimi3je - Malo je loše napisan tekst, to je problem što je brzopleto pisano i nisam ni provijerio gramatiku, inače kada nešto brzo pišem provjerim bar preko http://hacheck.tel.fer.hr/ ovaj put nisam ni to…

@belmin - Proteini su bitni za cijelo tijelo, pa tako i za mozak, to što je tijelu potrebno i ostalih hranjivih tvari je druga stvar, ja nisam nigdje napisao da su mu potrebni SAMO proteini…
Čokolada mozgu daje osjećaj zadovoljstva i može poboljšati koncentraciju i volju za radom, dok bez proteina ni mozak ni tijelo ne može funkcionirati…

@dimi3je - Ponovno :smiley: - Ne pokrećem stranicu bezveze, i sam vodim ovakav način života i bavim se općenito u životu temama pravilne ishrane i treningom. Dosta vremena sam učio o tom imam i neke poznanike koji zarađuju za život time što su nutricionisti te sam se i na taj način informirao, prvenstveno zbog sebe. Ovi članci napisani su u 2 sata svi iz glave…

@bugi - Ma išao sam općenito neku sliku, ali nalazi se na slici i piletina, mlijeko, sir, jaja - Evo sada i sam vidim koliko sam brzopleto pisao kada u tekstu nisam spomenuo bijeljanjak jaja koji je gotovo 100% protein…

@bobo_1 - Nije mi prvi sajt iz ove niše, imam ih već par, a još par sam ih i prodao…

Čisto da spomenem, posjeta je prvi dan bila 100, jučer 330, danas do sada (16:15) 242, što i nije toliko loše za početak…

Proteini su iskljucivo gradivna komponenta i nemaju nikakve veze sa radom mozga.Valjda sam to naucio za 2 godine anatomije u srednjoj i 4 biologije…

Možeš li živjeti bez proteina u tijelu? Ne možeš, upravo zbog toga i mozak bez proteina neće funkcionirati. :slight_smile:

blic jedna od vodećih srpskih novina imao je članak prije par godina kako je zdravo jesti sline (jačaju imunitet) tako da je bitno da se piše,a ljudi moraju imati svoj filter.

što se tiče posjete ako je sa gugla to je odličan start. srećno.

A nije sa Googla, da je sa Googla već bih slavio, sumnjam da je moguće s Googlea u 2 dana takva posjeta :smiley:
Preko FB stranica :slight_smile:

Ne bih u dalju raspravu.Savjet: neku literaturu u sake, ako zelis kvalitetne clanke.Ovom logikom neces imati kvalitetan sadrzaj.

Sretno :wink:

slažem se, ne viđeh da si tek dva dana onlajn. zašto ti je isti meni u futeru i na vrhu?

Belmin čitah dosta, znam dosta, a osim toga na neki način treba i natjerati posjetioce da pročitaju taj članak, ovo će ih zasigurno privući :slight_smile:

Nabrzinu sam sklepao stranicu, kao što sam i rekao anja1, sada ću promijeniti footer meni :)))

ja iskreno nemam pojma čemu proteini služe vjerovatno ni 99 posto ljudi. zato je nebitno ako se potkrade koja tehnička greška. i u ozbiljnijim medijima ima milion grešaka pa ih narod čita

http://pravilnaprehrana.com/kalorijska-tablica/ možda nisam u pravu ali nikad nećeš rangirati za termin kalorijska tablica sa ovakvim člankom, ako već imaš kratak članak đe velika konkurencija onda ti je bolje napraviti duži naslov. imaš na yoastu i opciju koja ti pomaže

i onda napraviš neki takav post jer je manja konkurencija i lakše se probit nego za samo kalorijska tablica. opet to je samo moje mišljenje.

evo bacih pogled na tablicu i ti si od ove jedne tablice mogao napraviti 7-8 članaka kalorijska tablica zitarica itd i lakše ćeš tu rangirat. isječeš sliku malo više teksta i toeto

ne znam za ostale ja iznad adsensa ne stavljam oglas, nekako mi bezveze izgleda, moje mišljenje, ne treba ti naslov za widget da bi ga objavio

dodaj opise u kategorije ako ih indexuješ. ako ih indexuješ kategorije mogu povući mnogo posjete sa gugla, a mnogo bolje rangiraju ako imaju opis. ista stvar i sa tagovima.

Ok, hvala ti na savjetu :smile:
Ovo je više kao članak tek toliko da ne bude samo slika…
Iznad adsensea stavio sam oglas iz razloga što iznad lijevog stoji PRATITE NAS, a iznad drugog OSTALO, za svaki slučaj da ne dobijem opomenu od Googlea, pogotovo zbog ovog PRATITE NAS i onda ispod oglas :smiley:

ja sam izbacio te boxove pa nemam tih problema. ti dovlačiš posjetu sa fb pa ok.

zašto ti je boldovan tex?

imaš u temi opciju da se ne pojavljuje Powered by WordPress. Theme by Alx. meni ljepše izgleda bez toga

Tekst je bold jer je prije bio neki koji nije podržavao naše znakove č, ć, ž, š i đ, pa sam promijenio na ariel, sada ću staviti neki koji neće biti boldovan :slight_smile: