Pravljenje foruma?

Zeli napraviti svoj forum !

I zanima me kako da pocnem :rolleyes:

Bilo kakav predlog je dobrodoso.

Hvala unapred

E, to je malo teško za reći.
Moraš najprije smisliti kako želiš da taj tvoj forum izgleda.
Znači, featurese na papir!
I onda ideš raditi strukturu baze podataka.

Prvo moraš znati što smije raditi koji korisnik a zatim ideš izrađivati skriptu po skriptu.

Za svaku skriptu moraš prvo znati što će raditi, npr:
Hoću da mi ova skripta prikaže koji je user logiran, najnovijeg korisnika, sve forume (s ovim podacima: ime i opis foruma, koliko ima threadova, koliko postova, te koji je zadnji post), i sve aktivne korisnike.
Ako je korisnik administrator želim da još prikaže to, to, i to…
Ako je moderator želim ovo…
ITD., ITD.

Zatim se bacaš na programiranje.
Čeka te barem mjesec rada…

Sretno…:smiley:

uhh… puno posla… ja bih ti preporcuio da izaberes najbolje forume napisane nekim jezikom u kojem ti hoces pisati i da dobro, dobro proucis njihovu strukturu pa onda krenes.

[quote=""]Originally posted by Hule_1
uhh… puno posla… ja bih ti preporcuio da izaberes najbolje forume napisane nekim jezikom u kojem ti hoces pisati i da dobro, dobro proucis njihovu strukturu pa onda krenes. [/quote]
daj, molim te, njihovu skrukturu više ne znaju ni autori:D

Hvala ilija.

Ako znate neki forum napisan u ASP i da ima prosti kod molim vas napisite link.

Imaš Snitz -
http://forum.snitz.com

i Web Wiz -
http://www.webwizguide.info/web_wiz_forums/forum_download.asp

Prepuručujem Web Wiz, najnoviju verziju (koja je još u beti) nisam ni testirao…
Meni je taj odličan.

A ja sam se registrovao na Lycos.uk i interesuje me kako da na njemu napravim forum. Inace ako vam nesto znaci, skinuo sam sa neta neki PHPBB2 i nemam blage veze sta da radim s njim?
Sta da radim?

[quote=""]Originally posted by nedostizni
A ja sam se registrovao na Lycos.uk i interesuje me kako da na njemu napravim forum. Inace ako vam nesto znaci, skinuo sam sa neta neki PHPBB2 i nemam blage veze sta da radim s njim?
Sta da radim?
[/quote]
Ako ne znaš ništa o skriptnim jezicima i radu sa bazama, bolje ti je da koristiš neki hostani forum. Uzmi www.ezboard.com ili tako nešto.

Ali upravo sam ga napravio: PHPBB2 forum na Lycosu. E sad jedno pitanje. Kako da ga editujem, znaci da brisem poruke, menjam dizajn i pozadinu, slike?

sta bi sa odgovorom?

baš pišem opširni tutorijal da ti pošaljem na post, tako da krajem tjedna možeš očekivati detaljne upute…:smije:

btw, jesi li ikad probao nešto skužiti sam?:kalashnik

[quote=""]Originally posted by kezo
baš pišem opširni tutorijal da ti pošaljem na post, tako da krajem tjedna možeš očekivati detaljne upute…:smije:
[/quote]

:smiley:

forumotion.com najjednostavnije nemoras nista da skidas nikakve skripte a mozes da napravis mnogo dobar forum

27-01-2003

Da nisi malo zakasnio ili malo vise :stuck_out_tongue:

vjerujem da je nakon 10 godina uspio :slight_smile:

Copyright © 2021 WM Forum - AboutContact