Prebacivanje s jednog na drugi hosting

zdravo, imam domenu registriranu na namecheap.com i hosting na avalonu. Kupio sam host na godaddy, uradio kompletni backup (joomla) stranice sa akeebom i uploadirao taj backup na godaddy host sto sam kupio (temp domena hosta: cd3.035.myftpupload.com).

E sad trebam promijeniti nameservere na namecheapu i sta onda? Posto stranica nije “raspakirana” i instalirana na godaddy novom hostu, sta ce se dogoditi ako promijenim nameservere jer stranicu ne mogu “raspakirati” ako nemam domene. Kako dalje, sta dalje? :slight_smile:

ps. nije zurba :wink:

Raspakiraj preko cpanela, pripremi novu bazu jer ce ti trebat pri instalaciji sa akeebe, samo slijedis 3 koraka i gotovo ti je sve za minutu, najvise vremena ce ti uzet upisivanje podataka za bazu…

necu moci raspakirati preko cpanela jpa ekstenziju. Morat cu raspakirati na desktopu i onda to uploadirati i sa kickstartom instalirati. Jer kickstart (za raspakiranje) iz nekog razloga ne mogu pokrenuti sada, tj. da odmah raspakiram, kaze mi Page Not Found iako je putanja dobra 100% (
http://cd3.035.myftpupload.com/stranica/kickstart.php
isto page not found kada je u glavnom folderu …load.com/kickstart.php)

Na stranici od akeebe imas za skinut windows program za raspakiravanje jpa, neznam kako se tocno zove wizard neki, ako jos imas pristup live stranici mozes napraviti zip backup samo namjesti u akeeba konfiguraciji…

da znam to, evo prvo cu uploadirati raspakiranu verziju pa cu viditi hoce li moci tako, posto ne prepoznaje php falj za raspakiranje na novom hostu

Mislim da si se malo zeznuo sa godaddy web hostingom, pošto se ne koristi cPanel nego nešto njihovo :slight_smile:

u pravu si ali sve se to svodi na jedno te isto
btw. sutra ujutro cu probat instalirati

  • Exportuj bazu sa starog hosta, napravi bazu i importuj staru bazu tu.
  • Raspakuj taj backup i fajlove uploaduj preko ftp-a na novi host
  • Kada uploadujes sve u configuration.php koji se nalazi u root-u joomle izmjeni

i najvjerovatnije ces morati mijenjati i

Vjerovatno imas shared hosting na godaddy pa je potrebno dodati domenu nakon sto promijenis nameservere i sacekas da se refreshuje dns…

evo HepeK ti je dao odg kojim ces sigurno rijesiti svoj problem. FTP

uradio sam sljedece:

  • raspakirao backup stranice na desktopu i uploadirao ih na novi host
  • export baze i import u novu bazu na novom hostu
  • promijenio configuration.php
  • promijenio nameservere tamo gdje sam kupio domenu i preusmjerio ih na godaddy

i dalje mi izbacuje ovu poruku kad otvorim index stranicu
jesam li jos nesto trebao uraditi?

edit: mislim da ce sada raditi, samo sec. :slight_smile:

sve je u redu, raspakirano instalirano i vjerovatno radi ali mi nece da se poveze sa bazom: Database connection error (2): Could not connect to MySQL.

Je li ovo u redu:

public $host = ‘u phpmyadminu pise: 188.121.42.5 i ne radi, a ne radi ni sa localhost ni 127.0.0.1’;
public $user = ‘username korisnika baze?’;
public $password = ‘password baze?’;
public $db = ‘ime/naziv baze?’;
public $dbprefix = ‘ostaje isti’;

edit: 100% sam siguran da sam sve dobro unio, db user je primarni, password sam jos jednom promijenio, ime db je takodjer tocno uneseno. nema logike zasto ne radi

a joj treći post za redom, sorry prebrzo vam nestaje tipka edit :slight_smile: uglavnom sada sve radi, putanja tmp i logs foldera nije bila 100% tocna pa pretpostavljam da je to razlog (ja sam pisao /html/tmp a trebalo je /home/content/30/10453730/html/…) pa eto ako netko bude imao problema s time, hvala svima na pomoci, “pohvalit” cu vas sve (ova opcija ispod posta)

opet ja, nevjerovatno ali imam jedan cudan problem, stranica mi radi sat vremena pa sat vremena ne radi izbaci gresku “Database connection error (2): Could not connect to MySQL.” pa onda opet radi satak pa opet ne radi, prvi put sam mislio da sam ja nesto pogresno unio pa je proradilo kad sam ponovno unio podatke u configuration.php ali evo opet ista greska, moze pomoc

edit: je li moguce da mi stranica povremeno provjerava config fajl sa starog hosta a ne novog, mozda treba proci onih 24h da se sve “posloži”, nezz sta bi jos moglo biti

ako si dobro podesio bazu, a jesi, onda ti je stvar do hostera 99%

DNS propagacija, čekaj 24-48h da se sve stabilizira

i dalje nista, offline sam +35h, ovaj put nije nikako dolazila stranica otkako je nestala, uvijek mysql error
tracert pokazuje da se stranica nalazi u nizozemskoj (prije je bila u njemackoj) i par whois stranica pokazuje tocne nameservere, znaci da je sve prebaceno i zavrseno
path je takodjer ispravan, php kod je to provjerio:

samo nisam siguran u vezi jedne stvari, na godaddy hostu imam html direktorij i u njemu sam stavio stranicu a ne u neki folder npr. stranica.com i u nju stranicu (znaci stranica se nalazi u /html a ne /html/stranica.com), ima li to ikakve veze, hocu li staviti stranicu u neki folder pa onda probati, ali sta sa domenom, kako ce se to odraziti na nju. Sad cu jos jednom unijeti name, dbname, password ono double check po 10. put ali sumnjam da ce proraditi

edit: ne znam ima li ikakve veze htaccess sa pristupom ali evo i njega c/p:

##
# @package		Joomla
# @copyright	Copyright (C) 2005 - 2012 Open Source Matters. All rights reserved.
# @license		GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt
##

##
# READ THIS COMPLETELY IF YOU CHOOSE TO USE THIS FILE!
#
# The line just below this section: 'Options +FollowSymLinks' may cause problems
# with some server configurations.  It is required for use of mod_rewrite, but may already
# be set by your server administrator in a way that dissallows changing it in
# your .htaccess file.  If using it causes your server to error out, comment it out (add # to
# beginning of line), reload your site in your browser and test your sef url's.  If they work,
# it has been set by your server administrator and you do not need it set here.
##

## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options +FollowSymLinks

## Mod_rewrite in use.

RewriteEngine On

## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits.
# If you experience problems on your site block out the operations listed below
# This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!
#
# Block out any script trying to base64_encode data within the URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode[^(]*\([^)]*\) [OR]
# Block out any script that includes a <script> tag in URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} (<|%3C)([^s]*s)+cript.*(>|%3E) [NC,OR]
# Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
# Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})
# Return 403 Forbidden header and show the content of the root homepage
RewriteRule .* index.php [F]
#
## End - Rewrite rules to block out some common exploits.

## Begin - Custom redirects
#
# If you need to redirect some pages, or set a canonical non-www to
# www redirect (or vice versa), place that code here. Ensure those
# redirects use the correct RewriteRule syntax and the [R=301,L] flags.
#
## End - Custom redirects

##
# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla! Directory (just / for root).
##

# RewriteBase /

## Begin - Joomla! core SEF Section.
#
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
#
# If the requested path and file is not /index.php and the request
# has not already been internally rewritten to the index.php script
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php
# and the request is for something within the component folder,
# or for the site root, or for an extensionless URL, or the
# requested URL ends with one of the listed extensions
RewriteCond %{REQUEST_URI} /component/|(/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|vcf|raw))$ [NC]
# and the requested path and file doesn't directly match a physical file
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
# and the requested path and file doesn't directly match a physical folder
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
# internally rewrite the request to the index.php script
RewriteRule .* index.php [L]
#
## End - Joomla! core SEF Section.

ExpiresActive On
ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"
ExpiresByType image/gif "access plus 2 years"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 2 years"
ExpiresByType image/png "access plus 2 years"
ExpiresByType text/css "access plus 2 years"
ExpiresByType text/javascript "access plus 2 years"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 2 years"
ExpiresByType image/ico "access plus 2 years"

<IfModule mod_headers.c>
Header unset ETag
Header unset Last-Modified
</IfModule>
FileETag None
<FilesMatch "\.(ico|pdf|flv|jpg|jpeg|png|gif|js|css|swf)$">
Header set Expires "Wed, 15 Apr 2020 20:00:00 GMT"
Header set Cache-Control "public"
</FilesMatch>

A sta ne probas kontaktirat podrsku da vidis sta ce ti oni reci…
Nznam probaj procitat i ovo

Mrzim hosting koji nema cPanel :smiley:

Najbolje je da kontaktiraš njihovu podršku jer će ti oni znati najbolje pomoći. Na kraju krajeva, mislim da i nude besplatan transfer stranica tako da oni sav ovaj posao mogu obaviti za tebe besplatno.

support im još ništa ne odgovara a probao sam instalirati joomlu preko njihovih “aplikacija”, uglavnom putanja je bila recimo stranica.com/joomla i kada je sve završeno opet ista mysql greska. Znaci da nije do mene vec nesto do njih, vjerovatno cu zatraziti refund. Vrlo lose iskustvo sa godaddy :slight_smile: