Prebacivanje sa 000webhosta na normalan server (cpanel)

Zanima me neka uputa za početnike, od a do ž da ne bi nešto zaje*o.
Unaprijed se zahvaljujem, ovo bi mi značilo do neba!
U pitanju je wordpress…

Dakle linkovi, ili da netko napiše ako ima volje :confused:

Vrlo lako ćeš izguglati “transfer wordpress instalation”, ako znaš engleski.
Ako ne znaš, džabe da ti ja guglam :smiley:
Mislim da ima na ovom (ili onom drugom domaćem forumu) već sličnih tema, probaj sa Search.

Ovako iz glave:

1. u cPanelu starog hosta napraviti export cijele MySQL baze
  2. prekopirati sve fajlove preko FTP-a na novi server
  3. napraviti import baze na novi server
  4. ako se mijenja domena, pretražiti po bazi stari URL i zamijeniti ga s novim
  5. to je to

Imaš još i namještanje DNS-a za novu domenu, da bi ti vodila na taj novi hosting.

Baza mi je u sql.gz a datoteke u tar.gz .
Kako importati bazu u cpanelu? Samo me to muči…
Nameservere znam.

[quote=“croimo”]Baza mi je u sql.gz a datoteke u tar.gz .
Kako importati bazu u cpanelu? Samo me to muči…
Nameservere znam.[/quote]

MySQLDumper - Backup your MySQL-Database (e.g. forum, guestbooks and online shops) - odlicna skripta za importiranje baze…

Sve ovo može učiniti tvoj hoster za tebe. Samo ga trebaš pitati :slight_smile:

Ili ovo što BSPHosting kaže ili WordPress › WP Migrate DB « WordPress Plugins
Ja radim sve sa tim pluginom, tamo imaš priliku promijeniti i ime domene i putanju na koji seliš svoj site, a plugin sve odradi i u bazi promijeni stara imena sa novima i spremi ti taj dump u .sql datoteku.

Na tebi je da preko phpmyadmina na novom hostingu uvezeš tu bazu i prekopiraš wordpress temu i plugionove na svoju novu domenu. Sve skupa treba cca. 5-10 minuta ako je brzina hosta zadovoljavajuća, najviše vremena oduzme upload na server. Do sada nika nikakvih problema, a prebačeno preko 20 tema na taj način.

Odeš u phpmyadmin (u cpanelu na novom serveru) i tamo negdje postoji opcija Create Database i Import Database.
Trebat ćeš prvo otvoriti bazu (i dodijeliti joj usera s passwordom) i onda ćeš u tu praznu bazu napraviti import.

Eh da, i onda ti wordpress neće raditi (ako to sve ručno prebacuješ) :slight_smile:
Zaboravio sam da onda na kraju moraš otići u wp-config.php (u rootu instalacije wordpressa) i tamo promijeniti adresu SQL servera i ime baze te unijeti korisnika i njegovu lozinku.

Probao sa ovim WP Migrate pluginom. Exportao bazu. Na novom serveru kreirao novu bazu. Ušao u nju preko phpMyadmin, importao ali javlja grešku ili ti ga greške…
[i]#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ’

<table border='1' cellpadding='2' bgcolor='#FFFFDF' bordercolor='#E8B900' al' at line 1 [/i]

Iskustva?

Hmm, šta je taj HTML kod u SQL upitu ?

Daj nam prvih par linija exportane baze, nešto tu ne štima.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact