Prebacivanje smf foruma

Hello, imam problem…

Trebam prebaciti smf forum s besplatnog hostinga na domenu tj drugi hosting i prebacio sam sve fajlove i kad ocu na domenu otici pise mi “Sorry, SMF was unable to connect to the database” pa me zanima kako to prebacit ako imate koju ideju bio bih zahvalan…

da li si prebacio SQL bazu ? Provjeri u config fajlu da li su ti isti user i pw kao na starom hostu za pocetak :slight_smile:

koliko znam neces ga ni moci prebaciti jer kod besplatnih hosdtova od njih ni neces dobiti bazu odnosno nece ti je dati

dakle tebi je potrebno sljedece

SMF forum i tvoja trenutna SQL baza podataka

dalje otvoris confing.php fajl i izmjenis podatke username, lozinku itd …

config file je isti k ko i setings.php ili?

setings.php

########## Database Info ##########
$db_type = 'mysql';
$db_server = 'localhost';
$db_name = 'IME BAZE';
$db_user = 'KORISNICKO IME BAZE';
$db_passwd = 'LOZINKA BAZE';
$ssi_db_user = '';
$ssi_db_passwd = '';
$db_prefix = 'smf_';
$db_persist = 0;
$db_error_send = 1;

da li postoji neki plugin za SMF da izvuce bazu ? Npr za wordpress postoji…

Ako postoji za wordpress, da li bi mogao instalriati wodpress pa s njegovim pluginom izvuci bazu od SMF pa kasnije izbrisati wordpress tablice ?

Oov pitam iz razloga ukoliko ovaj ima korisnike i postove u toj bazi :slight_smile:

Ali ja koristim 000webhost i tamo mi ne pokazuje koja je moja SQL baza podataka jer mogu to vidjeti da udem a admin od foruma samog pa da se negdje pogleda?

[quote=“incester”]da li postoji neki plugin za SMF da izvuce bazu ? Npr za wordpress postoji…

Ako postoji za wordpress, da li bi mogao instalriati wodpress pa s njegovim pluginom izvuci bazu od SMF pa kasnije izbrisati wordpress tablice ?

Oov pitam iz razloga ukoliko ovaj ima korisnike i postove u toj bazi :)[/quote]

Registrirano je 30 clanova i postovi i cijeli forum je napravljen a ja ga nemrem prebacit probao sam i napravit bazu ali i dalje mi pise “Sorry, SMF was unable to connect to the database”

Od 000webhost nećeš nikada ni dobiti bazu mozda jedino ako im platis ako i tada mada nevjerujem …

to ti je nesto slicno kao sa forumima forumation bazu mozes zaboraviti

znaci ne moze se nis onda prebacit, moram ici radit kompletno novi forum, a jel se moze prebacit sve mislim na postove teme bez clanova samo kopiju foruma il je i to povezano s bazom?

postovi, teme, clanovi to je sve u bazi podataka a za instalaciju novog foruma ti treba max 2min

skines SMF forum, kreiras bazu podataka, confing/setings.php fajl podesis kako treba (korisnicko ime, lozinka i ime baze itd…) još 3-4 kora do kraja instalacije foruma… instalacija kad se zavrsi izbrises mapu install

i forum je up :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja