Prebacivanje Wordpress-a na novi host

Od jucer pokusavam prebaciti Wordpress site na novi host, al nejde.
Radio sam po tutorijalu:

Sve sam napravio kak je i opisano, al kad ukucam link od stranice pise:

Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/xxxxx/public_html/wp-config.php on line 1

:visi:

EDIT: jedino mi nije uspio onaj zadnji korak kad treba dodat domenu, pise “You cannot park your main domain!”

wtf??

Sad radi, ali i dalje podatke o stranice vuce sa starog (free) hostinga, ne kuzim, promjenio sam podatke o mysql bazi.

Jesi ovo odradio:

[quote=“Homer”]5. KONFIGURIRAJTE WORPRESS ZA NOVI SERVER
-među filovima koje ste sejvali na vaše računalo u koraku broj 2., nađite file wp-config.php i otvorite ga sa nekim editorom (može i notepad)
-promijenite ime_baze, ime_usera i password sa vrijednostima koje ste zapisali u koraku broj 3:

-sejvajte ovaj wp-config.php i provjerite ako ste ga dobro sejvali[/quote]

EDIT: Sad vidim da si napisao da si to mjenjao. Jbg.

[quote=""]
EDIT: jedino mi nije uspio onaj zadnji korak kad treba dodat domenu, pise “You cannot park your main domain!” [/quote]

U domain manageru idi na addon domain, ne na parked. Upiši domenu i usmjeri ju na mjesto gdje se nalaze fajlovi (obično /public_html ili slično) i ne zaboravi nameserver promjeniti.

Pokusavam usmjeriti domenu, ali nejde, stalno mi javlja gresku “You cannot park your main domain!”

@Edge330

Sudeći po poruci koju dobijaš, domena koju želiš dodati je već u C-panelu tako da je već dodana. Pretpostavljam da si prilikom kupnje hostinga odabrao tu domenu kao primarnu. Ako je tako, preskoči onaj korak sa dodavanjem addon domene :slight_smile:

Promijeni DNS servere i uživaj (ovo može potrajati)…

p.s. ne bi bilo loše da sljedeći put napišeš detaljnije informacije i napišeš o kojim domenama se radi. Tako će ti lakše ljudi pomoći. Ovako se može nagađati 2 dana…
p.p.s. nadam se da imaš backup baze i fileova :potboy:

Good luck

[quote=“ProfitLista”]@Edge330

Sudeći po poruci koju dobijaš, domena koju želiš dodati je već u C-panelu tako da je već dodana. Pretpostavljam da si prilikom kupnje hostinga odabrao tu domenu kao primarnu. Ako je tako, preskoči onaj korak sa dodavanjem addon domene :slight_smile:

Promijeni DNS servere i uživaj (ovo može potrajati)…

p.s. ne bi bilo loše da sljedeći put napišeš detaljnije informacije i napišeš o kojim domenama se radi. Tako će ti lakše ljudi pomoći. Ovako se može nagađati 2 dana…
p.p.s. nadam se da imaš backup baze i fileova :potboy:

Good luck[/quote]

Hehe, hvala, sad je pravo pitanje kak postavit DNS, tj. jel to treba postavit u wordpress settingsima ili u cpanelu il na nekom trecem mjestu. :stuck_out_tongue:

@Edge330

‘Trećem mjestu’…tamo gdje ti je domena registrirana (npr, GoDaddy…)

Name servere trebaš dobiti tamo gdje si kupio hosting. Obično je info u prvom emailu koji si primio.
Ako si registrirao domenu i hosting na istom mjestu, možeš zamoliti podršku da to učine za tebe.
Ako ti je domena na drugom registru (npt. GoDaddy…) izmjeni sam … :slight_smile:

Hvala…

Sad imam novi problem. :o
Ovo je URL:
http://www.isvijet.com.hr/
(probajte kliknut nesto i vidjet cete da se u kutu ucitava joomla330.netai.net… )

Mijenjo sam linkove u WP settingsima i sad se ne mogu ulogirat u admin cp.

Evo rijesio sam problem iznad editiranjem mysql baze u wp_options…

I sad, kak postati 0% ovisan o starom hostu, znaci moram nastelat DNS postavke i to je to??

@Edge330

Ovako, tko radi tai i griješi, to je tako :slight_smile:

Problem je što si gredao krivi tutorial. Homer je dobro opisao prebacivanje WP na drugi hosting, međutim, ti nisi samo prebacio WP na drugi hosting već i na drugu domenu - to je malo drugačiji tutorial sa još dodatnih koraka. Trebaš napraviti update i u bazi kako bi sve bilo uspješno.

Ima i jednostavnijih načina da se ovo odradi…

Ako želiš kontaktiraj me na PM/Email pa ću ti pomoći.

Vidim da si riješio samo djelomično URL update u bazi.
Sada se vjerojatno možeš logirati, ali još uvijek imaš problem.

Pročitaj kako napraviti update koristeći PHP my Admin:

http://www.coolestguyplanet.net/updating-wordpress-mysql-database-after-moving-to-a-new-url/

Sada se povlačim :slight_smile: