Prebacivanje WP sitea na novi server

Trebam pomoć…

Prebacio sam WP site na novi VPS server. VPS server sam testirao s novom instalacijom WP-a i sve radi.

Ali kad prebacim svoj željeni site, imam samo bijeli ekran - i na frontpageu i na adminu.

Tražio sam razna rješenja na netu i došao sam do zaključka da je vjerojatno do baze podataka iz razloga što sam na starom hostingu imao site u public_html folderu, a na novom hostingu toga nema već je sve u root folderu.

Nisam dovoljno upućen u postavke VPS-a i sl, i evo prošla je cijela noć i dobar dio dana kako pokušavam pokrenuti site, ali ne ide nikako!

Da li se osim servera mijenjala i domena?

Nije. Domena je ostala ista.

Probaj dodati ovo:
define('WP_DEBUG', true);
u wp-config.php file (u root folderu WordPress-a) pa vidi da li ce ti se ispisati kakav error umjesto cistog praznog ekrana.

gotovo sam 99.9% siguran da ti putanje u bazi podataka ne valjaju. Inace za takve stvari koristim https://wordpress.org/plugins/wp-migrate-db/

Pa da. Bolje je to raditi sa provjerenim pluginovima (kad već postoje).
Ja koristim: https://wordpress.org/plugins/duplicator/

Radi ko urica i skoz je jednostavan za korištenje.

Hvala vam. Pomoću define(‘WP_DEBUG’, true);
vidim da neki fileovi nedostaju, očito se nije prebacio cijeli site.

Kad to ispravim vidjet ću ima li još uvijek problema.

U tome je bila kvaka. Hvala svima na odgovorima!

Dobar dan majstori…

Par dana se mučim oko prebacivanja kompletnog wordpressa sa free hostinga na godaddy moj host… otvorio sam free hosting i domen u svrhu kako bi kreirao par postova… ubacio koju sliku i prebacio to sve na svoj hosting… u pitanju je vježba.

Vježba zato što planiram da selim domen i wordpress sa godady-ja na hostgator… i nesmijem se usuditi da to uradim dok nebudem siguran da će mi sve raditi kako treba, pošto imam oko 2300 postova na stranici i neželim to da izgubim.

Spremim čitav wordpress na komp i bazu podataka… uplodujem na novi host i kreiram bazu podataka i uredim wp-config… e sad uspijem se logovati u wp-admin… medjutim nijedna mi kategorija a ni post neradi… sa porukom

“The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.”

poruka mi je jasna… ali više nemam pojma gdje da tražim to i kako riješiti taj problem…

molim vas za bilo koju preporuku… pregledao sam sve tutorijale i odradim sve korak po korak kao u videu ali mi postovi i kategorije nerade… čak i novi post kad kreiram mi neradi… vjerovatno pored uvoza msql baze i uploda wordpress-a treba uraditi još nešto ali šta…

molim vas za pomoć… neznam više gdje da tražim

i još jedna stvar mi se dešava… Naime odem na wp-login na novom hostingu gdje sam prebacio stranicu i kad se ulogujem u wp admin automatski me prebaciva u wp admin (stari) odakle sam prebacio site… molim vas za pomoć :frowning: Siguran sam da su u pitanju putanje a ove plugine nemogu koristiti kad me prebaciva na stari wp admin