Predcjenjivanje i podcjenjivanje web stranica

Primjetio sam još davno da na ovome kako i na mnogim drugim forumima
Tuđi radovi i web stranice se Podcjenjuju,
dok svoji radovi i web stranice Precjenjuju.

Zašto je to tako ?

Zato što su i webmajstori samo ljudi.

Kako koji

vlastito ■■■■■ ne smrdi… tj. sentimentalno smo vezani za svoje go…stranice, one su nam kao djeca. Jesi ikad čuo majku da kaže za svoje dijete da nije najbistrije u vrtiću i da će bit sretna ako uspije završiti osnovnu školu?

[quote=“kromaser”]
Tuđi radovi i web stranice se Podcjenjuju,
dok svoji radovi i web stranice Precjenjuju.

Zašto je to tako ?[/quote]

I mene to čudi.

Zašto je to tako kada je očigledno da su web stranice koje sam ja napravio najbolje web stranice u povijesti interneta, a da je sve ostalo smeće?
I to bi valjda svima trebalo biti jasno.

:zub:

Naravno da ce svako podrzavati “svoje”. Ja se trudim da budem realan :smiley:

Da ali zašto uvjek govorima da tuđe nije dobro ili nesto fali kada i sami znamo da je skoro savršeno

A čuj, dobra stara pakost, prisutna posvuda, a pogotovo u ovim vodama. Meni se isto nije baš jednostavno naviknut na to, ali eto…

Ma nije baš tako. Ispada da su webmajstori ološ zavidan na tuđem uspjehu.
Sajt se sastoji od više dijelova, jedan je konceptulani, drugi je tehnički, treći je dizajnerski, četvrti je …
Naravno da se o svemu može raspravljati i uvijek može bolje. Nije sajt matematika.

Ja sam recimo svjestan da bi moji sajtići samo izazvali podsmjeh ukoliko bi ih stavio na recenziju pa već dugo apstiniram taj forum.

Skoro savršeno? Tu jako malo ljudi ima stranicu za koju ja smatram da je baš super. I da bude jasno ja je nemam a imam ih nekoliko.

Postavljaš pitanja i razvijaš raspravu koja nema smisla. Ja osobno ne planiram niti jedan sajt davat nikome na recenziju jer radim po svojem sistemu, Puno puta mi se dogodi da zavrsim dizajn do kraja i onda me ulovi zuta minuta i sve ispocetka i tako par puta dok ne dodem do razine koja mi odgovara. i iskreno baš me briga tko šta misli štef/mirko/ivan/marko… o mojim sajtovima ako oni meni donose zaradu

ps. evo ti nedavnog topica koji te u potpunosti demantira

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=29452

ne postoji savršen sajt, niti savršen kod.
I nemoguće je nešto napraviti kako spada jer nigdje ne piše kako stvari moraju kako spada izgledati.
Evo baš sam negdje pročitao da je ponekad korištenje globalnih varijabli sa sigurnosnog stajališta bolje nego koristit Singleton. I što sad?
Netko će me popljavat jer sam koristion Singleton, pa će me netko drugi popljuvat jer sam koristio globalne varijable.

A shvatio sam da se zbog toga ne treba previše uzbuđivati, jer bio slučaj gdje je netko provjerio moj kod, i spomenuo 1001 grešku.
Ja velim dobro, jel mogu te greške dobiti napismene, veli da ne. Tu mi je već sve zasmrdilo.
Nakon mjeseca dana isti lik napravi istu stvar, i sve na istim principima, istom stilu kodiranja.
I što sad? Da se idem svađat.

Vidi ako želiš razumijeti kako ljudi na tom polju funkcioniraju, dovoljno je da odeš na net.hr i čitaš komentare. Koja god zgodna ženska da se pojavi ili nešto tak, komentari buju dronfulja, plastičnjaća,kurvetina etc :smiley: Ljudi teško podnose da netko ima nešto bolje od njih :slight_smile:
ko mala djeca, ako susjedov sin dobije novu igricu, obavezno mora i tvoj sin, ali će onda opet ta ista igrica kod sina biti bolja :smiley: naravno sa sinova gledišta

1. pitanje bi bilo za koga radiš stranice, za webmajstore ili za surfere

ako se surferu sviđa tvoja stranica znači da radiš dobar posao

1. pitanje što želiš postići sa tom stranicom, zaraditi novac ili slavu među webmajstorima

Uzrok činjenice da svatko više cijeni svoj rad nego tuđi, je u ljudskoj prirodi i o tome nema smisla raspravljati.

Neki sajtovi su na ovom forumu pohvaljeni. To su oni koji to i zaslužuju.

Neki sajtovi su na ovom forumu žestoko popljuvani. I opet, to su oni koji to i zaslužuju.
A to se osobito odnosi na one precjenjuju svoje radove i nude na prodaju svoje smeće-sajtove tražeći nerealno velike svote novca za njih.

[quote=“gambo”]I mene to čudi.

Zašto je to tako kada je očigledno da su web stranice koje sam ja napravio najbolje web stranice u povijesti interneta, a da je sve ostalo smeće?
I to bi valjda svima trebalo biti jasno.

:zub:[/quote]

Tako je i samim time više nema nikakvih dvojbi i ova tema se može zaključati :smiley:

A sad ozbiljno… konačno ocjenu ionako daju surferi i to je najvažnije, a dobro je zatražiti mišljenje drugih jer uglavnom će uvijek netko primjetiti nešto što ti nisi i tak…

Al ono… treba dati surferima ono što im se sviđa, neovisno o tome što “struka” misli o tome

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja