Predstavljanje web stranice Zabavnik.org

Uradjene su u posljednje vrijeme znatne izmjene u funkcionalnom i dizajnerskom smislu pa ako moze misljenje, sugestija bilo sta: http://zabavnik.org/

1.) Mislim da su ti ovi linkovi za prijavu/registraciju gore desno pretamni, ja bih to malo posvijetlio.

2.) Ovaj sidebar koji scrolla sa malim delayom je fora ali po mom misljenju odvraca paznju od citanja teksta na lijevoj strani. E sad, pitanje je da li je to previse ili ne, s obzirom da je jednaka vaznost sadrzaja i u lijevom i u desnom bloku. Ja bih osobno izbacio taj delay.

3.) Zasto na pocetnoj centriras glavni container putem JS-a? Vidi se skakanje s lijeva na centar kod svakog ucitavanja stranice.

Hvala na komentaru i sugestijama.

  1. Mozda si u pravu. Ostavio sam tamnije da ne odvraca paznju.

  2. Zelio sam malo da odvojim taj desno dio od lijevog. Probacu jos par varijanti ukljucujuci tu bez delay-ja pa cu vidjeti.

  3. Zbog nekih budućih stvari posto ce mi neki dijelovi biti fiksne a neki promjenjive sirine. Mozda to prebacim u css ili na neki drugi nacin se rijesim tog “pomjeranja” sa lijevo na centar. Nije to ok znam.

Super izgleda!! Ali stvarno puno bode u oči to što ti je apazinjan savjetovao vezano za skakanje contenta s lijeva na centar!

Hvala :slight_smile: Rijesicu to cim prije.

Uradjen totalni redizajn :wink: Je l’ bolje, gore? Sta bi dodali, oduzeli? :)) Svi prijedlozi dobrodosli.

http://zabavnik.org/

Mozda ce da zvuci glupo,ali ja bih malo header razvukao,barem da je duplo siri,ili mozda i vise ako postoji ta mogucnost.
Kao da tu vec imas neki ljubicasti logo uz Zabavnik tekst,ali ne vidim dobro sta je uopste?
Takodje,Zabavnik bi prvenstveno trebao da vuce na zabavu valjda?
Pa eto jos jednog razloga (opravdanja) da kroz gornji baner ubacis kolaz nekih slika,naravno ako imas vremena to odraditi ili platiti nekog da uradi kako treba.
Ponajbolje bi legla neka ilustracija verovatno,stripovska.
Opet,iz mog ugla komentar samo.
pozz

Hvala na komentaru. Sve sugestije su dobrodosle i bice razmotrene. Zabavnik najvise zbog poznatog Politikinog zabavnika koji je takodje naucno-obrazovno-zabavnog tipa kao sto bi i ovaj trebao da bude.

Nema na cemu.
Jasno sve za Politikin Zabavnik,upravo zbog toga sam i komentarisao,jer mene ta rec - zabavnik, prvo na njega asocira.
Ako se secas njegovih naslovnica onda znas od kolike je tu vaznosti bio onaj njegov logo gore,pa i sama kolicina informacija na cover-u je najcesce bila velika.
Upravo mi taj pocetni osecaj fali kod tvog sajta.
Barem nesto tog tipa,da me asocira i podseti da se sajtu trebam vratiti sa vremena na vreme da vidim ima li sta novo.
Ovako se moze reci da podseca na klasicniji info portal vise nego na zabavnik.

Al da ne davim mnogo,udjoh na njihov sajt,i dalje postoje,i dalje Paja Patak vrti novine kao nekad.


Pa slika govori bolje od reci,na to sam mislio kada sam rekao makar dupla sirina od tvoje trenutne,i slika koja ce ti definisati sajt,da ne kazem brend.
Po meni najlogicnije bi bila neka ilustracija,ne mora kolporter,ali tako,maskotnog tipa,saljivog karaktera,da ljudima ostane u secanju.
Ali da se to sve odraditi,bitno da imas contenta i azuriras sajt.

pozz

U pravu si. Zapravo taj header jos nisam ni sredjivao nesto previse, to tek treba da dodje na red. Svidja mi se ideja i u vezi kolaza pa cu to mozda pokusati napraviti i uklopiti u postojeci dizajn. To bi moglo izgledati lijepo. Trebam se jos pozabaviti bojama, posebno na headeru i sl.

Sve pohvale za dizajn, uredan a jednostavan. Sviđa mi se sve samo što mi ne paše mješanje ove crvenkaste iz navigacije sa ovom žuto-narančastom na gumbima i linkovima. Ostalo je sve super i samo tako nastavi bravo!

Hvala druze. To se i meni cini da je poprilicno lose pa cu to mjenjati uskoro. Sad pokusavam u clanku da glavnu sliku razvucem preko cijele sirine ekrana, mislim da bi tako bilo ljepse.

I na početnoj imaš problema sa slikom onog kita u sidebaru, kada je stranica u mobilnom prikazu, meni slika nije razvučena preko cijelog ekrana kao i ostale slike iz sidebara. A koliko sam vidio na drugim stranicama nemaš problema sa takvim slikama sa strane, jedino je kit problematičan. :smiley:

Aha, provjericu, nisam to primjetio. Ima sigurno jos takvih zezancija posto nisam nesto previse testirao na telefonima.