Prekrasan browser - taj FireFox

Evo da predtsavim jedan novi browser koji će konkurenciju potući svojom brzinom i potrošnjom meorije:
[attachment=1]screen.jpg[/attachment]

Četiri taba otvorena, od pluginova samo web developer i firebug, a potrošnja memorije mizernih 610Mb. Konkurencija nema šanse pored ovog monstruma.

Meni se FireFox zadnje vrijeme stalno ruši, nemože izdržat 2-3 taba ako je otvoren youtube. Izgleda da ću se morati natjerat na chrome.

Ma Chrome je još jedno 4 puta gori, svaki tab novi proces, i nije baš da nije i on gladan memorije. Definitivno najbolj je Opera, ali se ne mogu nikako priviknuti na njen dragonfly umjesto Firebuga, kad bi bio neki Operabug odmah bi deinstalirao FF sa računala.

odavno ne koristim firefox, vecinom koristim chrome, premda mi je i maxthon odlican…

Ja imam oba 2 dolje tu start tabu otvorena pa kad slušam pjesme preko youtuba otvorim to u chromu a u ff radim.

Aha, Internet Explorer ipak rula, ha? :smiley:

A čekaj sad u kombinaciji Win 8 + IE 10. :smiley:

HMMMMMMMM, mora da je do memorije, ako ti nije problem upisati neke podatke o tvom systemu ovo ej jako zanimljivo i mora da je neki bug kod tebe.

Jer kod mene isto 645MB, ali 5 prozora otvorenih i to: po 15, 10, 5, 7, TABOVA.

I to je vec otvoreno 4 sata. Obicno su mi otvoreni po cjeli dan tako svi prozori i tabovi i sve sljaka kak treba.

Tak da mora da imas spyware ili nesto… hmmm… hmm…

EDIT: sa pluginovima: seoquake, firebug, phpbug, imageexchange, colorzilla, seostatus, delicious i jos neki…

[quote=“tsereg”]Aha, Internet Explorer ipak rula, ha? :smiley:

A čekaj sad u kombinaciji Win 8 + IE 10. :D[/quote]

ili ne… tromiji browser u zivotu nisam vidio, ■■■■■■ ne reagira na stop da prestane ucitavat kad ja hocu…

chrome je odlican, nemam vremena na gubljenje vremena sa IE…

ljudi, ako nekoga zanima neka isproba maxthon, ugodno sam iznenadjen…

Čudom se čudim kako samo FF ima takav problem dok npr. Opera ima 15 do 20 tabova otovrenih i troši cca. 220Mb, IE nisam gledao, Safari sličan Operi, Chrome sličniji FFu nego Safariju, ali negdje je u sredini. BTW. FF je poznat po memory leaku kojeg nikako da poprave, vjerojatno im se ne da. S druge strane PhotoShop CS5 također troši samo cca. 220Mb itd. Osim toga nova instalacija cjelokupnog sustava napravljena je prije nekih 2-3 tjedna, i ne surfam po nekim sumljivim stranicama, niti otvaram sumnjive mailove, da bih pokupio neki spyware,a ne koristim niti tuđe USBove, Cdove, DVDove itd.

Evo slike. Ja sam s ovim Firefoxom prezadovoljan. Moze on gurat i vise od 500 stranica odjedom i na vise sati.

http://www.leeroo.com/images/444_ScreenHunter_01_Jun_tn._11_17_tn.11_tn.jpg

EDIT:
hmmm a da te mozda ne zeza flash ili nesto? Koji flash imas? Onaaj adobeov?
Jer stvarno ako imas samo te prozore otvorene onda FF neradi kak treba. Jer evo na mom drugom kompu 1 window 2 taba i samo 190mb
Na laptopu jedan window s 10 tabova 180mb

EDIT2:
Testirajte svoj firefox na hilariousweb.blogspot.com (stranica, blog, koji ima cirka 50 embed youtube videa, moj firefox je skocio sa 180mb na 434mb samo otvaranjem ove stranice.
Ako tvoj radi na 650mb vec sada probaj otvoriti ovaj page i ako ti ubije flash plugin onda odi na adobe i reinstaliraj flash plugin pa vidi jel pomoglo.

meni je oko 215-220 sa time što si nabrojao. Firefox 12.0

Meni antivirus konstantno izbacuje poruku ako nešto troši previše memorije. 99% vremena koristim firefox, najčešće imam od 3-8 tabova otvorenih, i nikad nije prešlo 600mb.

Ali da svakih pola sata izbaci poruku da Firefox troši previše resursa, brate izbaci.

Chrome može raditi i sa jednim procesom, ako baš želite.

Meni FF bolje radi, ali isto, 1 window, 3 taba, 300 MB…
Imam 2-3 plugina viška, ne da mi se sada gledati koji su.

Mislim da je verzija 13.0

Ok, isprobao gornji prijedlog i fakat mi flash ubije browser, svaki ne samo FF, ali mi je FF progutao daleko najviše memorije. Da koristim ovaj adobeov flash plugin. Ništa probat ću reinstalirati flash plugin.

FF je bio na nekih 820mb
Opera na nekih 610mb
Chrome na nekih 700
IE nisam uspio otvoriti jer mi je komp zaštekao. :zub:

Hvala dadaas

Najnovija verzija 13.0 im je extra :)!

probaj gnash umisto flasha. Odličan je u kombinaciji sa Konquerorom

Win 8 U oba preglednika otvoren webmajstori.net i youtube sa pokrenutim videom

I drugi test gdje je dodan i firefox svi preglednici su na najnovijoj verziji u na svima je otvoren ovaj forum i pokrenut video na youtubu -

Stvarno neznam zasto taj tako poznati Adobe ne napravi bolji servis za taj flash. Recimo ja kad surfam Hilarious Videos i to nekih 1-2 sati i meni crkne plugin. Kao da ga muči taj Youtube. A vidim da je Opera u ovom testu najbolje prošla. Samo problem opere je što nema dosta tih webmastering plugina.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja