Prelazak na drugi shared hosting i utjecaj na SEO

Da li prelazak s jednog shared hostinga na drugi ima ikakav utjecaj na seo, da li je moguc pad na pretrazivacima?

Da, ako se ne napravi kak treba.

Sto znaci ako se ne napravi kako treba? Fajlove i bazu se s jednog prebaci na drugi. Sto jos treba podesiti?

Straši te samo Daddas. :blush:
Bi’će sve u redu. Nameservere prebacuješ zadnje i imaš 0 sekundi weba u Off-u. :o:

Ahh dobro, onda samo prebaci fajlove i to je to. A sto kada je path na slike kriv, sto kada ti izbacuje blank page, sto kada interlinkovi se posemere.

Nadvno me jedan nas korisnik pitao na forumu da je prebacio svoj wordpress site i da mu fale slike, da mu neki linkovi ne rade i tako.

Eto to bi znacilo kada se obavi lose. Uvijek kod prebacivanje koristim couldflare, to mi je onako pravilo broj 1.

A kako vidim da si psotavio pitanje o tome predpostavljam da nikad nisi prebacivao s hosta na host. Onda to znaci da su velike sanse da ces zeznut prebacivanje, osim ako si talentirani gospodin webmaster.

Ako.ostaje ista domena i svi fajlovi se uredno prebace kako mogu biti poremeceni linkovi.

Točno to, ak ostaje domena u čemu je problem s linkovima, slikama i sl.? Po nekoj mojoj logici sve bi trebalo raditi…

Logika je ejdno, teorija jedno, praksa nesto sasvim drugo.

Znam i govorim iz osobnog iskustva, prebacio sam masu siteva s jednog na drugi hosting, s nekima sam imao problema, no vecinu sam prebacio bez problema. Da netko tko to nikad nije radio to napravi bez greske je moguce, ali je isto tako moguce da ce nesto krenut po zlu i da ce sve otici kvragu.

A covjek je pitao dali ima utjecaj na SEO i ja sam napisao da ima ako se ne napravi kak treba.
Dali bi vi dali Ferrari nekom tko je jucer polozio vozacki da vozi utrke za vas? Velike sanse su da ce slupat Ferarri i da se vise necete utrkivat ili cete zaposlit vozaca koji je prije vozio Buggatti Veyron i dobio utrke.

:wink:

P.S. javio sam se cisto jer me nedavno ejdan prijatelj na skypeu ispitivao o problemima koji su mu nastali nakon prebacivanja s jednog hosta na drugi.