Prelazak na neki drugi poslužitelj internet usluga?

Imam internet preko T-com , telefon preko Optime. Činim sve samo da se maknem sa T-coma ali jednostavno ne mogu.
Htio sam imat internet preko Optime ali oni su rekli da ne
mogu, pitam Iskon oni isto kažu , Metro net isti slučaj…

Meni nije jasno kako T-com može imati liniju za internet a ostali ne mogu i živim u centru grada što je još gore.

Imam neke solucije da plačam i dalje pretplatu T-comu (50kn) ali da promet plačam operateru za kojeg sam se odlučio.

Šta da napravim ?

[quote=“LKR”]Imam internet preko T-com , telefon preko Optime. Činim sve samo da se maknem sa T-coma ali jednostavno ne mogu.
Htio sam imat internet preko Optime ali oni su rekli da ne
mogu, pitam Iskon oni isto kažu , Metro net isti slučaj…

Meni nije jasno kako T-com može imati liniju za internet a ostali ne mogu i živim u centru grada što je još gore.

Imam neke solucije da plačam i dalje pretplatu T-comu (50kn) ali da promet plačam operateru za kojeg sam se odlučio.

Šta da napravim ?[/quote]

Koji je razlog za prelazak?

Imam istu situaciju i OT je stvarno povoljniji. Mobitel sam prebacio na Tele2 i često se osjećam kao magarac kada mi usred razgovora pukne veza. Osmjeh mi vrati računčić na kraju mjeseca.

Ali internet… Sa time ne želim eksperimentirati.

Ako nemaš problema sa internetom, ostani na T-comu.

Razlog za prelazak je loša veza,Siemens koji sam dobio je jako loš i danas mi je veza pukla jedno 20 puta . U biti jedan od bitnijih razloga je taj da se želim maknuti sa T-coma ,ne želim tog monopolista imati.
Na Optimi za telefon su mi manji računi… otkad sam prešao kod njih.

Samo mene zanima zašto ja ne mogu imati nekog drugog poslužitelja? Vjerujem da nisam jedini da ovakih kao ja ima puno ?

ovako pobliznje cu ti objasniti kao laiku (tebi) za to

ti placas trenutno

T-com-u pretplatu 60kn + pdv = 73,20kn
Optimi plaćas samo razgovore tkz. CPS (koliko potrosis toliko platis)

zašto?

Zato što Optima kod tebe nema svoje vlastite žice (kolokaciju, centralu kako hoces je nazovi) , te oni placaju T-comu za te zice koje koriste (znaci koriste od t-coma) 30kn mj. za tebe kao korisnika.

Moja preporuka je sljedeća

Vrati se kompletno na T-com (znam da je duplo skuplje) ali nećes primati racun vise od Optime nego samo od T-com-a za internet i HALO usluge telefon)

e sada ako ti nije problem definiraj koliko mj. potrosis na telefon i koji bi ti internet paket bio ok. 1, 15gb ili flat, pa cu ti iskombinirati nabolju opciju

e da

definiraj otprilike koliko potrosis na

medunarodne pozive
pokretne i nepokretne mjeze u RH
i brojeve sa posebnim uslugama (060, 061 itd.)

Zyex ja ne želim imat ništa kod T-coma više. Ljudi koji imaju telefon i internet preko Optime imaju za 50 kuna manje troškove nije to malo…

Evo ovako moja kombinacija za internet je flat ,danas mi je bio čovjek iz iskona jedino sto mi je mogao ponuditi je HR.DUO Surf (brzina4mb,100* min telefonskih razgovora, najam modema Siemens isti kao što ima i T-com )

160 kuna paket flat
55 kuna pretplata tcom

ukupno 215 kuna samo za internet

e ovako ok. sve 5 zelis se rijesiti t-coma ali ti nije koliko sam razumio nitko drugi dostupan (i ja zivim u strogom centru pa mi je samo t-com dostupan)

evo moje preporuke

telefon :

pretplata 73,20kn sa pdv-om + imas 60 besplatni min unutar RH, ako zoves van (medunarodni pozivi) uzmi si jos europu 25 opciju sto bi te kostalo jos dodatnih 20kn na pretplatu ali imas 60 besplatnih min razgovora (naravno placa se uspostava poziva 0,25kn

internet:

flat (neograniceno) trenutna akcija

79kn brzina i 79kn flat promet prvih 12mj. jer dobijes popust 20 % na paket flat koji inace kosta 99kn

e sada jos ako uzmes i max tv pretplata bi ti bila 65kn uz internet a bez 99kn + dobio bi na tri mj. za 1kn tj. 1mj za jednu 3kn = 3kn, stim da bi uredaj dobio na cetvrtom racunu za 1kn (inace kosta 300kn)

ako ti nesto jos nije jasno slobodno pitaj

p.s. da drugi operateri su jeftiniji ali kad se dogodi kvar cekas ih po 2-3 mj. a t-com ce ti sve rijesiti (ako je neki veci kvar) u roku 7 dana

radio sam za optimu i znam kako funkcijonira sve to, zato i jesam presao u t-com zbog boljeg i polozaja i bolje place

Sto se tiče računa

Zadnji račun za telefon došao mi je 139,96 kuna za 4 sata i 50 minuta razgovora od toga na unutranji nac.promet otpada 215 minuta= 27,32 kune
to je sve naravno bez pdv-a znači da minuta razgovora kod Optime dođe oko 14 lipa s pdv-om.

[quote=“LKR”]Sto se tiče računa

Zadnji račun za telefon došao mi je 139,96 kuna za 4 sata i 50 minuta razgovora od toga na unutranji nac.promet otpada 215 minuta= 27,32 kune
to je sve naravno bez pdv-a znači da minuta razgovora kod Optime dođe oko 14 lipa s pdv-om.[/quote]

sve cijene koje ti pisem nisam ja izmislio a pisem ih ti sa pdv-om (pare dajem vladi) jer i placas sa pdv-om

Pretplata 73,20kn placas t-comu (to ti dolazi od t-coma)
Razgovori OT (obracunska jedinica sedunda) - to dobijes od OT-a

internet i ako jos imas max tv to isto dobijes od t-coma jer t-com ti moze pruziti te usluge bez obzira da li ti imas CPS (razgovore na drugom operateru (u ovom slucaju OT)

…i ja živim u Rijeci kao i ti : )

A ne znam više sta da radim ,lud sam više od ovih brojeva…pretplata …

To sve govoriš za T-com.Šta mi trebamo učiniti da našu internet liniju dobije neki drugi poslužitelj ? To mene zanima…
Vec 4 godine želim raskinuti ugovor sa t-com ali nemam izbora pa ne mogu.

nijedan operater ti nece biti dostupan u roku od cca. 5-7 godina tako da cplaci i placaj t-comu. Recesija dere sviju pa tako i t-com

p.s. koji kvart ako se smije znati, mozda smo susjedi hehe

Ja sam na Brajdi, blizu centra… Ne mogu vjerovati…u kojoj državi živimo…samo monopol a i ovaj Iskon je T-comova poslovnica. Užas !

ok ja sam bas u centru ali nismo si daleko kozala itd… sve je to blizu …

ot:

da jamo “javna je tajna” da t-com se odrice iskona mos misliti

edit; uzmi si sve preko t-coma najbolje ti je da se nezamaras …

Halo super 60
Flat 79kn + brzina 79kn

Jos jednom provjeri cijene nnisam ti siguran mozda se nesto mjenjalo a nisam ni u sektoru prodaje tako da ti govorim ono sto trenutno znam … ali svaki dan ti se nesto mj. cijene, tarife itd.

sad su ti najbolje akcija krenulae od 1.4

placat ces cca. 280-300kn za tel i internet ali tako ti je kako ti je …

i da provjeri si + klub bodove pa si uzmi min na telefoonu ili neku nagradu :slight_smile: jer ti bodovi nakon 1 god. se ponistavaju

Šteta što nemam/nemamo izbora …
T-com gubi milijune svojih klijenata u Njemačkoj a kod nas im nitko ništa ne može.

[quote=“LKR”]Razlog za prelazak je loša veza,Siemens koji sam dobio je jako loš i danas mi je veza pukla jedno 20 puta . U biti jedan od bitnijih razloga je taj da se želim maknuti sa T-coma ,ne želim tog monopolista imati.
Na Optimi za telefon su mi manji računi… otkad sam prešao kod njih.

Samo mene zanima zašto ja ne mogu imati nekog drugog poslužitelja? Vjerujem da nisam jedini da ovakih kao ja ima puno ?[/quote]

Znači sumnjaš na uređaj.
Pa promjeni uređaj. :zub: To barem nije problem, posudi i probaj jedan dan.

Preko oglasnika su se novi uređaji prodavali za 200 kn, sada je vjerojatno i manje. Uzmi Thomson-a, solidan uređaj.

Možda ćeš si promjenom operatera samo navuči još veće njesra nego što imaš sada.

Mogu ti reći da za fiksni telefon imam OT, internet je T-Com dok sam mobitele prebacio na TELE2. Često se osjećam kao telac kada usred razgovora preko moba pukne veza. Osmijeh na lice mi vrati računčić. :slight_smile:

e da kako se toga nisam sjetio … zatrazi Thomson uredaj … Simensovi su katastrofa .

Ma da dali su mi onaj Siemens SE 555 od prvog dana je štekao. Pa moram vaditi usb adapter iz i u komp da bi se probudila veza i tako godinama. : ) Ovi naravno iz T-coma ne znaju u cemu je problem, pa vi ste se spojili na minutu znači da možete , da mogu ali mi puca veza svako toliko…

Poslušat cu tvoj savjet i kupit Thomson jer mi je ugovor istekao vec odavno…i nemam pravo na nikakvu reklamaciju…

[quote=“LKR”]Ma da dali su mi onaj Siemens SE 555 od prvog dana je štekao. Pa moram vaditi usb adapter iz i u komp da bi se probudila veza i tako godinama. : ) Ovi naravno iz T-coma ne znaju u cemu je problem, pa vi ste se spojili na minutu znači da možete , da mogu ali mi puca veza svako toliko…

Poslušat cu tvoj savjet i kupit Thomson jer mi je ugovor istekao vec odavno…i nemam pravo na nikakvu reklamaciju…[/quote]

Predlažem da platiš Zyex-u pivu (valjda je punoljetan jer neki njegovi postovi to ne odaju :zub: ) i neka ti to proba složiti preko mrežnog kabela, kako treba.
Prvi puta čujem da je netko SE 555 spojio preko USB-a.

e volio bi da ti se pokvari da ga mozes zamjeniti … al opet neznam tocno kako ide procedura u sektoru tehnike jer nisam ni tamo :slight_smile: ja sam jedan od onih krivaca za reklame max tv-a itd :wink:

edit;

trnac me prestigao bas sam mislio pisati pivu ali mi bio bed … itekako punoljetan

ali zar danas trebas biti punljetan :wink:

[quote=“trnac”]
Prvi puta čujem da je netko SE 555 spojio preko USB-a.[/quote]

Možda me nisi dobro razumio ili se ja nisam dobro izrazio . Imam bežični modem koji u biti i nije bezicni jer ima ipak dosta žica : ) Sastoji se od onog velikog modema i antene. Antena ima usb priljučak kojeg moram svako toliko vadit i gurat u komp da bi se dignula veza. : )

Hvala dečki na savjetima… ima tu još tema na ovom forumu koje me zanimaju pa cete me još vidjeti u akciji…ako mi veza to dopusti : )

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja