Prelazak na PHP 7 za Joomla sajtove

Došlo je vreme da se odradi prelazak na PHP 7, stiglo je obaveštenje u admin deo. Zapravo treba na serveru prebaciti na verziju PHP 7.2.

Ja sam odradio i na dva sajta od 5 komada su mi se ispisale greške. Ukoliko vam je opcija za ispisivanje grešaka isključena na krakto je uključite i proverite sajt.

Iako su mi se ispisale greške sajtovi su radili bez problema i prošli su onovne testove.

Ti si sretnik, mnogi developeri su jos na php5, i nemaju ni namjeru preci na php7 jer svoje stare scripte mne gledaju uopce…

Kazu svi da je na 7 sve brze! Samo ovo sto kaze dadaaas, stare skripte rijetko ko gleda a steta.

Svatko tko radi dobro a ne površno gleda.
Sve ostalo je površan rad.
Ja sam večinu prenio na 7 još davno, pa postepeno pomičem.

Jučer sam krenuo raditi s WP 4.21 na novi s starom temom, i cca 10 plugina. (avada tema).
KAOS!!! :slight_smile:

Razlikuj notice i warning.

U 12. mj ce biti tri godine od izlaska php7, kazu da je dvostruko brzi od verzije 5.6.

Verzija 8 kad izadje , imat ce jit, sto je super, to dobiva i ruby, ako se ne varam u verziji 3, kroz tri godine, a tu negdje ce doci i rails framework 6.

Mislim da je 3-5 god. sasvim ok za migraciju

I mene ovo zanima za moja dva Joomla weba.
Na hostingu imam 7.0.xx PHP
Kada misle omogućiti veću/noviju verziju PHP (pa već je 10-ti mjesec) a znaju da je to već aktivno?

@novii
Možeš li malo detaljnije opisati, kakve greške su moguće i kako ih riješiti ako se pojave.

Bez%20naslova

php 7 i najnovija verzija mariadb zajedno sa nginxom je kombinacija sa kojom me do sada najmanje boljela glava

1 Like

zasto se gura ta mariadb?

Ima mysql sad 8 verzija, postgresql 10…

MariaDB . MariaDB is a community-developed fork of the MySQL relational database management system intended to remain free under the GNU GPL. Development is led by some of the original developers of MySQL, who forked it due to concerns over its acquisition by Oracle Corporation.

Sve se misleći da poslije ne bi bio problem.

@korisnik9758789

Latest stable i nema brige. :ok_hand:

Bilo vec nekoliko puta pisano o tome

Sad sam pogled’o release log.
Baš ima dosta popravki od januara kad je izašla tvoja verzija do saf.
Naročito što ima popravki u OpenSSL-u u 7.2.4 i 7.2.7
Ali u svakom slučaju preporuka da digneš na 7.2.9

koristim cloudflare tako da niko nema Ip servera, mogu me povući za jajca :smiley:
ali svakako da će biti update kad bude stable
jer sam previše živaca izgubio sa beta repoima

Sve je to super, onda radije uzmi postgresql.

Znam neke stvari malo detaljnije, pa zato…

Baš zato… NEĆU …

U ovom jednostavnom primjeru se može vidjeti i praktično kako je sedmica brža jedno 3 do 4 puta od petice.

Onda su ti sanse velike da izgubis podatke, ako su podaci kriticni, eto ti veselja, a spasavanje podataka kosta ko suho zlato.