Prelazak na strano tržište zbog loše zarade?

S vremena na vrijeme uđem u adsense da vidim je’l se šta klikova nakupilo jer 90 % mi je posjete sa moba a tamo koristim IA i danas imam šta da zateknem…

Kao što vidite iz BiH 13 klikova na 3286 PV zarada je 0.24€
I kada mi naleti ovako nešto tačno dođe mi da zaplačem.
Reče Aljo’ jest’ cemo zlatnim kašikama, daj Bože… Da nema ovih švaba i Amera za viljuške ne bi imali…
Definitivno od OVOG TRENUTKA idem u akciju fatat’ strance, nema od balkana hljeba…
Uveliko razmišljam batalit’ cijeli balkan…
Interesuje me vaše mišljenje što se tiče stranih web sajtova da li ste uboli sa nekim sajtom i da ste zaradili neki dinar ?

Druze ja sam isto trenutno na balkanu, medjutim imam dosta stranaca - balkanaca. Ajmo reći IA mi super ide ali isto tako kontam da pređem na strano tržište. Nisam nikad ni pokusavao sa strancima al definitivno je doslo vrijeme da pokusam!

!

1 Like

Evo i ja imam domace stranice i zadovoljan sam, s tim sto mora za nase zemlje poseta da bude prevelika da se nesto zaradi, i naravno nemci vade prosek

Bas sam mislio da si ti pametnija osoba.

A zdenga i kod mene je isto tako od juna, prvo je bilo period kao los. A sad vidim da i pred blagdane isto sve. Ja sam prije 3-4 mjeseca lupio na strance, nisam pogodio slabo ide organska . Ali kad sam vidio jedan dan klik iz usa 11e i tako neke lude klikove, ostane u soku na mizernim posjetama.

Evo daj da odradimo trade, ja tebi 100k stranicu sa Francuzima ti meni domace stranice :smiley:
Ne ide to tako sa strancima (sem sa US), ne klikcu oni tako lako na bilo koju vest, moras da se pomucis da ih pogodis.

Ne mislim uopšte na fejs, vec sam razmisljao o organic posjeti :smiley:
Fejs je sranje, vec sada kako ce tek biti iduce godine :smiley:
Malo po malo suzbijaju nas kao što se i moze primjetiti :smiley:
Za 2 godine ako se bude išta moglo zaraditi od fejs i njihovih algoritmova jebi me :smiley:

Slicno ti je i sa Google trenutno nije lagano rangirati stranice kao prije par god… zbog authority stranica, news magazina itd oni uzimaju gotovo sav traffic sa prvog page-a i od glavnih a i long-tail keyworda… mozda da nadjes neki niche i pises clanke i teme koje niko nije objavio, ali opet sve kad pogledas ne znam da li se isplati… moras kvalitetne tekstove imati, ulagati u SEO i marketing…

1 Like

Obrni okreni moras da ulozis dosta i vremena i para.
Ali da ima rupa za deo kolaca ima. I ono sto je najbotnije je da si brz i pratis trendove. Brzo saltanje sa posla na posao, jer kad izgubis talas skupljas mrvice.

1 Like