Premal CTR, a 'dobra' posjeta?

Svaka cast, sada je portal mnogo lepsi i ozbiljniji.
Evo kako kod mene izgledaju reklame: http://prntscr.com/7ywzv0

Par saveta:

  1. Smanji font slova reklame obaveznoooo
  2. Prva reklama ima idealnu poziciju, ali druga je ta koja deluje spamerski i cak i utice na to da prva deluje spamerski
    Pokusaj ovu drugu da stavis u sidebar iznad ‘Povezano’. Mislim da ce tu da legne prirodno.

Reklame u sidebaru niko ziv ne klikce osim u slucaju da je sidebar sa lijeve strane. Druga reklama u postu svakako djeluje spamerski ako post ima dvije recenice. Medjutim u slucaju da je post normalne duzine,reklama na dnu posta izgleda sasvim ok a i imat ce znacajno veci broj klikova nego da je u sidebaru desno.

Hmm, da ovu reklamu u dnu posta stavim lijevo? desno? ili u sredinu? ili da tu stavim dvije reklame?

Font sam smanjio, tj. isao sam na na tamu reklamu i stavio “small”. Nadam se da je to smanjenje fonta (reklame su ostale iste) ?

Ovu na dnu isto stavi lijevo i pisi duze postove da ne izgleda debilno.

U redu, hvala drmrgood. :slight_smile: :slight_smile:

I dalje se javlja problem pregleda stranica korisnika po sesiji.

Stranice po sesiji
1,46
Korisnik u prosjeku otvori 1,46 stranicu pri posjeti portalu. Provjerno znam da je kod “konkurentskih” i prijateljskih portala iz susjednih općina ova brojka oko 2,5 - 3.

Moraš staviti okolo više zanimljivih članaka

Rekao sam ti vec da stavis neki related posts plugin koji ce na dnu posta stavljati clanke slicne tematike. Edit: Sorry vidim sad da imas related articles, mozda bi to trebalo prevesti na “Slični članci” ili “Možda će vas zanimati i…” ili tako nesto. Ko ne zna engleski Related Articles mu ne znaci ama bas nista.

Tema koju imam ima opciju prijevoda na Hrvatski, no kad kliknem na to krene učitavati prijevod i nikako da učita. Nakon ovog problema sam kontaktirao autore teme na themeforrest. Oni su mi rekli da mi admin na hostingu treba povećati veličinu max uploada (sa sadašnjih 2mb na 16mb. Imao sam problem i sa updateom teme - nije htjelo update učitati preko wordpressa, nego sam morao direktno preko cpanela). I tako ja kontaktiram ove od kojih sam zakupio hosting, i rekose mi da mi ne mogu to uraditi. Ima li neko treće rješenje ?

Kako ne mogu ? Koji je limit na serveru ?

A ne znam kako ne mogu. Pitao sam i tako mi javili. Meni je u wordpressu limit 2mb.
Mogu li nekako ručno prevesti preko editora na cpanelu?

Trebas u wp-admin folder stavit php.ini datoteku koja povecava taj limit. Googlaj za rjesenje.

Probao sam sve tri metode, i nije uspjelo. Na kraju, probavajući to sve, zezno sam neke druge stranice zbog ovog .htacess file-a, pa sam ih kontaktirao da to poprave i usput pitao da oni povećaju limit, ali ne ide…

Na kojem si hostingu? Promijeni hosting kad ti ne zele povecati memory limit!!!
Jesi li probao nesto ovako staviti u wp-config.php file: define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘100M’);

Kako nije uspjelo ? Mora uspjet sa php.ini datotekom ! .htaccess file ne diraj jer tako memory limit ne mozes povecat.

Hosting i nije bas najbolji. Vlasnik mi je poznaznik, a on je kod nekog zakupio. Ma dug lanac. :frowning:

Probao sam define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘100M’);
Ne ide

Ne mozes ti klijentski mijenjati limit ako ti to serverske postavke ne dozvoljavaju. Dakle, cimaj tog lika da ti poveca limit.

1 Like

Evo rješenja:

Prijavite se u cPanel hosting računa gdje instalirate tu temu, pod opcijom “Select PHP Version” odaberite vlastitu verziju PHP-a (tako da dobijete mogućnost uređivanja modula i php opcija), nakon spremanja pojavit će se link “Switch To PHP Settings” gdje možete podesiti opcije upload_max_filesize, max_execution_time i memory_limit prema želji.

Idealno bi bilo da stavite memory limit na 256MB i max execution time na 30000.
I još upload_max_filesize na recimo 64MB
I najbolje koristiti Filezillu za upload tema, plugina i ostalog. Obavezno filezilla.

Najbolje rješenje oko prijevoda je skinuti “POEDIT” i instalirati ga. Odete sa Filezillom u “wp-content” pa “themes”, odaberete temu koju imate i u njezinom folderu se nalazi uglavnom folder “languages”

Unutra u languages će biti ili default.po i default.mo ili recimo en_GB.po i en_GB.mo. Skinete .po file na komp te ga sa poeditom prevedete. Kad prevedete sačuvate ga sa ovim imenom HR.po, a on će automatski složiti i HR.mo. Te dvije HR.po i HR.mo uploadate u languages folder od teme koju koristite.

Te tada otiđete u wp-admin od teme i pog general settings pod jezik odaberete Hrvatski jezik. Jedini problem je da će Vam admin sučelje od wordpressa biti na hr i malo eng.

Ako treba više pomoći, privatna poruka molim.
Ako treba bolji hosting mogu preporučiti na privatnoj poruci. :slight_smile:


2 Likeova